Virus WIN32 Troian

Probleme pe care le intampina profesorii in utilizarea calculatorului. Sfaturi, solutii, pareri.

Virus WIN32 Troian

Mesajde gica_ionescu » 30 Noi 2009, 15:57

Am antivirus Nod 32. Este total ineficient. Imi spune ca baga virusul in carantina. il sterg de acolo si a doua zi o iau de la capat. Va rog sa imi dati o solutie. Calculatorul meu e sufocat tot mai tare ...Ce sa fac?
Avatar utilizator
gica_ionescu
 
Mesaje: 1154
Membru din: 18 Iul 2004, 10:29

Re: Virus WIN32 Troian

Mesajde rofi3 » 30 Noi 2009, 22:07

Buna seara,

Incercati sa va instalati un alt antivirus.Cautati unul care sa va scoata troianul dvs.
rofi3
Site Admin
 
Mesaje: 1176
Membru din: 18 Dec 2008, 20:16

Re: Virus WIN32 Troian

Mesajde emil » 01 Dec 2009, 00:14

gica_ionescu scrie:Am antivirus Nod 32. Este total ineficient. Imi spune ca baga virusul in carantina. il sterg de acolo si a doua zi o iau de la capat. Va rog sa imi dati o solutie. Calculatorul meu e sufocat tot mai tare ...Ce sa fac?


Folositi solutia bitdefender online, gratuit. Daca nu reusiti, apelati la asistenta umana bitdefender si sunt convins ca veti fi sprijinit. Link aici pentru scanare:
http://www.bitdefender.ro/scanner/online/free.html

Succes!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: Virus WIN32 Troian

Mesajde gica_ionescu » 01 Dec 2009, 20:52

Am reusit sa imi salvez calculatorul cu avast. Un antivirus free, versiunea home! Nu-mi vine sa cred cat de afectat a fost bietul de el. Calculatorul imi este atat de drag , si am suferit stiind ca nu il pot ajuta. Face parte din familie doar!

La multi ani, ROMANIA!

Iubeste-ne asa cum suntem ...si iarta-ne daca uneori te facem sa rosesti!
Avatar utilizator
gica_ionescu
 
Mesaje: 1154
Membru din: 18 Iul 2004, 10:29


Înapoi la Probleme IT&C

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron