Textele cantecelor la educatia muzicala

Textele cantecelor la educatia muzicala

Mesajde picant33 » 07 Oct 2005, 17:43

Am nevoie de ajutorul dumneavoastra in a face rost de textele cantecelor aflate in sugestia pentru repertoriul clasei I. Unele le cunosc, altele nu. Va multumesc
picant33
 
Mesaje: 2
Membru din: 19 Dec 2004, 21:23

Re: Textele cantecelor la educatia muzicala

Mesajde efodorean » 09 Oct 2005, 09:58

picant33 scrie:Am nevoie de ajutorul dumneavoastra in a face rost de textele cantecelor aflate in sugestia pentru repertoriul clasei I. Unele le cunosc, altele nu. Va multumesc


Iata cateva titluri - pe care le poti gasi in librarii:

* Portativul fermecat - Ziua celor mici (20 de cantece)-interpreteaza grupul "Floare de colt"+CD;
* Folclorul copiilor , autor Oana Parvu, aparut la Editura Aramis ( 56 de cantece);
* Alfabetul cantat si desenat,autor Sofica Matei,aparut la Editura Aramis (45 de cantece);
efodorean
 
Mesaje: 2530
Membru din: 04 Aug 2004, 07:00
Localitate: Cluj-Napoca

texte pe www.karaoke.3x.ro

Mesajde amatoridekaraoke » 04 Dec 2005, 00:53

daca aveti texte la cantece ,scanatile si trimiteti-mi-le pe adresa amatoridekaraoke@yahoo.com.Le voi posta pe situl meu:www.karaoke.3x.ro care se doreste a fi o baza de cantece pt copii.In masura timpul disponibil le voi face si negativele.Am deja vreo 300 de negative dintre care am postat vreo 100.
amatoridekaraoke
 
Mesaje: 8
Membru din: 09 Noi 2005, 20:27

Re: texte pe www.karaoke.3x.ro

Mesajde efodorean » 04 Dec 2005, 10:47

amatoridekaraoke scrie:daca aveti texte la cantece ,scanatile si trimiteti-mi-le pe adresa amatoridekaraoke@yahoo.com.Le voi posta pe situl meu:www.karaoke.3x.ro care se doreste a fi o baza de cantece pt copii.In masura timpul disponibil le voi face si negativele.Am deja vreo 300 de negative dintre care am postat vreo 100.


Am trimis parte din texte.
Asteptam negativele...Multumim pentru cele existente.Le-am folosit cu succes la clasa. :lol:
efodorean
 
Mesaje: 2530
Membru din: 04 Aug 2004, 07:00
Localitate: Cluj-Napoca


Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori