serbare de craciun

Despre ce facem noi in scoala: proiecte, colaborari, activitati inedite

serbare de craciun

Mesajde alinabosca » 19 Noi 2005, 23:47

Avand in vedere ca se apropie sarbatorile,cred ca ar fi de un real folos pentru majoritatea invatatorilor un material care sa ne ajute in pregatirea serbărilor. Poate ne pot ajuta si profesorii de religie, intrucat suntem deja plictisiti de serbarile sablon realizate pana acum. Mi-ar fi de mare ajutor un material pentru clasa a III a.
Multumesc!
alinabosca
 
Mesaje: 4
Membru din: 04 Noi 2005, 23:51

serbarile de craciun

Mesajde anica » 08 Ian 2006, 23:13

Iarta-ma ca iti raspund atat de tarziu,dar eu sunt noua pe site si abia am vazut mesajul tau.
Sunt prof.de religie si iti spun ce am facut eu de Craciun.
Am fost la seminarul teologic din localitate si am imprumutat scenariul unei piese"Nasterea Domnului"pt ca voiam ceva deosebit.Apoi,am adaptat piesa la nivelul copiilor de cls.a V a,deoarece este greoaie,adica e mult de invatat,sunt replici in versuri si ei mai uitau dupa cine urmeaza.Am luat legatura cu preotul de la parohia de langa scoala si am prezentat serbarea in prima zi de Craciun in biserica,dupa Sf.Liturghie.
Efectul a fost extraordinar si asupra parintilor copiilor,dar mai ales mai ales asupra oamenilor aflati in biserica.
Am muncit mult cu ei,dar rasplata a fost pe masura si de aceea va spun ca,daca vreti ceva dessebit incercati si voi,ca se poate.Poate,nu cu elevi de cls a IIIa ,dar eu am reusit cu cei de a Va
anica
 
Mesaje: 12
Membru din: 03 Ian 2006, 15:49
Localitate: BACAU

Mesajde geangelica » 09 Ian 2006, 11:09

as dori si eu textul pentru serbarea de anul acesta :) daca se poate trimite la geangelica@yahoo.co.uk
geangelica
 
Mesaje: 2
Membru din: 30 Mar 2005, 09:33


Înapoi la Activitati scolare

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori