va rog sa ma ajutati repede

va rog sa ma ajutati repede

Mesajde alexandra1234 » 24 Iul 2006, 05:53

va rog sa imi spuneti in ce conditii pot fi repartizati candidatii la examenul de titularizare 2006 in alte judete decat cel in care s-a sustinut examenul in conditiile in care nota a fost foarte mare peste 9? in care etapa ma incadrez? mai exista etapa cu titularizarea condidatilor din alte judete?
alexandra1234
 
Mesaje: 1
Membru din: 24 Iul 2006, 05:36

Mesajde iace » 25 Iul 2006, 10:25

Din cate am inteles, in acest an nu mai exista aceasta posibilitate. :(
Citeste si aici.
Avatar utilizator
iace
 
Mesaje: 1009
Membru din: 18 Sep 2004, 15:16
Localitate: Suceava

Mesajde reli » 26 Iul 2006, 23:40

la inspectorat mi s-a spus ca mai exista si anul acesta o asemenea etapa dar nu stiu prea multe detalii. stiu doar ca e pe final si alegi dintre posturile care mai raman dupa toate celelalte etape...adica mai nimic pt ca oricum nu sunt destule posturi. cel mai sigur e sa intrebi la inspectorat in judetul tau. eu sunt din jud alba si stiu sigur ca exista...cel putin mie asa mi-au spus.
multa bafta si numai bine!
cu prostul nescolarizat,
te lupti putin si ai scapat;
dar duci o lupta colosala
cu prostul care are scoala.
Avatar utilizator
reli
 
Mesaje: 316
Membru din: 04 Iul 2006, 20:44

Mesajde elenadumitrachi » 30 Iul 2006, 21:18

Alexandra,anul acesta poti primi post doar in orasul in care ai sustinut examenul de titularizare. Cel putin asa au primit raspuns cei de la Galati.
Felicitari, sa auzim numai de bine!
elenadumitrachi
 
Mesaje: 1582
Membru din: 19 Apr 2006, 15:16
Localitate: Galati

Mesajde doina_barsan » 30 Iul 2006, 21:25

elenadumitrachi scrie:Alexandra,anul acesta poti primi post doar in orasul in care ai sustinut examenul de titularizare. Cel putin asa au primit raspuns cei de la Galati.
Felicitari, sa auzim numai de bine!

Cred ca ai vrut sa spui judetul, Elena :roll:
Avatar utilizator
doina_barsan
 
Mesaje: 1710
Membru din: 01 Iun 2005, 20:56
Localitate: Bucuresti

Mesajde elenadumitrachi » 30 Iul 2006, 21:35

Nu, Doina.Am spus corect"oras" si nu" judet", pentru ca, Alexandra cu siguranta a luat nota mare la titularizare si banuiesc ca nu sunt posturi in orasul ei sau nu a prins nici unul.Cred ca doreste un post in alt oras, nicidecum la tara(in alt judet).
elenadumitrachi
 
Mesaje: 1582
Membru din: 19 Apr 2006, 15:16
Localitate: Galati

Mesajde doina_barsan » 30 Iul 2006, 22:55

Haideti sa comparam metodologia de anul acesta cu cea de anul trecut

În Calendarul mişcării personalului didactic valabil acum (document aflat aici: http://www.edu.ro/index.php/articles/3533) scrie aşa:

"Etapa I – repartizarea computerizata, la nivel judetean/al municipiului Bucuresti, a candidatilor care au obtinut cel putin nota/media 7,00 (sapte), pe posturi/catedre titularizabile.[...]
Etapa a II-a - repartizarea computerizata, la nivel judetean/al municipiului Bucuresti, a candidatilor care au obtinut cel putin nota/media 5,00 (cinci) si solicita detasare la cerere.[...]
Etapa a III-a - repartizarea computerizata, la nivel judetean/al municipiului Bucuresti, a candidatilor care au obtinut cel putin nota/media 5,00 (cinci) si solicita suplinire.[...]
Etapa a IV-a – repartizarea în sedinta publica.[...]"

În Calendarul valabil în vara lui 2005 (document aflat aici: http://www.edu.ro/index.php/articles/710) scria:

"Etapa I – repartizarea computerizată, la nivel judeţean, a candidaţilor care au obţinut cel puţin nota/media 7,00 (şapte), pe posturi/catedre titularizabile [...]
Etapa a II-a – repartizarea computerizată, la nivel naţional, a candidaţilor nerepartizaţi în etapa I, care au obţinut cel puţin nota/media 7,00 (şapte), pe posturi/catedre titularizabile [...]
Etapa a III-a - repartizarea computerizată, la nivel judeţean, a candidaţilor care au obţinut cel puţin nota/media 5,00 (cinci) şi solicită detaşare la cerere [...]
Etapa a IV-a - repartizarea computerizată, la nivel judeţean, a candidaţilor care au obţinut cel puţin nota/media 5,00 (cinci) şi solicită suplinire [...]
Etapa a V-a – repartizarea în şedinţă publică [...]"

Deci, etapa la nivel naţional a dispărut anul acesta.
Avatar utilizator
doina_barsan
 
Mesaje: 1710
Membru din: 01 Iun 2005, 20:56
Localitate: Bucuresti

Mesajde reli » 31 Iul 2006, 00:19

doina_barsan scrie:Deci, etapa la nivel naţional a dispărut anul acesta.

si totusi cei de la inspectoratul scolar alba spun contrariul...nu stiu ce sa mai cred
cu prostul nescolarizat,
te lupti putin si ai scapat;
dar duci o lupta colosala
cu prostul care are scoala.
Avatar utilizator
reli
 
Mesaje: 316
Membru din: 04 Iul 2006, 20:44

Mesajde elenadumitrachi » 31 Iul 2006, 10:23

Buna dimineata, Reli. Anul acesta a disparut repartitia la nivel national. In schimb anul acesta este al doilea an cand se organizeaza un alt concurs de titularizare pentru cei care au obtinut note sub 5, pe 31.06.2006.Toate acestea le stiu de la fiica mea care s-a titularizat anul acesta. Vezi tu ce faci!
elenadumitrachi
 
Mesaje: 1582
Membru din: 19 Apr 2006, 15:16
Localitate: Galati

Mesajde nadya » 01 Aug 2006, 09:33

Elena sunt interesata de ce ai zis-poti te rog sa-mi spui cand se da iar titularizarea in acest an?!Multumesc.
nadya
 
Mesaje: 15
Membru din: 03 Mai 2006, 22:06
Localitate: Galati

Mesajde elenadumitrachi » 01 Aug 2006, 14:35

Nadia, dupa cum am spus mai sus, pe 31.08.2006, se organizeaza al doilea concurs de titularizare pentru cei care au obtinut note sub 5 sau cei care nu s-au prezentat prima data!....
elenadumitrachi
 
Mesaje: 1582
Membru din: 19 Apr 2006, 15:16
Localitate: Galati

Mesajde nadya » 01 Aug 2006, 15:29

Multumesc Elena.Tu scrisesesi luna iunie si n-am inteles.E cam scurt timpul dar m-ai pus pe ganduri.Numai bine.
nadya
 
Mesaje: 15
Membru din: 03 Mai 2006, 22:06
Localitate: Galati

Mesajde nadya » 02 Aug 2006, 09:31

Elena daca esti draguta sa-mi mai raspunzi la o intrebare:stii cumva daca nu am participat in vara pot participa acum?Metodologia prevede ca pot participa la aceasta sesiune cei care au luat sub 5 in vara(asa cum ai zis tu)si cei care n-au studii corespunzatoare.Dar vreau un caz concret daca cunosti.Eu am dat anul trecut pe religie si ma bazam pe continuitate dar mi s-a ocupat postul in prima etapa si acum vreau sa dau pe 31 aug ex pe romana-fiind a doua mea specializare dar cred ca degeaba ma mai straduiesc pt ca metodologia este f clara.Tu ce crezi ca pot sa fac?
nadya
 
Mesaje: 15
Membru din: 03 Mai 2006, 22:06
Localitate: Galati

Mesajde elenadumitrachi » 02 Aug 2006, 20:05

Nadya,din neatentie am batut 06, in loc sa tastez 08.Imi cer scuze.Al doilea examen de titularizare este pe 31.08.2006. Iar in legatura cu acest examen, cel mai bine este sa te interesezi la inspectorat.
elenadumitrachi
 
Mesaje: 1582
Membru din: 19 Apr 2006, 15:16
Localitate: Galati

Mesajde elenadumitrachi » 02 Aug 2006, 20:13

Nadya, daca ai depus dosar pentru continuitate si postul ti s-a ocupat, cu media de anul trecut poti opta pentru alt post, daca mai sunt pe religie si daca iti convine.Bafta!
elenadumitrachi
 
Mesaje: 1582
Membru din: 19 Apr 2006, 15:16
Localitate: Galati

Următorul

Înapoi la Titularizare

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori