Testati sectiunea de creare planificari

Anunturile administratorilor, regulament, sugestii, propuneri, intrebari despre functionarea site-ului

Veti folosi aceasta sectiune?

Chestionarul s-a închis pe data de 28 Sep 2010, 07:51

Da
26
74%
Nu
1
3%
Am rezerve legate de utilitate
1
3%
Nu imi convine, folosesc planificarile create de mine
3
9%
Ma mai gandesc
4
11%
 
Voturi totale : 35

Re: Testati sectiunea de creare planificari

Mesajde ancuta_zachiu » 03 Noi 2010, 21:40

Cand va functiona si pt invatamantul prescolar?
ancuta_zachiu
 
Mesaje: 16
Membru din: 16 Oct 2008, 22:09

Re: Testati sectiunea de creare planificari

Mesajde emil » 03 Noi 2010, 21:42

ancuta_zachiu scrie:Cand va functiona si pt invatamantul prescolar?


Ma bucur ca va interesaza sectiunea. Vom ruga echipa IT, Intuitext, sa creeze si pentru inv Prescolar.
Poate ca va vom cere ajutorul

Succes!
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: Testati sectiunea de creare planificari

Mesajde viocro » 17 Iul 2011, 08:02

Pentru că se apropie perioada întocmirii planificărilor, aş propune creatorilor acestui program să introducă posibilitatea de a opta, la dată, anul şcolar 2011-2012, pentru a putea lucra pentru viitor, acum fiind posibilă numai selectarea datei/perioadei anului şcolar precedent. O primă întrebare: cum se poate salva ceea ce ai lucrat pe CP-ul fiecăruia?
viocro
 
Mesaje: 423
Membru din: 27 Feb 2008, 19:30

Re: Testati sectiunea de creare planificari

Mesajde rofi3 » 18 Iul 2011, 17:47

Voi semnala colegilor mei sa faca modificarea anului scolar , insa pentru a salva o planificare nu trebuie sa se faca nici o modificare . Ca sa salvati una din planificarile deja create ,mergeti pe planificare dorita dand click pe link-ul cu titlu si in partea de jos a ferestrei aveti :Imprima, Salvati fisier Word, Salvati fisier Excel. Click pe link si salvati pe calculatorul personal.
rofi3
Site Admin
 
Mesaje: 1176
Membru din: 18 Dec 2008, 20:16

Re: Testati sectiunea de creare planificari

Mesajde ionitaalinamihaela » 09 Aug 2013, 17:19

Cand vom avea facilitatea de a face si planificari pentru clasa I, dupa noua programa?
ionitaalinamihaela
 
Mesaje: 31
Membru din: 02 Feb 2009, 20:35

Re: Testati sectiunea de creare planificari

Mesajde rofi3 » 12 Aug 2013, 16:24

Pana la 1 Septembrie aplicatia de realizare a planificarilor va fi actualizata. Va multumim pentru intelegere.
rofi3
Site Admin
 
Mesaje: 1176
Membru din: 18 Dec 2008, 20:16

Re: Testati sectiunea de creare planificari

Mesajde geanip » 31 Aug 2013, 16:49

Am si eu o intrebare: programul de planificari nu poate fi completat si cu disciplina Lb. franceza? Eu predau la liceu si imi este imposibil sa realizez o planificare, deoarece am vazut ca acestea sunt doar pentru clasele primare si gimnaziu. Astept cu interes schimbarea.
geanip
 
Mesaje: 1
Membru din: 28 Mai 2013, 14:54

eroare planificari

Mesajde gabriela67 » 02 Sep 2013, 11:55

am incercat sa realizez o planificare folosind aplicatia.Am completat tabelul cu unitati,competente,etc dar la previzualizare sau salvare imi apar doar antetul si capatul de tabel.De unde intampin aceasta eroare?
gabriela67
 
Mesaje: 4
Membru din: 07 Apr 2008, 21:28

Re: eroare planificari

Mesajde emil » 02 Sep 2013, 14:32

gabriela67 scrie:am incercat sa realizez o planificare folosind aplicatia.Am completat tabelul cu unitati,competente,etc dar la previzualizare sau salvare imi apar doar antetul si capatul de tabel.De unde intampin aceasta eroare?


Buna ziua,
Precizati la ce disciplina ati lucrat, clasa, alte date daca mai aveti...
Veti primi un raspuns dupa ce facem o simulare pe coordonatele date de dvs.

Multumesc
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: Testati sectiunea de creare planificari

Mesajde hasan33 » 02 Sep 2013, 20:10

Am incercat sa redactez o planificare pentru istorie clasa a v a, dar nu pot sa sepat unitatile de invatare unele de altele si nici sa trec la urmatoarea unitate... la previzualizare nu se vede decat capul de tabel, ce trebuie sa fac?
hasan33
 
Mesaje: 1
Membru din: 22 Sep 2009, 21:03

Re: Testati sectiunea de creare planificari

Mesajde emil » 02 Sep 2013, 21:52

hasan33 scrie:Am incercat sa redactez o planificare pentru istorie clasa a v a, dar nu pot sa sepat unitatile de invatare unele de altele si nici sa trec la urmatoarea unitate... la previzualizare nu se vede decat capul de tabel, ce trebuie sa fac?

Ca sa treceti la urmatoarea unitate va trebui sa apasati bifa verde din ultima celula (validare), apoi veti avea acces sa scrieti o noua unitate de invatare.
Dupa ce ati dat accept pentru prima unitate de invatare, veti putea si previzualiza. Probabil aici e raspunsul si la intrebarea anterioara.

Succes!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: Testati sectiunea de creare planificari

Mesajde enachesia2012 » 11 Sep 2013, 10:19

geanip scrie:Am si eu o intrebare: programul de planificari nu poate fi completat si cu disciplina Lb. franceza? Eu predau la liceu si imi este imposibil sa realizez o planificare, deoarece am vazut ca acestea sunt doar pentru clasele primare si gimnaziu. Astept cu interes schimbarea.

Intr-adevar, aplicatia nu este disponibila si pentru invatamantul liceal, profesional si tehnic. Sau este si nu am vazut eu ?
enachesia2012
 
Mesaje: 1
Membru din: 10 Mai 2012, 15:35

Re: Testati sectiunea de creare planificari

Mesajde emil » 11 Sep 2013, 14:18

enachesia2012 scrie:
geanip scrie:Am si eu o intrebare: programul de planificari nu poate fi completat si cu disciplina Lb. franceza? Eu predau la liceu si imi este imposibil sa realizez o planificare, deoarece am vazut ca acestea sunt doar pentru clasele primare si gimnaziu. Astept cu interes schimbarea.

Intr-adevar, aplicatia nu este disponibila si pentru invatamantul liceal, profesional si tehnic. Sau este si nu am vazut eu ?


Asa este, aplicatia nu este disponibila pentru liceu. Explicatii: 1. Disciplinele si versiunile lor pentru liceu sunt foarte diverese, munca de "spargere" a elementelor programei ar fi foarte mare. 2. Solicitarile pentru programe sunt mult mai mici la liceu si de aceea credem ca munca/efortul investit ar fi neeficient.
In viitor, vom ruga colegi care sa ne ajute in evidentierea elementelor programelor.
Multumim pentru intelegere!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: Testati sectiunea de creare planificari

Mesajde cristinalaura88 » 01 Oct 2013, 17:57

Nu reusesc sa realizez o planificare la disciplina religie ortodoxa. Nu exista inca aceasta posibilitate ? Multumesc!
cristinalaura88
 
Mesaje: 1
Membru din: 17 Oct 2012, 17:57

Re: Testati sectiunea de creare planificari

Mesajde nedelcu » 05 Sep 2015, 17:26

Actualizaţi aplicaţia! A rămas blocată la anul şcolar 2014-2015!!
nedelcu
 
Mesaje: 16
Membru din: 27 Aug 2004, 15:24
Localitate: Craiova

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Despre site

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori