Unde mergem in vacanta de vara?

Re: Delta Dunarii

Mesajde carmenbahna » 24 Apr 2005, 11:53

Am aflat ca exista o tabara scolara la Sulina. Daca ma poate ajuta cineva, as dori sa aflu mai multe detalii despre aceasta tabara.
Va multumesc.[/quote]

Cum s-a mai scris e o tabara foarte buna.Ma duc acolo de 10 ani.
Conditii de cazare bune,mancarea la fel si foarte multa siguranta in privinta orasului; neaglomerat,oameni linistiti,preturi mici in magazine -mai ales in cele alimentare.
carmenbahna
 
Mesaje: 1
Membru din: 12 Apr 2005, 12:38

Mesajde dana_t » 25 Apr 2005, 00:08

Ce parere aveti de reprezentantii nostri dragi de la tabere scolare, care, pe site-ul oficial, la zile importante de interes national (Ziua Pamantului, Ziua Mondiala a Mediului) pun pe primul loc data de ...3.03, ziua de nastere a ...preÂşedintelui Romaniei, Ion Iliescu. Chiar asa zi de interes national o fi ( uitand de actualizare, totusi) pentru elevii nostri sau pentru cadrele didactice? Ce legatura are aceasta zi cu taberele scolare? Sursa: http://www.antts.ro/index2.htm
Avatar utilizator
dana_t
 
Mesaje: 213
Membru din: 11 Dec 2003, 20:21
Localitate: Pitesti

ocna sibiului/moeciu

Mesajde sandapavel » 16 Mai 2005, 12:40

Am fost in tabara la Ocna Sibiului cu elevii acum 3 ani (prin antts) si am fost multumiti de ceea ce ni s-a oferit. Cazarea era cam ciudata (camere cu paturi foarte multe) dar in rest totul a fost ok.
Exista si varianta "Tabara pe cont propriu' - la Moeciu exista pensiunea Mimi unde am fost cu elevii acum un an si am fost incantati de gazde, iar peisajele si imprejurimile sunt minunate. Adresa si telefonul se gasesc pe site - uri de agroturism - zona Bran - Moeciu, acolo existand conditii foarte bune pentru taberele de elevi.
Avatar utilizator
sandapavel
 
Mesaje: 27
Membru din: 13 Feb 2005, 14:28
Localitate: Bucuresti

Mesajde ciosici » 16 Ian 2006, 21:10

VREAU SA MERG IN VARA ACEASTA IN TABARA IN ZONA MANASTIRILOR DIN BUCOVINA. POATE CINEVA SA-MI DEA MAI MULTE INFORMATII CAT MAI RECENTE DESPRE TABARA"BUCSOAIA"DIN LOCALITATEA FRASIN JUD.SUCEAVA.
CEEA CE AM REUSIT SA AFLU DE PE INTERNET ARATA CA ACOLO E TRAGEDIE SPER SA MA AJUTE CINEVA PENTRU CA FOSTUL ATTTS SUCEAVA NU ARE ADRESA PE INTERNET. :(
ciosici
 
Mesaje: 1
Membru din: 16 Ian 2006, 20:59

Mesajde irina165 » 17 Ian 2006, 07:31

Dar de tabere in Grecia, de 10 zile, numai cu 350 euro, ce ziceti? Va intereseaza?
Daca da, va pot da detalii.
Avatar utilizator
irina165
 
Mesaje: 1614
Membru din: 19 Oct 2005, 16:30
Localitate: Bucuresti

Anterior

Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori