Semaine internationale de la langue française

Limba straina studiata in scoala

V-ar interesa evenimentul ,,Fête de la langue française par le jeu scrabble''?

Puteţi selecta 1 opţiune

 
 
Vezi rezultatele

Semaine internationale de la langue française

Mesajde Scrabblera » 09 Feb 2014, 15:37

V-as ruga sa ne impartasiti si noua ideile pe care le aveti despre sarbatorirea Saptamanii internationale a limbii franceze (17-23 martie) in scoala dv.

De asemenea, as dori sa stiu daca va intereseaza participarea catorva elevi de-ai dv. la evenimentul "Fête de la langue française par le jeu scrabble", care va fi organizat in weekendul 22-23 martie in Bucuresti, la initiativa Federatiei Române de Scrabble. Jocul de scrabble este unul din cele mai adecvate jocuri didactice pentru invatarea limbilor straine (si chiar a limbii materne!). Participarea la aceasta activitate NU necesita cunoasterea in prealabil a jocului. Inscrierea la eveniment este absolut GRATUITA, nu se percepe niciun fel de taxa. Evenimentul va dura circa 3 ore.

Daca sunteti interesati, va rog sa votati in chestionarul atasat - si, desigur, sa-mi lasati un mesaj, ca sa stiu cum sa va contactez. Va multumesc.

Numele meu este Claudia Mihai, sunt prof. de franceza si joc scrabble in franceza de 20 de ani.
Scrabblera
 
Mesaje: 2
Membru din: 26 Feb 2013, 10:54

Re: Semaine internationale de la langue française

Mesajde melaniarob » 12 Feb 2014, 17:06

As dori mai multe detalii, multumesc!
melaniarob
 
Mesaje: 1
Membru din: 12 Feb 2014, 17:02


Înapoi la Limba Franceza

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori