teza dupa vacanta?

teza dupa vacanta?

Mesajde mariana57 » 02 Dec 2008, 21:50

e vreo problema daca la clasele a cincea si a sasea dau teza dupa vacanta?
mariana57
 
Mesaje: 45
Membru din: 23 Oct 2007, 20:51
Localitate: brasov

Mesajde alinab » 08 Dec 2008, 18:31

In afara de faptul ca s-ar putea ca vacanta sa actioneze in felul obisnuit de burete peste creierele lor, nu cred ca ar fi vreo problema.
Eu am incercat acum vreo 2 ani la o clasa de a 5a si nu mai fac asa - rezultatele au fost ffff proaste desi in prima saptamana am facut o recapitulare a materiei.
It is what you read when you don't have to that determines what you will be when you can't help it.~Oscar Wilde
Avatar utilizator
alinab
 
Mesaje: 105
Membru din: 23 Aug 2006, 11:45
Localitate: Brasov

Mesajde philos » 12 Dec 2008, 23:20

Si eu dau de cativa ani teza inainte de vacanta.Are eficienta mai mare. Am si eu o intrebare: dupa noua programa nu gasesc obiectivul de referinta cu privire la fonetica la clasa a VIII-a. Nu-mi dau seama care din ele se refera la asa ceva.Stie cineva?
philos
 
Mesaje: 1
Membru din: 25 Noi 2007, 15:39

Mesajde marikaj » 13 Dec 2008, 09:15

recititi ordinul prin care se aproba structura anului scolar 2008-2009, unde se recomanda ca tezele sa fie sustinute inainte de vacanta
de data aceasta sunt cu totul de acord cu aceasta recomandare, din motivele descrise de alinab. :idea:
Maria Stefan, profesor, Cicanesti, Arges

"Prietenul care ne ascunde defectele ne slujeste mai rău decât dusmanul care ni le reproseaza" - Pythagoras
Avatar utilizator
marikaj
 
Mesaje: 1590
Membru din: 12 Ian 2004, 14:32
Localitate: Curtea de Arges


Înapoi la Limba şi literatura română

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori

cron