Unde sunt educatoarele?

Mesajde catadeli35 » 24 Feb 2006, 23:09

Buna.Ma numesc Delia Balan.Ma bucur ca v-am descoperit.Acest site e ca un drog,cum am putin timp liber si loc la calculator sunt aici.Cred ca nu stiu cum trebuie exact sa trimit raspuns dar daca nu va suparati astept pe cineva sa-mi explice.Pa.
:roll:
catadeli35
 
Mesaje: 161
Membru din: 25 Oct 2005, 20:29

Mesajde mariro » 25 Feb 2006, 14:10

catadeli35 scrie:Buna.Ma numesc Delia Balan.Ma bucur ca v-am descoperit.Acest site e ca un drog,cum am putin timp liber si loc la calculator sunt aici.Cred ca nu stiu cum trebuie exact sa trimit raspuns dar daca nu va suparati astept pe cineva sa-mi explice.Pa.
:roll:


Delia, deja te-ai descurcat foarte bine, vad! Felicitari! Tu ai dat clic acum pe post reply dar daca vrei sa citezi, sa te referi la vorbele cuiva anume asa cum iti scriu eu acum, dai clic la quote si scrii sub textul deja aparut in fereastra!
Numai bine!
Mari

P.S. Iti voi trimite un mesaj personal.
Avatar utilizator
mariro
 
Mesaje: 16653
Membru din: 16 Mai 2004, 20:40
Localitate: Galati

Mesajde catadeli35 » 25 Feb 2006, 16:36

Sunt mandra de mine ca m-am descurcat.Multumesc pentru indicatii.Ti-am raspuns si eu la mesajul privat sunt curioasa daca am reusit sa-l si trimit.Mari,daca ai timp sa ma anunti.O zi buna tuturor.Pa.
catadeli35
 
Mesaje: 161
Membru din: 25 Oct 2005, 20:29

Mesajde mariro » 25 Feb 2006, 19:02

catadeli35 scrie:Sunt mandra de mine ca m-am descurcat.Multumesc pentru indicatii.Ti-am raspuns si eu la mesajul privat sunt curioasa daca am reusit sa-l si trimit.Mari,daca ai timp sa ma anunti.O zi buna tuturor.Pa.


Voi fi aici, langa voi pana dupa miezul noptii! :lol:
Avatar utilizator
mariro
 
Mesaje: 16653
Membru din: 16 Mai 2004, 20:40
Localitate: Galati

Mesajde eugeny » 10 Mar 2006, 22:05

Va salut dragi educatoare.A trecut destul timp de cand v-am descoperit,dar nu am avut curajul sa intru pe forum.Doresc sa vorbim si sa ne impartasim din experenta noastra.Cea mai nobila munca ,cea mai importanta,pentru ca ai in mainele tale un sufletel si ca de tine depinde calauzirea primilor pasi ai lui in viata.
eugeny
 
Mesaje: 27
Membru din: 08 Mar 2006, 21:49

Mesajde mariro » 10 Mar 2006, 22:15

Bine-ai venit, eugeny! Desi nu sunt educatoare mi-am permis sa-ti spun eu primele cuvinte; cred ca nu se vor supara colegele mele! Vad ca se aduna in fiecare zi la sfat si-mi place sa le citesc, de aceea eram acum prin apropiere...
Numai bine!
Mari :P
Avatar utilizator
mariro
 
Mesaje: 16653
Membru din: 16 Mai 2004, 20:40
Localitate: Galati

Mesajde eugeny » 11 Mar 2006, 16:26

Buna Mari . Ai inteles ca sunt incepatoare.Va salut pe toate si va doresc tot binele din lume.M-am bucurat ca ai citit mesajul meu.
eugeny
 
Mesaje: 27
Membru din: 08 Mar 2006, 21:49

Mesajde educatoare » 11 Mar 2006, 19:29

Bine ai venit, eugeny!Ma bucur ca ne esti alaturi si iti multumesc pentru urarile pe care ni le-ai adresat.Si eu iti urez sanatate si multa putere de munca si sper sa ne intalnim cat mai des in cancelaria virtuala. :lol:
Ceea ce fac astazi mi-a fost dat sa fac,caci am venit pe lume cu o menire."
Avatar utilizator
educatoare
 
Mesaje: 194
Membru din: 14 Iun 2005, 16:46
Localitate: Bucuresti

Mesajde eugeny » 12 Mar 2006, 18:54

Multumesc ca ma acceptati.Alaturi de voi, ma simt mai puternica si cu mult curaj Sunt mandra ca sunt educatoare.Am lucrat si colaborat cu multe colege invatatoare si profesoare,minunate de la care am avut numai de invatat ,care m-au facut sa dau si eu la randul meu, sa las in urma mea ceva bun.Mi se pare potrivit urmatorul citat ,,Educatorul trebuie sa cunoasca doua lucruri:tanarul sau copilul si pe sine;sa indeplineasca doua misiuni:educatia tanarului,copilului si a sa.'' ( nu-mi amintesc acum cine a spus.) :?:
eugeny
 
Mesaje: 27
Membru din: 08 Mar 2006, 21:49

Mesajde anairam » 14 Mar 2006, 12:14

Subscriu colegilor, in ceea ce priveste regretul, ca numai acum v-am descoperit si sper ca pe parcurs sa fim cat mai multi. Sunt incepatoare in ale internetului dar sper sa ma descurc...pentru inceput as dori sa SALUT pe toata lumea si prin asta, sa-mi fac simtita prezenta.
anairam
 
Mesaje: 51
Membru din: 14 Mar 2006, 11:18

Mesajde mariro » 14 Mar 2006, 13:51

Te salut si eu mariana (am citit invers) nu stiu sigur daca am dreptate! :oops: Vei vedea ca vei fi in scurt timp dependenta de acest portal! :lol: Dar sigur nu o sa-ti para rau! :lol:
Avatar utilizator
mariro
 
Mesaje: 16653
Membru din: 16 Mai 2004, 20:40
Localitate: Galati

Mesajde cris_flor_m » 14 Mar 2006, 20:04

Binne ai venit,anairam! Ma bucur ca esti printre noi.
Cristina M.
cris_flor_m
 
Mesaje: 401
Membru din: 20 Ian 2006, 09:32

Mesajde daneza2168 » 18 Mar 2006, 14:37

Bun gasit! Ma bucur ca am descoperit acest forum .
Sunt educatoare de 6 ani ,iar in acest an voi sustine ex ptr. gr II
Chiar m-am intrebat de ce nu existe un loc al nostru (al educatoarelor) unde sa putem vorbi ,schimba pareri,idei.
daneza2168
 
Mesaje: 13
Membru din: 15 Sep 2005, 14:39

Mesajde axel_m » 18 Mar 2006, 14:50

Bun venit daneza!
Sper ca pe acest site sa gasesti ce cauti, cu atat mai mult cu cat ai ex. pt. gr.II. Succes!
Cristina M.
axel_m
 
Mesaje: 14
Membru din: 29 Ian 2006, 13:04

Mesajde alina_ionescu » 18 Mar 2006, 21:36

Bun gasit la toata lumea!!!!
Ma numesc Alina Ionescu si sunt educatoare in Iasi. Lucrez de 3 ani dar abia de anul acesta sunt titular. Ma bucur taaaare mult de acest portal unde gasesti lucruri foarte importante si utile pentru cariera mea. Peste 2 saptamani am inspectia de definitivat si pot spune ca acest site m-a ajutat enorm in nuantarea si evidentierea unor idei.
Nu stiu daca mai sunt educatoare din Iasi pe acest forum dara daca sunt astept eventual mesaje pentru o colaborare face-to-face, evetual. Sunteti nemaipomenite, dragi colege!!! Propuneti subiecte extrem de importante si atragatoare. Tineti-o tot asa!!!! Multumesc pentru atentie. Ne intalnim maine, chiar daca e duminica. Pupici la toata lumea.
Avatar utilizator
alina_ionescu
 
Mesaje: 18
Membru din: 09 Aug 2005, 13:18
Localitate: IASI

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Invatamant prescolar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator