v-ar interesa o biblioteca cu carte in limba engleza ?

personal, considerati utila o biblioteca (prin internet) cu carte in limba engleza ?

da
34
100%
nu
0
Niciun vot
prea putin utila
0
Niciun vot
acces insuficient la internet
0
Niciun vot
nu aveti incredere in utilizarea internetului pentru operarea unei biblioteci
0
Niciun vot
 
Voturi totale : 34

v-ar interesa o biblioteca cu carte in limba engleza ?

Mesajde gra2005 » 27 Sep 2005, 14:19

accesul in biblioteca respectiva este gratuit. va inscrieti pe internet si schimbul de carte se face prin posta. in principiu este vorba de literatura nord-americana sau engleza, contemporana si nu clasica (desi exista si carti clasice). cumpararea cartilor care va plac in mod deosebit poate fi discutata (la cartile care sunt listate si pentru vanzare, preturile nu sunt mari.)
cartile sunt deja citite , macar o data. participarea la biblioteca nu va obliga in nici un fel sa oferiti carti proprii sau sa le faceti disponibile spre imprumut de catre alte persoane.
eu, personal, sunt inscrisa in aceasta biblioteca de doi ani si jumatate. niciodata nu am avut motive de regret. cei care detin cartile ("bibliotecarii", daca vreti) sunt persoane de incredere.
daca va intereseaza ideea de participare (repet, nu va obligati decat la a trata cu respect celelalte persoane implicate si de a pastra cat mai bine cartile pe care le imprumutati), lasati un raspuns la acest mesaj si voi incerca sa trimit fiecaruia link-ul catre pagina web a bibliotecii.
gra2005
 
Mesaje: 6
Membru din: 17 Sep 2005, 16:08

adresa bibliotecii :)

Mesajde gra2005 » 13 Oct 2005, 14:25

deoarece acest subiect este destul de vizitat dar nu se pun intrebari sau raspunsuri , am sa trec aici link catre biblioteca in engleza. nu sunteti obligati sa va inscrieti, daca doriti doar sa vizitati site-ul.
CITITI CU ATENTIE REGULILE DE FUNCTIONARE !

http://www.ivyco.com/opendb

enjoy :)
gra2005
 
Mesaje: 6
Membru din: 17 Sep 2005, 16:08

Mesajde oana1964 » 30 Oct 2005, 17:31

probabil nu am fost foarte atenta. am raspuns ca da, dar m-am gandit la o biblioteca virtuala de carte in format electronic.
sunt cateva site-uri de unde puteti downloada carti in format electronic, inclusiv in limbi straine, din toate domeniile, gratis.
oana1964
 
Mesaje: 850
Membru din: 20 Feb 2005, 15:30
Localitate: Piatra Neamt

Mesajde anne_marie » 27 Noi 2005, 19:32

Hmmmmmmmmmmm , la fel am crezut si eu.........cred ca nu ai fost destul de explicita.....nu e vorba aici de o biblioteca pe internet (virtuala) ci de una prin corespondenta
anne_marie
 
Mesaje: 421
Membru din: 26 Noi 2005, 23:20
Localitate: Germania

Mesajde alexe » 24 Feb 2006, 22:45

Foarte interesant
Mersi pentru link
alexe
 
Mesaje: 4
Membru din: 11 Mar 2005, 23:45

Mesajde mcclau » 27 Apr 2006, 21:50

merci mult pentru link am sa incerc si eu
sper sa gasesc ceva interesant
bye!
mcclau
 
Mesaje: 2
Membru din: 27 Apr 2006, 21:39

Mesajde simonad » 13 Iul 2006, 10:11

Suna foarte interesant !!
simonad
 
Mesaje: 1
Membru din: 13 Iul 2006, 10:08


Înapoi la Limbi moderne

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori