subiecte examen grad II-INVATATORI-2014

Re: subiecte examen grad II-INVATATORI-2014

Mesajde tanya84 » 28 Iul 2015, 15:00

Are cineva Ghidul de pregatire a examenului de definitivat matematica invatatori/institutori, ed Caba, Petru Asaftei
tanya84
 
Mesaje: 5
Membru din: 07 Mai 2012, 10:41

Re: subiecte examen grad II-INVATATORI-2014

Mesajde tanya84 » 28 Iul 2015, 15:10

Cine are Ghidul de pregatire a examenului de definitivat matematica invatatori/institutori, Ed. Caba, Petru Asaftei?
tanya84
 
Mesaje: 5
Membru din: 07 Mai 2012, 10:41

Re: subiecte examen grad II-INVATATORI-2014

Mesajde livia_juravle » 26 Aug 2015, 19:57

Subiecte gradul 2 -INVATATORI-Suceava- sesiunea 2015

lb. rom.- 1 fragment din " Gandacelul"- Emil Girleanu (demers didactic cu tot ce se mananca- obv., strategii....)
2 test de ev. DE 30 MIN. -cl. IV cu text suport -parti sec. de prop.

mate.- 1 -elem de geometrie- patrulatere cl. IV ( etape, strategii....)
2- probl.-met. fig.
3- probl. met. dr. invers

Problemele au fost f. dificile, plus ca trebuia,pe langa rezolvare si abordarea metodica.... muuuuult prea mult pt. 3 ore. La scris au picat 13 din 78.
Maine intram la oral cei care am luat pr. scrisa. Am ajuns la concluzia ca trebuie luata fffff in serios treaba asta cu gradul, iar cei care urmeaza sa sustineti anul urmator sau cei care intentionati sa va inscrieti la grad, va sugerez SINCER sa va apucati serios de invatat cu cel putin 4 luni inainte.
Succes tuturor!
livia_juravle
 
Mesaje: 2
Membru din: 25 Iul 2010, 09:34

Re: subiecte examen grad II-INVATATORI-2014

Mesajde vladivladi » 04 Sep 2015, 12:16

Fetelor, anul acesta chiar nu au fost subiecte urate . Singura, dar singura problema a fost timpul de lucru prea scurt. 4 ore ar fi fost suficient, in schimb 3 ore e prea putin la subiectele date . A , ink ceva ...gradul II nu e asa de speriat cum se spune ,cica e cel mai greu examen .O sa-mi dati dreptate cnd ajungeti sa faceti diferenta . Nu e mai greu decat deful.In cat am timp o sa scanez subiectele de anul acesta sa le vedeti. Nu uitati k e foarte important sa va prezentati la pregatiri!!!
vladivladi
 
Mesaje: 1
Membru din: 14 Feb 2014, 22:52

Re: subiecte examen grad II-INVATATORI-2014

Mesajde emil » 06 Sep 2015, 08:09

vladivladi scrie:Fetelor, anul acesta chiar nu au fost subiecte urate . Singura, dar singura problema a fost timpul de lucru prea scurt. 4 ore ar fi fost suficient, in schimb 3 ore e prea putin la subiectele date . A , ink ceva ...gradul II nu e asa de speriat cum se spune ,cica e cel mai greu examen .O sa-mi dati dreptate cnd ajungeti sa faceti diferenta . Nu e mai greu decat deful.In cat am timp o sa scanez subiectele de anul acesta sa le vedeti. Nu uitati k e foarte important sa va prezentati la pregatiri!!!


La modul in care comunicati nu cred ca mai este nevoie sa mai dati vreun examen...
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Anterior

Înapoi la Grade didactice

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator