Scoala "Nicolae Titulescu" Constanta

Forum dedicat exclusiv proiectelor de vacanta.

Mesajde laurentziu_roshu » 28 Aug 2007, 08:48

Eu multumesc partenerilor din numeroasele scoli participante la conferinte. Marea lor deschidere catre dialog, a dat mult farmec discutiilor din conferinte :!:
laurentziu_roshu
 
Mesaje: 360
Membru din: 25 Apr 2006, 10:31

Mesajde laurentziu_roshu » 28 Aug 2007, 15:27

Am organizat conferinta yahoo, si a fost un succes. Ce a avut mai deosebit este ca nu a fost doar o conferinta bilaterala, intre 2 scoli, ci o conferinta organizata pentru participarea unui numar foarte mare (6) de scoli. Am avut astfel posibilitatea sa ne intâlnim cu totii online, profesorii coordonatori, si elevii din toate echipele de vacanta din aceste scoli ! :idea:
La conferinta au participat scolile :
Scoala Nicolae Titulescu Constanta
Scoala nr 7 Pitesti
Liceul Bogdan Voda Halaucesti judetul Iasi
Scoala nr 2 Piscu judetul Galati
Scoala Gh. maier Unirea judetul Alba
Liceul Callatis Mangalia
laurentziu_roshu
 
Mesaje: 360
Membru din: 25 Apr 2006, 10:31

Mesajde arcris » 29 Aug 2007, 12:00

Personal vreau sa multumesc scolilor partenere pentru activitatile desfasurate in cadrul proiectului e-vacanta.Am avut multe de invatat atat elevii nostri cat si noi dascalii.Multumesc de asemenea d-lui prof.Laurentiu pentru ajutorul acordat atunci cand am avut nelamuriri in realizarea unor materiale!Succes in continuare1 :D
arcris
 
Mesaje: 18
Membru din: 26 Iul 2007, 13:59

Mesajde laurentziu_roshu » 29 Aug 2007, 12:42

multumesc pentru aprecieri, arcris. Pe mine personal m-a bucurat foarte mult colaborarea cu echipa dvs , si va felicit pentru toate materialele realizate in scoala. Pe parcursul anului scolar, si elevii mei vor beneficia de ele
laurentziu_roshu
 
Mesaje: 360
Membru din: 25 Apr 2006, 10:31

Mesajde balanta60 » 29 Aug 2007, 13:26

Colaborarea cu echipa d-voastra a insemnat mult pentru noi.Va dorim un an scolar cu multe impliniri.Succes !!
balanta60
 
Mesaje: 13
Membru din: 22 Aug 2007, 09:57

Mesajde laurentziu_roshu » 29 Aug 2007, 13:34

Multumesc. Eu va doresc un nou an scolar plin de bucurii si realizari.
P.S. balanta60 felicitari pentru materiale , am vazut multe din ele si sunt grozave...intentionez sa le arat si elevilor
laurentziu_roshu
 
Mesaje: 360
Membru din: 25 Apr 2006, 10:31

Mesajde mihaela_j65 » 29 Aug 2007, 20:27

Si noi, partenerii dumneavoastra din Halaucesti, am vazut toate materialele postate pe site cat si cele trimise pe mail-uri. Ne-au placut tare mult!
Felicitari copiilor si mai ales cadrelor didactice care i-au indrumat si care si-au petrecut concediul alaturi de noi toti cei din familia DIDACTIC!
Ne gandim deja cu nostalgie la proiectul E-Vacanta care se va incheia curand. Speram insa ca parteneriatul va continua si pe perioada anului scolar.
Succes in noul an scolar si multa putere de munca tuturor!
"Singurul mod de a descoperi limitele posibilului este sa mergi dincolo de ele, catre imposibil"
mihaela_j65
 
Mesaje: 1159
Membru din: 03 Noi 2006, 15:46
Localitate: Halaucesti-Iasi

Mesajde laurentziu_roshu » 29 Aug 2007, 20:44

Parteneriatul nostru din vacanta a fost o mare bucurie pentru mine 8)
Inca de la inceput s-a profilat o colaborare excelenta :!:
Rezultatele si calitatea parteneriatului nostru au fost remarcabile si cred ca au intrecut chiar si asteptarile nostre cele mai bune !!
Imi doresc foarte mult sa continuam 8) !!
laurentziu_roshu
 
Mesaje: 360
Membru din: 25 Apr 2006, 10:31

Scoala "Nicolae Titulescu"

Mesajde nada » 29 Aug 2007, 21:43

Multumim tuturor pentru aprecieri si pentru urari. A fost o vacanta fierbinte, plina de activitati in care am invatat multe lucruri noi si am castigat multi PRIETENI.
Speram in continuarea colaborarii si pe parcursul anului scolar viitor.
Dorim tuturor participantilor la proiect mult succes in anul scolar care va incepe curand.
Echipa de proiect a Scolii Gimnaziale nr. 2 "Stefan cel Mare" Piscu - Galati
"Ca sa fii dascalul altora, trebuie sa fi fost tu insuti ucenic multa vreme" proverb latin

http://scoli.didactic.ro/scoala_gimnazi ... are_piscu/
Avatar utilizator
nada
 
Mesaje: 317
Membru din: 22 Ian 2006, 22:28
Localitate: Piscu - Galati

Mesajde sam_tatarusi » 30 Aug 2007, 05:56

Va multumim pentru intelegere dv. fata de niste incepatori , pentru colaborare si sprijinul acordat, pentru modelele pe care le-am gasit pe site-ul dv. Am avut multe de invatat de la fiecare dintre parteneri. Deocamdata am primit si am asimilat. Speram ca in viitor parteneriatul sa dureze cat mai mult cu o contributie semnificativa si din partea noastra.
Scolile partenere sunt acum la Favorites.
Va invitam sa vizionati pozele si desenele copiilor din Tatarusi.
Va dorim un an scolar cu multe impliniri.
Cu cele mai alese sentimente, vasile_amarie2004@yahoo.fr
sam_tatarusi
 
Mesaje: 26
Membru din: 07 Aug 2007, 17:14

Mesajde laurentziu_roshu » 30 Aug 2007, 08:21

Multumim pentru materiale, sunt foarte reusite ! Felicitari. Am sa le arat si elevilor mei :!:
laurentziu_roshu
 
Mesaje: 360
Membru din: 25 Apr 2006, 10:31

mesaj

Mesajde elena_7pitesti » 30 Aug 2007, 09:19

Dragi copii, participanţi la proiectul e-Vacanţă!
Dragi colegi, participanţi la proiectul e-Vacanţă!
Vreau să vă aduc mulţumirile mele pentru faptul că timp de aproape două luni am comunicat cu ajutorul internetului, am făcut schimb de lucrări, de idei, de păreri, am cerut sfaturi, am primit sfaturi. Vă invit să continuăm călătoria cu calculatorul. Dacă nu sunteţi obosiţi, călătoria nu trebuie să se termine repede. Ne vom odihni puţin, ne vom gîndi la tot ce am cules pe drumul nostru şi, cu forţe noi, ne vom pregăti pentru continuarea călătoriei şi în anul următor.
elena_7pitesti
 
Mesaje: 44
Membru din: 08 Dec 2006, 13:03

Mesajde laurentziu_roshu » 30 Aug 2007, 13:48

Am actualizat recent unul dintre siturile create in aceasta vara:
http://e-vacanta-scoala-nicolae-titulescu.piczo.com/
mai precis, am adaugat o noua pagina dedicata partenerilor nostri (pagina PARTENERIAT) , si am adaugat si informatii noi pe celelalte pagini.
Va invitam sa vizitati !
laurentziu_roshu
 
Mesaje: 360
Membru din: 25 Apr 2006, 10:31

Mesajde anacalin » 30 Aug 2007, 20:02

Am urmarit si apreciat lucrarile copiilor d-voastra.Ii felicit si va felicit pentru tot se ati facut.Va doresc un an scolar cu impliniri si satisfactii.
anacalin
 
Mesaje: 12
Membru din: 29 Aug 2007, 12:37

Mesajde laurentziu_roshu » 30 Aug 2007, 21:05

Pagina dedicata partenerilor nostri a fost inca o data actualizata , cu fotografii noi trimise de copii. http://pic7.piczo.com/e-vacanta-scoala- ... g=42330745
(din situl http://e-vacanta-scoala-nicolae-titulescu.piczo.com/ ). Pagina exprima , cred , gândurile noastre poate mai bine decât cuvintele...de aceea nu mai comentez, doar va invit sa vedeti noul aspect al paginii :roll:
laurentziu_roshu
 
Mesaje: 360
Membru din: 25 Apr 2006, 10:31

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Proiecte de vacanta

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori