transe vechime si calcul salariu

Aceasta sectiune poate fi folosita de catre colegii care simt lipsa activitatii pe forumul Ministerului Educatiei, inchis temporar. Va rugam sa va exprimati opinii, sa ne dati sugestii, sa puneti intrebari, pastrand, evident, un ton civilizat.

Moderator: costi_52

Reguli forum
Va rugam sa respectati neticheta, sa scrieti corect romaneste, sa aveti un ton civilizat. In cazul in care criticati, va rugam sa argumentati.

transe vechime si calcul salariu

Mesajde ludica » 28 Sep 2014, 21:39

Buna seara, domnule costi 52, sunt profesor titular S, grad 2 , vechime 18-22 ani.Sunt titular pe 11 ore intr-o scoala+7 ore in alta .Am 6 ore pe saptamana plata cu ora in scoala de baza ,3% spor de rural in prima scoala si 8 %spor de rural in scoala cu 7 ore.Am vechime neintrerupta in invatamant din 1995.Vreau sa stiu daca legea 63/2011 mai este valabila cu privire la vechimea efectiva in invatamant.Eu am functionat din 1995-1996 ca suplinitor calificat , iar licenta am luat-o in 1996.Se considera anul fara licenta ca vechime la salariul de incadrare? Care va fi salariul meu incepand cu 1 09 2014? Va multumesc anticipat si astept un rspuns de la dumneavoastra!
ludica
 
Mesaje: 2
Membru din: 21 Mai 2012, 00:33

Înapoi la Forum EDU

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator