Transfer din inv. prescolar in inv. primar

Transfer din inv. prescolar in inv. primar

Mesajde ianchis » 14 Sep 2010, 20:55

Am o nelamurire. Daca sunt titulara in inv. prescolar (adica educatoare), am dreptul sa trec in invatamantul primar prin transfer direct, sau trebuie sa mai sustin inca odata titularizarea? Va rog sa-mi raspundeti doar daca stiti ceva concret, de ultima ora - eventual sa-mi trimiteti o Lege, un pasaj dintr-o Ordonanta, ceva recent.... Pe vremuri stiu ca nu se putea, acum vad ca s-au schimbat multe, si cei de la sat pot merge la oras (ceea ce iarasi nu se putea pe vremuri)..... Am neaparata nevoie sa stiu treaba asta cat mai repede. Va multumesc ! :)
Avatar utilizator
ianchis
 
Mesaje: 1450
Membru din: 09 Noi 2009, 16:56

Re: Transfer din inv. prescolar in inv. primar

Mesajde rofi3 » 15 Sep 2010, 15:07

Eu stiu ca se poate . La Art 14 3) b) cat si Art 14) 4) din metodologia de transfer puteti citi mai multe ...
Anexez aici si metodologia :
Fişiere ataşate
metodologie-privind-miscarea-personalului-didactic_anexa-om-nr1-5885.pdf
metodologia privind miscarea personalului didactic
(1.3 MiB) Descărcat de 157 ori
rofi3
Site Admin
 
Mesaje: 1176
Membru din: 18 Dec 2008, 20:16

Re: Transfer din inv. prescolar in inv. primar

Mesajde ianchis » 15 Sep 2010, 21:11

Va multumesc pentru promptitudine. E drept ca nu prea am inteles fazele cu cursurile de perfectionare din ultimii 5 ani, insa am citit cu atentie si ma voi duce si la ISJ pentru a ma informa mai bine.
Inca odata, va multumesc !
Avatar utilizator
ianchis
 
Mesaje: 1450
Membru din: 09 Noi 2009, 16:56

Re: Transfer din inv. prescolar in inv. primar

Mesajde blue_andra » 01 Iul 2011, 19:01

M-ar interesa si pe mine date despre acest transfer. Ati fost la ISJ, ati intrebat? Cum se procedeaza?
blue_andra
 
Mesaje: 16
Membru din: 18 Mar 2008, 21:54


Înapoi la Titularizare

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori