tot despre oracle

tot despre oracle

Mesajde mamikuta » 01 Ian 2009, 15:18

Ce oracle se studiaza in cls a 12-a ? Este vreun sit de unde pot face download gratuit al softului oracle(cel pt cls 12-a)?
Am cautat pe net si am gasit pana la urma ca in clasa a 12-a se studiaza (oracle) Database and design programming with SQL. Cu ajutorul dumneavoastra, al celor de pe forum, am acum cursul scris, dar nu gasesc softul pentru a putea exersa teoria.
Multumesc celui(celor) care vor inceca sa ma ajute.
mamikuta
 
Mesaje: 18
Membru din: 10 Oct 2006, 11:26

Mesajde emil » 01 Ian 2009, 16:19

Vi s-a explicat ca acest curs nu poate fi predat decat de instructori acreditati oracle. Elevii au acces pe portalul de training si examene, primesc un certificat pe care numai trainerul autorizat le poate accesa!

Nu mai insistati, eventual asteptati perioada cand va fi o sesiune de formare instructori!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Mesajde mamikuta » 04 Ian 2009, 17:10

Chiar si asa, domnule emil, aveti ceva impotriva daca vreau sa studiez oracle singura si cer ajutorul colegilor pe forum?
Oricum, am gasit deja pe situl Oracle de downloadat gratis un program oracle.
mamikuta
 
Mesaje: 18
Membru din: 10 Oct 2006, 11:26

Mesajde emil » 04 Ian 2009, 18:40

mamikuta scrie:Chiar si asa, domnule emil, aveti ceva impotriva daca vreau sa studiez oracle singura si cer ajutorul colegilor pe forum?
Oricum, am gasit deja pe situl Oracle de downloadat gratis un program oracle.

Doamne fereste! Nu va opreste nimeni sa studiati ORACLE, eu v-am explicat care este masinaria de acces la contentul Oracle Academy, care nu exista decat online, dupa stiinta mea.

Succes!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani


Înapoi la Informatică

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori