studii in strainatate

Discutii legate de invatamantul romanesc, cum este acum si cum ar trebui sa fie.

studii in strainatate

Mesajde clara-m » 13 Aug 2012, 16:22

Buna! Anul acesta am dat Bacalaureatul si am obtinut nota 7,20, dar din cauza emotiilor am ratat admiterea la facultate(am intrat, dar la cu taxa la Electronica si nu imi permit sa taxa, mai ales ca se zvoneste ca ar fi 6000 lei pe an).Acum in sesiunea a 2-a nu stiu unde sa imi depun dosarul, ce facultate sa aleg...
clara-m
 
Mesaje: 1
Membru din: 13 Aug 2012, 16:11

Re: studii in strainatate

Mesajde aurelia_dob » 13 Aug 2012, 17:00

Buna! Imi pare rau pentru ce ti se intampla. Dar mai ai inca sanse sa intri la o facultate buna. Poti sa te inscrii si la Poli in a 2-a sesiune, dar sfatul meu este sa te orientezi catre o facultate de afara. Eu am plecat in UK printr-o fundatie care m-a si consiliat gratuit: Study Abroad Advising Center, cu bursa de studii. Anul trecut inscrierile s-au facut pana pe 20 septembrie.Poti sa le dai un mail la [reclama , adresa editata de moderator ] pentru mai multe detalii.Daca te grabesti poate prinzi si tu un loc, singura conditie ar fi sa ai peste 6 media la bac, ceea ce nu cred ca se pune problema. Bafta!
aurelia_dob
 
Mesaje: 1
Membru din: 13 Aug 2012, 16:58


Înapoi la Scoala in Romania

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori