vacanta? nu!

Discutii legate de invatamant, dar care nu intra la celelalte categorii

Mesajde efodorean » 04 Sep 2004, 00:39

nu!!!!!!!!!!!!!
efodorean
 
Mesaje: 2530
Membru din: 04 Aug 2004, 07:00
Localitate: Cluj-Napoca

Mesajde efodorean » 04 Sep 2004, 00:45

:twisted: Ai gasit solutia?Am sa ma uit maine,ca e tarziu.Daca nu reusesti apeleaza la Marikaj,e o fata de milioane.

Catia
efodorean
 
Mesaje: 2530
Membru din: 04 Aug 2004, 07:00
Localitate: Cluj-Napoca

Mesajde mariro » 04 Sep 2004, 01:00

Este ora 1. In seara asta ne-am intrecut in mesaje. Cred ca ma culc si maine iti dau solutia daca o voi gasi! Daca nu... :( Noapte buna! :P
Avatar utilizator
mariro
 
Mesaje: 16653
Membru din: 16 Mai 2004, 20:40
Localitate: Galati

Mesajde efodorean » 04 Sep 2004, 01:10

:lol: Noapte buna!Maine ajung la Cluj in jurul orei 16 asa ca spre seara sper sa itru si in forum.Sambata si duminica am acces nelimitat la Internet si acolo.
Un sfarsit de saptamana cat mai placut si cu idei nastruscnice pentru noul an scolar.
efodorean
 
Mesaje: 2530
Membru din: 04 Aug 2004, 07:00
Localitate: Cluj-Napoca

Mesajde mariro » 04 Sep 2004, 01:14

Drum bun spre casa!
Avatar utilizator
mariro
 
Mesaje: 16653
Membru din: 16 Mai 2004, 20:40
Localitate: Galati

Mesajde efodorean » 04 Sep 2004, 01:18

:lol: Multumesc!Dar cand ma gandesc ca nu-mi deschide nimeni usa...
efodorean
 
Mesaje: 2530
Membru din: 04 Aug 2004, 07:00
Localitate: Cluj-Napoca

Mesajde mariro » 04 Sep 2004, 10:39

efodorean scrie::lol: Multumesc!Dar cand ma gandesc ca nu-mi deschide nimeni usa...


Te inteleg perfect! :( Una dintre Catiusele mele cum imi place sa le alint, este vaduva.
Am gasit o solutie dar am iesit de doua ori din perimetrul format de cele 9 puncte; oricum alta solutie nu am gasit. Cred ca e corecta! :lol:
Avatar utilizator
mariro
 
Mesaje: 16653
Membru din: 16 Mai 2004, 20:40
Localitate: Galati

Mesajde carmenica » 04 Sep 2004, 12:32

Caty
Cand vei citi acest mesaj sper sa fii in Cluj. Aceasta vacanta a fost deosebita pentru forumisti prin faptul ca am avut ocazia sa impartasim impresii din atatea zone ale tarii. Sunt bucuroasa ca am cunosct persoane deschise care vor sa impartaseasca idei despre munca didactica si nu numai si de ce sa mint mi-a facut placere sa apreciez si sa fiu apreciata. Mi-a dat un tonus bun. Chiar daca nu am foarte mult timp la dispozitie sper sa pot mentine legatura pe forum .
Avatar utilizator
carmenica
 
Mesaje: 131
Membru din: 04 Aug 2004, 22:36
Localitate: Suceava

Mesajde carmenica » 04 Sep 2004, 12:34

Mariro,

Chiar v-ati intrecut in mesaje , nu gluma. Mi-a luat ceva timp sa citesc dialogul vostru nocturn, foarte frumos dealfel. Aprecierile tale sunt dulci ca mierea si m-au incurajat. Sper sa ne vedem curand, poate in vacanta din noiembrie vii pe la Suceava.
Avatar utilizator
carmenica
 
Mesaje: 131
Membru din: 04 Aug 2004, 22:36
Localitate: Suceava

Mesajde marikaj » 04 Sep 2004, 13:55

efodorean scrie::twisted: Ai gasit solutia?Am sa ma uit maine,ca e tarziu.Daca nu reusesti apeleaza la Marikaj,e o fata de milioane.

Catia


:oops:
Catia, ma faci sa rosesc , ca un elev in fata invatatorului :D
mi-a facut placere sa dau o mana de ajutor.
mariro scrie:Am gasit o solutie dar am iesit de doua ori din perimetrul format de cele 9 puncte; oricum alta solutie nu am gasit. Cred ca e corecta!


corect, daca nu ridici creionul de pe foaie!

si eu m-am inscris la cursuri on-line, dar deocamdata astept sa termin engleza sa ma pot inscrie si la creativitate. Mai ales ca am un cerc pentru elevi de "matematica (re)creativa", si am de strans ceva materiale de probleme "ingenioase".
Maria Stefan, profesor, Cicanesti, Arges

"Prietenul care ne ascunde defectele ne slujeste mai rău decât dusmanul care ni le reproseaza" - Pythagoras
Avatar utilizator
marikaj
 
Mesaje: 1590
Membru din: 12 Ian 2004, 14:32
Localitate: Curtea de Arges

Mesajde efodorean » 04 Sep 2004, 16:21

:lol: Marikaj,
iti multumesc inca o data si sa stii ca voi mai apela la serviciile tale si in timpul anului scolar,mai ales la unele probleme "complicate,dar frumoase",daca vei fi dispusa sa ma ajuti.
:P Cursul de creativitate merita intr-adevar sa fie urmat si nu strica nici cel de comunicare.Mie mi-a placut,am luat si testele si sper sa folosesc cate ceva si la clasa din ceea ce am invatat acolo.

Catia
efodorean
 
Mesaje: 2530
Membru din: 04 Aug 2004, 07:00
Localitate: Cluj-Napoca

Mesajde mariro » 04 Sep 2004, 18:18

carmenica scrie:Mariro,

Chiar v-ati intrecut in mesaje , nu gluma. Mi-a luat ceva timp sa citesc dialogul vostru nocturn, foarte frumos dealfel. Aprecierile tale sunt dulci ca mierea si m-au incurajat. Sper sa ne vedem curand, poate in vacanta din noiembrie vii pe la Suceava.

In noiembrie as vrea sa ajung in Apuseni; poate la intoarcere ne mai vedem in gara 20 de minute! Ce zici? Mai vorbim pana atunci. Ti-am trimis un email acum jumatate de ora!
Avatar utilizator
mariro
 
Mesaje: 16653
Membru din: 16 Mai 2004, 20:40
Localitate: Galati

Mesajde mariro » 04 Sep 2004, 18:31

marikaj scrie:
efodorean scrie::twisted: Ai gasit solutia?Am sa ma uit maine,ca e tarziu.Daca nu reusesti apeleaza la Marikaj,e o fata de milioane.

Catia


:oops:
Catia, ma faci sa rosesc , ca un elev in fata invatatorului :D
mi-a facut placere sa dau o mana de ajutor.
mariro scrie:Am gasit o solutie dar am iesit de doua ori din perimetrul format de cele 9 puncte; oricum alta solutie nu am gasit. Cred ca e corecta!


corect, daca nu ridici creionul de pe foaie!

si eu m-am inscris la cursuri on-line, dar deocamdata astept sa termin engleza sa ma pot inscrie si la creativitate. Mai ales ca am un cerc pentru elevi de "matematica (re)creativa", si am de strans ceva materiale de probleme "ingenioase".


Nu ridic mana de pe foaie, iar prima linie (diagonala) iese dintr-un triunghi dreptunghic si cred ca este si mediatoare a ipotenuzei! N-am facut desenul perfect si doar banuiesc cele spuse!
La cursurile de comunicare trebuie sa stii foarte bine engleza? Sau numai la cele de Creativitate? Sa stiu daca ma mai inscriu!!
Avatar utilizator
mariro
 
Mesaje: 16653
Membru din: 16 Mai 2004, 20:40
Localitate: Galati

Mesajde marikaj » 04 Sep 2004, 19:44

Mariro, n-au legatura cursurile.
Eu am inceput cu engleza pentru ca nu am facut decat rusa si putin franceza in liceu, si in perspectiva vreau sa sustin un interviu unde am si un test de engleza, vroiam sa parcurg ceva oficial, nu numai engleza fara profesor.
In rest continuturile sunt in romana, am facut si programare HTML, dar pe parcusr am abandonat pentru ca nu am PC-ul prea performant.
Maria Stefan, profesor, Cicanesti, Arges

"Prietenul care ne ascunde defectele ne slujeste mai rău decât dusmanul care ni le reproseaza" - Pythagoras
Avatar utilizator
marikaj
 
Mesaje: 1590
Membru din: 12 Ian 2004, 14:32
Localitate: Curtea de Arges

Mesajde marikaj » 04 Sep 2004, 19:55

carmenica scrie:Caty
Aceasta vacanta a fost deosebita pentru forumisti prin faptul ca am avut ocazia sa impartasim impresii din atatea zone ale tarii. Sunt bucuroasa ca am cunosct persoane deschise care vor sa impartaseasca idei despre munca didactica si nu numai si de ce sa mint mi-a facut placere sa apreciez si sa fiu apreciata. Mi-a dat un tonus bun. Chiar daca nu am foarte mult timp la dispozitie sper sa pot mentine legatura pe forum .


si eu ma simt la fel.
Numai daca va uitati la acest topic: cate mesaje au fost postate!!!!
se vede ca a fost activitate, nu gluma, in vacanta.

cred ca va incepe si la materiale un val de planificari, cat de curand, mai ales ca s-a revenit cu structura anului scolar.
Maria Stefan, profesor, Cicanesti, Arges

"Prietenul care ne ascunde defectele ne slujeste mai rău decât dusmanul care ni le reproseaza" - Pythagoras
Avatar utilizator
marikaj
 
Mesaje: 1590
Membru din: 12 Ian 2004, 14:32
Localitate: Curtea de Arges

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Cafenea

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori