Va rog frumos! Cat mai repede!

Va rog frumos! Cat mai repede!

Mesajde mihas » 15 Feb 2006, 01:20

Am si eu nevoie de o lucrare despre ,,metode de imbogatire a vocabularului pt. elevi'' (sau ceva de genul asta). Adresa mea este: cirstea_mihaisorin@yahoo.com .Va multumesc!
mihas
 
Mesaje: 3
Membru din: 15 Feb 2006, 01:10

Mesajde christa » 15 Feb 2006, 02:25

ce te impiedica sa o scrii?
Avatar utilizator
christa
 
Mesaje: 219
Membru din: 18 Dec 2004, 22:25
Localitate: Germania

Mesajde emil » 15 Feb 2006, 09:11

christa scrie:ce te impiedica sa o scrii?

Multumesc pentru interventii, stimata colega.
Mi se pare si mie ciudat ca se cer lucrari complete, nu sfaturi sau lamuriri, idei de lucru sau posibile surse de documentare.
Atentionez ca didactic.ro nu este un portal de referate sau de lucrucruri pe care sa le luam exclusiv de-a gata.
Apreciez observatia dvs. cu atat mai mult cu cat stiu ca lucrati intr-un sistem diferit de al nostru....

numai bine!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Mesajde dana_t » 15 Feb 2006, 21:43

Draga Mihai,
Ma bucur ca ai primit un raspuns pe masura. Regret pentru tine, dar pe acest site suntem cu totii colegi si ne respectam.
Era pertinent sa intrebi: "Ce parere aveti daca intr-o lucrare cu acest subiect scriu despre....? Voi ce ati mai adzuga?"
Cu atat imi pare mai rau cu cat locuim in acelasi judet si, nu stiu de ce, am o vaga impresie ca ai nevoie de un referat pentru Colegiu....
Si inca ceva, pentru viitor: atunci cand te referi la un subiect important este extraordinar de enervant si dezonorant pentru un invatator sa mai adaugi <sau ceva de genul asta>....

Numai bine!
D.
Avatar utilizator
dana_t
 
Mesaje: 213
Membru din: 11 Dec 2003, 20:21
Localitate: Pitesti

Mesajde christa » 16 Feb 2006, 00:02

emil scrie:Apreciez observatia dvs. cu atat mai mult cu cat stiu ca lucrati intr-un sistem diferit de al nostru....

Recunosc ca am devenit alergica la mesaje de genul acesta, cu atat mai mult cu cat ma confrunt cu probleme asemanatoare in randul elevilor. Dar ce pretentii am de la elevi, cand colegi sau viitori colegi de breasla se comporta exact in felul pe care il reprosez elevilor? Nu ma refer la mihas, pentru ca la profil nu scrie mare lucru, si din titlul cautat nu imi dau seama daca e elev, student sau "coleg", dar sunt destule mesaje de genul aceasta pe forum, din pacate.
Avatar utilizator
christa
 
Mesaje: 219
Membru din: 18 Dec 2004, 22:25
Localitate: Germania

Mesajde mihas » 16 Feb 2006, 00:51

Imi pare rau ca am pus o astfel de intrebare! Imi cer scuze ca am recurs la aceasta metoda. Nu o sa se mai intample. Imi dau seama ca cel mai bine este sa muncesc sa fac o lucrare singur, cautand informatiile de care am nevoie in carti sau alte materiale. Am incercat sa ocolesc sa-mi bat capul cautand prin carti dar vad ca nu este bine. Inca o data imi cer scuze de aceasta metoda de a obtine o lucrare si promit ca nu o sa se mai intample asa ceva. Rog sa ma scuze colegii de breasla daca i-am jignit .
mihas
 
Mesaje: 3
Membru din: 15 Feb 2006, 01:10

Mesajde cosma » 17 Feb 2006, 09:56

PACAT CA NOI CEI CARE SUNTEM COLEGI AM UITAT TOTUL DESPRE CEEA CE INSEAMNA DIPLOMATIE.
ORICE AR AVEA CINEVA DE SPUS AR PUTEA SA O FACA IN ASA FEL INCAT SA NU JIGNEASCA, NU?
cosma
 
Mesaje: 24
Membru din: 11 Ian 2006, 19:47

Mesajde emil » 17 Feb 2006, 10:09

Ce intelegeti prin DIPLOMATIE?
Mesajul dat este clar si direct. Nu mai cereti imperativ sa va dea cineva materiale. Am spus ca este corect sa cerem ajutor de tipul:
- idei
- o schema de lucru
- o bibliografie
- surse de documentare
- si de ce nu, o echipa care sa participe la o lucrare mai vasta, utila tuturor.
Vreau sa intelegeti ca didactic.ro nu este un portal de referate la cerere. Noi "producem" din contributia fiecaruia. Sunt multi oameni aici care au facut eforturi deosebite pentru a posta materiale de calitate. Le multumim!
Este evident ca acei ce ne agreseaza cu "comenzi", sa fie un pic pusi la punct, sa fie atentionati in termeni civilizati.

va doresc suces in a face lucruri bune!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Mesajde christa » 18 Feb 2006, 22:14

cosma, apropo de jignire: scrisul cu majuscule e considerat in internet ca tipat/urlat/vorbit cu voce tare. Consideri ca e politicos?

mihas, poti cere ajutorul altora, nu trebuie sa faci totul deplin singur, dar nici nu e corect sa cauti ceva "de-a gata", ce sa predai apoi ca fiind produs de tine. :wink:
Avatar utilizator
christa
 
Mesaje: 219
Membru din: 18 Dec 2004, 22:25
Localitate: Germania

Mesajde cosma » 19 Feb 2006, 17:04

Doamna Christa, consider ca acest forum a fost creat din dorinta de a ne transforma intr-o colectivitate frumoasa in cadrul careia sa ne simtim bine. De aceea refuz sa raspund unor comentarii de genul celui transmis de dvs-tra. As dori totusi, sa verificati in mesajele pe care le-ati formulat daca nu cumva ati folosit la randul dvs majuscule. Succes in activitate
cosma
 
Mesaje: 24
Membru din: 11 Ian 2006, 19:47

Mesajde doina_barsan » 19 Feb 2006, 17:41

cosma scrie:.......consider ca acest forum a fost creat din dorinta de a ne transforma intr-o colectivitate frumoasa in cadrul careia sa ne simtim bine......

Wrong :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
Nu cred ca asta a fost scopul acestui site!
Colectivitate frumoasa???
Sa ne simtim bine????
E cumva un site de divertisment???

Aici multa lume munceste si, de multe ori, pentru altii...care intra doar sa-si ia materialele de care au nevoie , nu posteaza nici un material si nici macar nu intra pe forum la subiectele care nu le rezolva lor imediat niste probleme. Ca sa fii membru adevarat al acestui site trebuie sa te implici in activitatea lui, sa colaborezi prin materiale proprii, sa propui stiri care sa ne tina la curent cu tot ce e nou in domeniu si, nu in ultimul rand, sa activezi pe forum ca sa interactionezi cu ceilalti, sa comunici in diverse probleme pe care le au, uneori sa cauti si cate o jumatate de ora ceva ce altul are nevoie ...si ar mai fi multe de spus...
Cred ca m-am ambalat cam tare, dar m-am saturat de "profitori" :x
Eu petrec cam o ora pe zi sa iau la "periat" tot site-ul, cu informarea mea si a altora, pe care, de cate ori pot, ii ajut...
Sper ca s-a inteles exact ce am vrut sa spun pt ca nu am de gand sa fac o polemica din asta si nici timp de asa ceva nu am :shock:
Avatar utilizator
doina_barsan
 
Mesaje: 1710
Membru din: 01 Iun 2005, 20:56
Localitate: Bucuresti


Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron