titularizare limba franceza 2008

titularizare limba franceza 2008

Mesajde calina_petrutza » 09 Iul 2008, 17:35

As vrea sa stiu si eu ce trebuie scris la subiectul 3 la examenul de titularizare pe limba franceza (la partea de metodica).Cum ar trebui structurata acea secventa?
un exemplu clar daca se poate
Pentru un eventual raspuns, va multumesc
calina_petrutza
 
Mesaje: 7
Membru din: 13 Sep 2006, 20:44

Mesajde carmenn » 14 Iul 2008, 14:17

buna. abia acum am gasit forumul asta. eu am dat anul trecut prima data si am avut act de limbaj la alegere. am scris cateva enunturi care ilustreaza acel act de limbaj si niste exercitii, dar nu le-am sortat dupa felul lor. nu a fost suficient pt k am luat 6.70. dar nici acum nu stiu exact ce trebuie scris.
carmenn
 
Mesaje: 3
Membru din: 22 Ian 2008, 21:00

Mesajde budeanca » 17 Iul 2008, 12:47

si eu caut exact acelasi raspuns, si eu am dat titularizarea la limba franceza, am plecat cu aceasta lacuna la examen deoarece parerile sunt impartite am intrebat o metodista si mi-a spus ca secvent didactica ar fi o etapa din proiect, alta persoana mi-a spus ca este vorba despre toate etapele din proiect, fara obiective si partea de inceput
dupa cititrea cerintelor mi-am dat seama ca ar fi vorba doar despre o parte din proiectul de lectie adica fara momentul organizatoric si fara verificarea temei.
si apoi ceea ce a pus probleme a fost formularea ::
les faits de langue = poate fi interpretat
Este vorba despre un act de vorbire?
Sau este vorba despre o problema din gramatica?
Eu am tratat negatia- fraza negativa.
-prin metoda de descoperire, doua exercicii de identificare , unul de reutilizare si timpul nu mi-a mai ajuns pentru celelalte doua tipuri de exercitii.
Stie cineva cum putem afla baremul.
Va multumesc.
budeanca
 
Mesaje: 6
Membru din: 15 Sep 2007, 16:46

Mesajde mihai-karaghiaur » 17 Iul 2008, 13:45

...
mihai-karaghiaur
 
Mesaje: 1
Membru din: 15 Feb 2006, 13:24

Re: titularizare limba franceza 2008

Mesajde ralucaeugenia » 12 Aug 2008, 17:17

calina_petrutza scrie:As vrea sa stiu si eu ce trebuie scris la subiectul 3 la examenul de titularizare pe limba franceza (la partea de metodica).Cum ar trebui structurata acea secventa?
un exemplu clar daca se poate
Pentru un eventual raspuns, va multumesc


Am gasit un model pe net, poate te ajuta:
ralucaeugenia
 
Mesaje: 3
Membru din: 22 Feb 2008, 19:51


Înapoi la Limbi moderne

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori