Stie cineva ...

Stie cineva ...

Mesajde sfetnicul » 05 Iul 2006, 18:59

Ştie cineva...
... emailul sau telefonul editurii V&I Integral din Bucureşti?
Am nevoie de ele pentru a procura cartile recomandate în programa de titularizare educatoare.

Multumesc, SFetnicul
* * *
Invatatorul trebuie sa fie sfetnicul Mariei Sale Elevul.
Avatar utilizator
sfetnicul
 
Mesaje: 480
Membru din: 12 Mar 2005, 18:25
Localitate: Bacau, Romania

Mesajde irina165 » 05 Iul 2006, 22:31

suna la informatii, ei trebuie sa stie. Sau uita-te in Pagini aurii. Imi pare rau ca nu te pot ajuta...
Avatar utilizator
irina165
 
Mesaje: 1614
Membru din: 19 Oct 2005, 16:30
Localitate: Bucuresti

distrat

Mesajde sfetnicul » 06 Iul 2006, 00:13

Multumesc de idee. Voi cauta in Pagini aurii.

Era asa de simplu... :lol:

SFetnicul, distrat
* * *
Invatatorul trebuie sa fie sfetnicul Mariei Sale Elevul.
Avatar utilizator
sfetnicul
 
Mesaje: 480
Membru din: 12 Mar 2005, 18:25
Localitate: Bacau, Romania

Mesajde condurachi_i » 06 Iul 2006, 19:34

am cautat si eu in pagini aurii,draga SFetnicule.....am cautat si la edituri...nimic..!!!...poate ai mai mult noroc....!!
toate cele bune,
irina...de la mare :P
"Intelept este acela care traieste in fiecare zi ca si cum in fiecare zi si in fiecare ceas ar putea sa moara." (Quevedo)
Avatar utilizator
condurachi_i
 
Mesaje: 304
Membru din: 24 Feb 2004, 18:23
Localitate: Constanta

Cu plecaciune

Mesajde sfetnicul » 06 Iul 2006, 20:21

Multumesc mult pentru efortul depus... :)

In alta ordine de idei:
1. Frumosi iscoditorii ochi verzi :)
2. Frumoasa dar cam idealista expresia "Un om educat este un om puternic". Contraexemplu: Gigi Becali :roll:

Cu plecaciune si recunostinta,
SFetnicul
* * *
Invatatorul trebuie sa fie sfetnicul Mariei Sale Elevul.
Avatar utilizator
sfetnicul
 
Mesaje: 480
Membru din: 12 Mar 2005, 18:25
Localitate: Bacau, Romania

Mesajde lilianamusat » 06 Iul 2006, 20:23

Am vizitat cele doua site-uri al tau si al scolii. Iti admir daruirea de care d-ai dovada!
Si eu am predat intr-o scoala cu dublu simultan doar doi ani, dar satul acela este aproape de oras -12 km, deci era o naveta relativ usoara( sat Hodivoaia , comuna Putineiu, judetul Giurgiu) . Dar sala de clasa era imensa, era extraordinar de frig iarna. Una peste alta am amintiri frumoase despre acei copii.
Te felicit sincer pentru ca ai facut un site al scolii. Si eu am avut aceasta initiativa, dar domnul director nu a fost de acord, motivandu-mi ca noi nu avem internet la scoala. Dar am speranta ca ni se va aproba proiectul ( este vb despre subproiectul despre dezvoltarea invatamantului rural) acolo am introdus o astfel de activitate.
FELICITARI!
Avatar utilizator
lilianamusat
 
Mesaje: 161
Membru din: 15 Ian 2006, 21:06
Localitate: Giurgiu

de toate

Mesajde sfetnicul » 06 Iul 2006, 20:29

Da, e putin in afara topicului mesajul dumneavoastra.
Sper sa reusiti cu site-ul. Nu conteaza ca nu aveti site in scoala. Un site se face pentru ca scoala sa fie cunoscuta in afara nu ca sa fie vizitat de elevii scolii - asta sa ii spuneti dlui director.

Site-ul scolii mele nu a fost facut cu nici un fel de finantare, doar prin munca mea.

Cat despre editura despre care ma interesez... am decis sa apelez la o buna prietena care scrie la Gandul sa caute ea. Va voi tine la curent.

SFetnicul
* * *
Invatatorul trebuie sa fie sfetnicul Mariei Sale Elevul.
Avatar utilizator
sfetnicul
 
Mesaje: 480
Membru din: 12 Mar 2005, 18:25
Localitate: Bacau, Romania

Mesajde doina_barsan » 06 Iul 2006, 21:59

in materialele userilor activi de la inv prescolar am vazut la bibliografie cartea de care intrebi tu. De ce nu iei legatura cu una din acele persoane?
De exemplu lenav7, da aici ideea http://www.didactic.ro/forum/viewtopic. ... 5699#25699
si am mai gasit si in alte materiale ale educatoarelor carte de la editura aceasta trecuta la bibliografie, ceea ce inseamna ca stiu de ea sau ca pot sa-ti dea datele editurii de pe coperta cartii pe care o au ele, nu?
Deci, cine are vreo carte de la editura cu pricina, sa se uite pe coperta si sa-i spuna SF-ului nr tel sau email.
P.S. Eu am cautat si in cartea de tel a Bucurestiului si nu apare editura aceasta.
Avatar utilizator
doina_barsan
 
Mesaje: 1710
Membru din: 01 Iun 2005, 20:56
Localitate: Bucuresti

Multumesc

Mesajde sfetnicul » 06 Iul 2006, 22:26

Inca o data multumesc. Prietenii la nevoie se cunosc!

SFetnicul
* * *
Invatatorul trebuie sa fie sfetnicul Mariei Sale Elevul.
Avatar utilizator
sfetnicul
 
Mesaje: 480
Membru din: 12 Mar 2005, 18:25
Localitate: Bacau, Romania

Re: Multumesc

Mesajde condurachi_i » 07 Iul 2006, 00:14

sfetnicul scrie:Inca o data multumesc. Prietenii la nevoie se cunosc!

SFetnicul

..prietenii de pe didactic....!!! :P
"Intelept este acela care traieste in fiecare zi ca si cum in fiecare zi si in fiecare ceas ar putea sa moara." (Quevedo)
Avatar utilizator
condurachi_i
 
Mesaje: 304
Membru din: 24 Feb 2004, 18:23
Localitate: Constanta

Mesajde cris_flor_m » 08 Iul 2006, 23:20

Draga domnule Sfetnic,
Daca nu e prea tarziu, as putea sa va dau urmatoarea adresa:
Editura V & I Integral, O.P. 33 / 16 - Bucuresti.
Telefon: 6139957
Este o adresa de pe o carte mai veche, sper sa reusiti, va doresc din tot sufletul!
In alta ordine de idei:
Va admir, va pretuiesc pentru toate materialele si opiniile postate pe didactic! Succes in tot si in toate! Si...casa de piatra!
Cristina M.
cris_flor_m
 
Mesaje: 401
Membru din: 20 Ian 2006, 09:32

Mesajde sfetnicul » 09 Iul 2006, 12:50

Sper sa nu mi se urce laudele la cap. :)
Cat despre casa de piatra ... e putin cam devreme. Inca n-am fixat data nuntii.

Revenind la topic: MULŢUMESC!
Înca o data se dovedeşte că prietenii de pe didactic la nevoie se cunosc!

Îndatorat, SFetnicul

PS. Voi incerca luni acel numar de telefon.
* * *
Invatatorul trebuie sa fie sfetnicul Mariei Sale Elevul.
Avatar utilizator
sfetnicul
 
Mesaje: 480
Membru din: 12 Mar 2005, 18:25
Localitate: Bacau, Romania

Mesajde cris_flor_m » 09 Iul 2006, 20:42

La ceea ce sunteti pa didactic, adica un lider nepretuit, eu sunt cea onorata sa fiu printre prietenii dvs.de pe didactic. :)
Am sa caut si alte carti mai noi editate de V&I, sa vad ce gasesc...as vrea sa stiu insa daca mai este cazul.
Cristina M.
cris_flor_m
 
Mesaje: 401
Membru din: 20 Ian 2006, 09:32

Despre lideri

Mesajde sfetnicul » 09 Iul 2006, 22:05

As vrea sa precizez urmatorul lucru:
Nu am facut si nu fac parte dintre administratorii sau echipa de conducere a acestui site.
Nick-name-ul sfetnicul nu are legatura cu a conduce sau a sfatui in cadrul site-ului. E un joc de cuvinte care mi se potriveste si pe care l-am imaginat si adoptat incercand sa-l transform, daca se poate intr-o marca:
SF+etnic = sfetnic (sfatuitor / "de etnie SF")
Parerea mea este ca un invatator trebuie sa fie asemeni unui sfetnic domnesc, sfatuitorul de taina al Măriei Sale Copilul, adica acea persoana care, fara a incerca sa impuna ii lumineaza mintea Micului Prinţ.
Cred ca mi se potriveste imaginea de sfetnic al copiilor, stilul meu didactic fiind cel al invatatorului-prieten.

Deci, e cam mult spus lider pe didactic. Nu cred ca sunt si nici nu cred ca aş putea fi. Nici macar un lider informal, gândit si simţit de comunitatea umana de pe didactic.

Am spus aceste lucruri pentru ca oricine citeste aici si nu ma cunoaste sa nu creada ca sunt un fel de administrator al site-ului. Sunt la fel ca oricare dintre Domniile voastre, un truditor pe tărâmul învăţământului.

Revenind la topic, daca găsiţi informaţii mai noi, v-aş ramâne dator.
Mâine voi suna la numărul pe care mi l-aţi dat.

SFetnicul, cu mulţumiri
* * *
Invatatorul trebuie sa fie sfetnicul Mariei Sale Elevul.
Avatar utilizator
sfetnicul
 
Mesaje: 480
Membru din: 12 Mar 2005, 18:25
Localitate: Bacau, Romania

S-a dezlegat enigma

Mesajde sfetnicul » 18 Iul 2006, 08:48

La sesizarea mea, dra Mihaela Roman de la Gandul a facut ceva sapaturi în privinta editurii.
Am pus la rubrica stiri pe didactic rezultatele investigatiei jurnalistice. Dacă administratorii nu le vor posta aveti aici link-ul.
http://www.gandul.info/2006-07-18/actual/inspectoarea

România, ţara tuturor posibilităţilor.
SFetnicul
* * *
Invatatorul trebuie sa fie sfetnicul Mariei Sale Elevul.
Avatar utilizator
sfetnicul
 
Mesaje: 480
Membru din: 12 Mar 2005, 18:25
Localitate: Bacau, Romania

Următorul

Înapoi la Titularizare

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori