SUBSTANTIVUL

Expozitie concurs de lectii, prezentari PowerPoint

SUBSTANTIVUL

Mesajde danaarba » 10 Ian 2009, 21:01

Este suportul lectiei cu aceasta tema, lectie sustinuta in cadrul Comisiei metodice a invatatorilor.
danaarba
 
Mesaje: 99
Membru din: 04 Oct 2006, 22:43

Mesajde emil » 10 Ian 2009, 21:11

Va rog mult sa cititi metodologia si sa o respectati!
Faceti alt topic urmand pasii dati, respectand procedura de lucru.

succes!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

concurs

Mesajde toni » 16 Ian 2009, 11:33

E despre substantiv sau despre desene animate?
Daca fac o lectie despre substantiv (sau despre orice parte de vorbire), atentia elevului trebuie dirijata doar spre ce ma intereseaza; in aceasta prezentare te obosesc toate elementele care nu prea au treaba cu ceea ce doresc sa ramana in mintea scolarului; nu vreau sa fiu rautacios, dar supraincarcarea fiecarei pagini devine extrem de obositoare...
Avatar utilizator
toni
 
Mesaje: 177
Membru din: 20 Noi 2003, 00:32

Mesajde grig_dumitru » 16 Ian 2009, 15:12

am vazut materialul, si vroiam sa-l notez, dar observ ca nu se poate nota ! nu se vede polul cu notele
grig_dumitru
 
Mesaje: 12
Membru din: 04 Mar 2008, 20:58

Mesajde emil » 16 Ian 2009, 16:14

grig_dumitru scrie:am vazut materialul, si vroiam sa-l notez, dar observ ca nu se poate nota ! nu se vede polul cu notele

Nu are poll pentru note, nu este semnat...nu s-a respectat metodologia.
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Mesajde cristy_a » 16 Ian 2009, 17:45

Chiar cautam o lectie de gramatica, pentru copii , si iata ca am gasit-o aici. In prima parte , am remarcat imagini ce corespund notiunilor prezentate, cred ca sunt utile pentru copii. Mi-ar fi placut ca interactivitatea sa fie ceva mai bine pusa la punct(mai ales in partea cu exercitii ; am incercat eu intai exercitiile, inainte sa le incerce copii, si , programul se cam incurca in slideuri , la unele intrebari clik-ul pe un cavant nu il activeaza, activarea se face indiferent de click , pe alt cuvant ) . Totusi , felicitari pentru dorinta de a realiza lectia interactiva(asa cautam de fapt lectia de gramatica , interactiva) dar cred ca partea cu exercitii interactive ar trebui refacuta inainte de a fi lucrata cu copii
cristy_a
 
Mesaje: 12
Membru din: 25 Aug 2007, 17:05


Înapoi la Expozitia Concurs "Lectia in PowerPoint"

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 15 vizitatori