Unde sunt educatoarele?

Unde sunt educatoarele?

Mesajde educatoare » 18 Aug 2005, 18:13

:?: :wink: Ce faceti d-nelor educatoare?Am intrat aproape zilnic la invatamantul prescolar in speranta ca voi descoperi ca mai este o colega interesata.Oare asa putine stiti de existenta acestui site?Nici eu nu am aflat de el cu mult timp in urma si nici nu ma pricep "intr-ale"calculatorului foarte bine :oops: dar incerc!Ce-ar fi sa incercam impreuna?
Avatar utilizator
educatoare
 
Mesaje: 194
Membru din: 14 Iun 2005, 16:46
Localitate: Bucuresti

Mesajde mariro » 18 Aug 2005, 18:28

Bine ai venit printre noi educatoare!
Eu cred ca trebuie sa mai astepti putin pana se deschid scolile si gradinitele! Deocamdata te invit la Zona libera sau la Cafenea! :lol:
Numai bine!
Mari
Avatar utilizator
mariro
 
Mesaje: 16653
Membru din: 16 Mai 2004, 20:40
Localitate: Galati

Mesajde viorel_trifan » 24 Aug 2005, 21:37

Este adevarat ca la invatamantul prescolar este cam putina miscare, dar daca ai sa faci un pic de propaganga, situatia se poate remedia. Iti sugerez sa dai vreo cateva telefoane colegelor :) Daca din 10 persoane contactate, una va da curs invitatiei tale, atunci poti sa fi multumita ca ai reusit sa faci un lucru deosebit: sa aduci in cancelaria virtuala inca o colega cu care sa ne consultam si/sau sa ne amuzam..., adica sa petrecem un pic de timp impreuna intr-un mod placut si util.
"Pace tie, cetitorule!"
(V. Pogor)
Avatar utilizator
viorel_trifan
 
Mesaje: 282
Membru din: 24 Ian 2005, 09:08
Localitate: Focsani

Mesajde educatoare » 25 Aug 2005, 10:41

Multumesc pentru sugestie!Este o idee excelenta :idea: :D .O sa incerc!
Avatar utilizator
educatoare
 
Mesaje: 194
Membru din: 14 Iun 2005, 16:46
Localitate: Bucuresti

Mesajde flori-l » 26 Aug 2005, 12:51

Sunt noua pe acest site, dar ma bucur sa vad ca mai sunt si alte colege de breasla. Am vazut cateva materiale interesante, dar putine in comparatie cu alte discipline. Pe mine m-ar fi interesat si un model de planificare, nu am gasit . O sa mai stau pe aici, poate mai gasesc ceva interesant. :P
flori-l
 
Mesaje: 6
Membru din: 26 Aug 2005, 12:43

Mesajde educatoare » 26 Aug 2005, 14:26

Buna,Flori! :P Bine ai venit printre noi!Te asteptam si in zona libera.
Avatar utilizator
educatoare
 
Mesaje: 194
Membru din: 14 Iun 2005, 16:46
Localitate: Bucuresti

Mesajde marikaj » 26 Aug 2005, 14:56

flori-l scrie:Sunt noua pe acest site, dar ma bucur sa vad ca mai sunt si alte colege de breasla. Am vazut cateva materiale interesante, dar putine in comparatie cu alte discipline. Pe mine m-ar fi interesat si un model de planificare, nu am gasit . O sa mai stau pe aici, poate mai gasesc ceva interesant. :P


Bine ai venit pe site!

acum ai ocazia să îmbogăţeşti baza de materiale la această secţie şi să propui chiar tu o planificare
Maria Stefan, profesor, Cicanesti, Arges

"Prietenul care ne ascunde defectele ne slujeste mai rău decât dusmanul care ni le reproseaza" - Pythagoras
Avatar utilizator
marikaj
 
Mesaje: 1590
Membru din: 12 Ian 2004, 14:32
Localitate: Curtea de Arges

Mesajde rocsana » 16 Noi 2005, 13:04

Si eu sunt noua pe acest site. De saptamana viitoare voi fi educatoare intr-o gradinita particulara. Am mai lucrat in gradinita de stat, dar cu mult timp in urma. Am profesat ca profesoara 5 ani si am pierdut contactul cu invatamantul prescolar. Acum fiind in aceasta situatie voi apela la bunavointa dumneavoastra de a ma ghida in activitatea mea. Nu mai stiu cum se intocmeste o planificare (am inteles ca s-au schimbat multe), iar daca doriti si vi se face mila de mine :? v-as ruga sa-mi oferiti cateva modele. va multumesc!
Avatar utilizator
rocsana
 
Mesaje: 1
Membru din: 16 Noi 2005, 12:18

Mesajde educatoare » 16 Noi 2005, 18:32

Bine ai venit,Rocsana!Gasesti model de planificare in Revista invatamantului prescolar.Poti intra si la :materiale - invatamant prescolar,vei gasi multe lucruri interesante si utile(chiar si la invatamant primar-de unde te poti inspira pentru grupa pregatitoare).
Cu drag,Iulia. :) :D
Ceea ce fac astazi mi-a fost dat sa fac,caci am venit pe lume cu o menire."
Avatar utilizator
educatoare
 
Mesaje: 194
Membru din: 14 Iun 2005, 16:46
Localitate: Bucuresti

Mesajde eduro » 04 Ian 2006, 16:51

Buna!
Am reusit sa imi fac si eu cont pe forum, sunt o incepatoare intr-ale "navigarii" pe net, dar imi place si ma bucur ca am gasit acest forum unde imi pot impartasi ideile sau schimba impresii. Sunt educatoare in Iasi. Am ramas neplacut surprinsa de cat de putine lucruri se gasesc pe net, totusi, in ceea ce priveste invatamantul prescolar. :cry:
Avatar utilizator
eduro
 
Mesaje: 1
Membru din: 04 Ian 2006, 14:48

Mesajde stanuta_grigorica » 04 Ian 2006, 19:08

Acest lucru poate fi remediat numai prin activitatea noastra!Sa incercam sa imbogatim bagajul cu materiale necesare activitatii noastre!
stanuta_grigorica
 
Mesaje: 1095
Membru din: 06 Noi 2004, 21:55

Mesajde mariro » 04 Ian 2006, 21:09

eduro scrie:Buna!
Am reusit sa imi fac si eu cont pe forum, sunt o incepatoare intr-ale "navigarii" pe net, dar imi place si ma bucur ca am gasit acest forum unde imi pot impartasi ideile sau schimba impresii. Sunt educatoare in Iasi. Am ramas neplacut surprinsa de cat de putine lucruri se gasesc pe net, totusi, in ceea ce priveste invatamantul prescolar. :cry:


Bine-ai venit, eduro! Pe net ai gasit putine materiale, dar ai posibilitatea sa cauti si pe acest site si daca si aici gasesti putine, ai ocazia sa imbogatesti numarul materialelor, cu cele pe care le poti trimite tu. Ar fi frumos si util pentru noi, colegele tale, sa ne impartasesti din experienta ta la gradinita! Te asteptam!
Numai bine!
Mari :P
Avatar utilizator
mariro
 
Mesaje: 16653
Membru din: 16 Mai 2004, 20:40
Localitate: Galati

Mai sunt si educatoare pe aici!

Mesajde lenav7 » 09 Ian 2006, 16:33

Intru de ceva vreme pe forum, e adevarat, pana acum doar am citit mesajele voastre si, consider ca a venit vremea sa-mi fac simtita prezenta!
Sunt educatoare in Bucuresti, la o gradinita de stat(spun asta pentru ca vad ca toata lumea diferentiaza din start gradinitele de stat de cele particulare)!
Consider ca am ceva experienta la activ, dar, mai am destule de invatat si de la altii! La noi in gradinita nu se prea omoara lumea cu munca, astfel incat, as dori sa stau si eu de vorba cu oameni care au cat de cat drag de meseria asta, chit ca multi nici macar nu stiu ca existam pe acest pamant! De multe ori ma simt chiar prost ca ma agit sa realizez cate ceva, am impresia ca ceilalti, inclusiv colegele, cred ca vreau sa fac pe grozava sau chiar sunt "dusa"! Am constatat cu surprindere si placere ca in afara Bucurestiului se realizeazaa multe lucruri frumoase si se fac cu mare drag si interes; daca cineva doreste o colaborare pe diverse domenii, sunt gata sa intru in joc! :( [color=black][/color]
lenav7
 
Mesaje: 172
Membru din: 06 Ian 2006, 22:04
Localitate: Bucuresti

Mai sunt si educatoare pe aici!

Mesajde lenav7 » 09 Ian 2006, 16:35

Intru de ceva vreme pe forum, e adevarat, pana acum doar am citit mesajele voastre si, consider ca a venit vremea sa-mi fac simtita prezenta!
Sunt educatoare in Bucuresti, la o gradinita de stat(spun asta pentru ca vad ca toata lumea diferentiaza din start gradinitele de stat de cele particulare)!
Consider ca am ceva experienta la activ, dar, mai am destule de invatat si de la altii! La noi in gradinita nu se prea omoara lumea cu munca, astfel incat, as dori sa stau si eu de vorba cu oameni care au cat de cat drag de meseria asta, chit ca multi nici macar nu stiu ca existam pe acest pamant! De multe ori ma simt chiar prost ca ma agit sa realizez cate ceva, am impresia ca ceilalti, inclusiv colegele, cred ca vreau sa fac pe grozava sau chiar sunt "dusa"! Am constatat cu surprindere si placere ca in afara Bucurestiului se realizeazaa multe lucruri frumoase si se fac cu mare drag si interes; daca cineva doreste o colaborare pe diverse domenii, sunt gata sa intru in joc!
lenav7
 
Mesaje: 172
Membru din: 06 Ian 2006, 22:04
Localitate: Bucuresti

Salut!

Mesajde aurora_18 » 09 Ian 2006, 18:07

Sunt Aurora.Am intrat in sfarsit pe forum.Am de ceva timp contul dar n-am prea intrat pe forum.Salutare!Bine v-am gasit!Sunt nerabdatoare sa vorbim.
:)
aurora_18
 
Mesaje: 38
Membru din: 05 Mai 2005, 10:19

Următorul

Înapoi la Invatamant prescolar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron