Se infiinteaza o asociatie nationala a dascalimii

Discutii legate de invatamantul romanesc, cum este acum si cum ar trebui sa fie.

Se infiinteaza o asociatie nationala a dascalimii

Mesajde vioreldolha » 20 Ian 2008, 04:47

Dragi colegi,
Asociatiile din sfera educatiei (in judetele unde acestea exista si functioneaza), dar si in mod individual -educatoare, invatatori, profesori sau un grup de cadre didactice pot avea calitatea de membru fondator al Asociatiei Generale a Invatatorilor din Romania care a functionat in perioada interbelica daca veti cere urgent printr-un e-mail la adresa vioreldolha@yahoo.com informatii suplimentare.
Cu bine,
viorel dolha
vioreldolha
 
Mesaje: 388
Membru din: 26 Noi 2005, 19:35

Mesajde mariro » 21 Ian 2008, 00:56

Eu am trimis pe forumul de discutii- invatatorisiinstitutorigalateni cele 7 materiale primite pentru a informa si pe alti colegi. Cred ca o sa va trimit mail. Numai bine!
Avatar utilizator
mariro
 
Mesaje: 16653
Membru din: 16 Mai 2004, 20:40
Localitate: Galati

articole revista AGIRO

Mesajde vioreldolha » 27 Ian 2008, 12:58

Dorim sa scoatem imediat dupa infiintare REVISTA ASOCIATIEI GENERALE A INVATATORILOR DIN ROMANIA.
In acest prim numar din serie noua doresc sa publicam pe langa statut si articole din toate judetele.
Astept deja:
1.Articole din partea asociatiilor invatatoresti despre activitatea respectivelor asociatii.
2.Articole privind trecutul Asociatiei Generale a Invatatorilor din Romania.
3.Articole privind fostii presedinti ai Asociatiei Generale a Invatatorilor din Romania (C. Ionescu-Lungu, I. G. Dumitraşcu, G. P. Salviu, D. Brezeanu, I. Mihalache, V. Păunescu, D. V. Ţoni, T. Iacobescu)
4.Articole privind trecutul asociatiilor judetene ale invatatorilor si privind presedintii acestora.
5.Interviuri cu seniori ai asociatiilor invatatoresti care au fost membri candva in aceste asociatii si care sa depene amintiri despre fostele asociatii. Pe acestia dorim sa ii onoram si sa ii avem intr-un senat al nostru daca accepta. Interesante ar fi daca am intra in posesia cator mai multe documente si dovezi scrise ale inaintasilor.
NOTA Vom premia articole de la punctele 2,3,4, iar pe cele de la punctul 5 le vom premia pe toate.
viorel dolha
vioreldolha@yahoo.com
0723259290 ; 0744195155, fax 0257282441
PS Inca mai puteti deveni membru fondator al AGIRO daca ma contactati urgent
vioreldolha
 
Mesaje: 388
Membru din: 26 Noi 2005, 19:35

Mesajde mariro » 27 Ian 2008, 15:10

As dori sa stiu cine s-a mai inscris din Galati, sau cine se mai inscrie in AGIRO?
Avatar utilizator
mariro
 
Mesaje: 16653
Membru din: 16 Mai 2004, 20:40
Localitate: Galati

Mesajde valiionita » 29 Ian 2008, 18:31

sI NOI SUNTEM INTERESATI ,DAR NE PRESEAZA TIMPUL .
Nu stim daca vom putea rezolva pana la sfarsitul lunii.
inv Vasilica si Cornel Ionita --VANATORI
valiionita
 
Mesaje: 92
Membru din: 27 Dec 2006, 16:36

re valiionita

Mesajde vioreldolha » 29 Ian 2008, 19:58

Inca este timp pt ca acel cazier fiscal se elibereaza pe loc la fel cu procura care se autentifica tot pe loc la notar. Pana in 4 feb se pot pune deja la posta.
vioreldolha
 
Mesaje: 388
Membru din: 26 Noi 2005, 19:35

Mesajde mariro » 30 Ian 2008, 00:08

valiionita scrie:sI NOI SUNTEM INTERESATI ,DAR NE PRESEAZA TIMPUL .
Nu stim daca vom putea rezolva pana la sfarsitul lunii.
inv Vasilica si Cornel Ionita --VANATORI


Daca ai 60 de lei rezolvi totul in aceeasi zi. Eu am trimis actele de pe data de 22 ianuarie! Succes!
Avatar utilizator
mariro
 
Mesaje: 16653
Membru din: 16 Mai 2004, 20:40
Localitate: Galati

Mesajde frends » 30 Ian 2008, 00:24

Maine mi le fac si eu , mariro, daca tot ajung la oras, la cursuri, poate rezolv si asta.
Am vorbit deja la telefon cu domnul Dolha.
frends
 
Mesaje: 1756
Membru din: 29 Noi 2007, 21:56

Mesajde mariro » 30 Ian 2008, 13:56

frends scrie:Maine mi le fac si eu , mariro, daca tot ajung la oras, la cursuri, poate rezolv si asta.
Am vorbit deja la telefon cu domnul Dolha.


Felicitari! Eu in doua zile le-am facut pentru ca am ajuns la ora 4 cand inchidea notarul - pentru autentificarea procurii. Dar se rezolva totul foarte repede, fara sa stai la rand...
Avatar utilizator
mariro
 
Mesaje: 16653
Membru din: 16 Mai 2004, 20:40
Localitate: Galati


Înapoi la Scoala in Romania

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori