Scoala Generala ,,Tiberiu Morariu" Salva, Bistrita -Nasaud

Forum dedicat exclusiv proiectelor de vacanta.

Scoala Generala ,,Tiberiu Morariu" Salva, Bistrita -Nasaud

Mesajde donnna » 14 Iul 2007, 20:01

Suntem o echipa formata din zece elevi din clasa a IVa si ne bucuram sa putem participa impreuna la activitatile incluse in acest proiect. Dorim sa realizam lucrari pentru sectiunile din varianta 1:
1. ,,Internet de vacanta"(Vom descoperi multe lucruri interesante despre tara noastra.)
2.,,Micul scriitor"(Tara-asa cum ne-o imaginam)
3.,,Desene pe monitor"(Sa dam culoare visului!)
4.,,Parteneriat pentru viitor"(Impreuna, putem da viata viselor.)
Inst. Furcea Doina
donnna
 
Mesaje: 18
Membru din: 12 Iul 2007, 21:25

Scoala Generala ,,Tiberiu Morariu"Salva, Bistrita-Nasaud

Mesajde donnna » 19 Iul 2007, 14:06

Copiii sunt foarte incantati sa comunice cu alti elevi din tara. Prin urmare, in cadrul sectiunii,,Parteneriat pentru viitor " colaboram deja cu doua scoli si suntem ,,la primele informatii" cu altele doua.
Tot in aceasta idee am desfasurat doua activitati, pentru inregistrarea copiilor pe Yahoo si familiarizarea lor cu utilizarea Id- ului si a parolei de mail.
Pentru sectiunea ,,Internet de vacanta", am cautat cu elevii informatii despre Sibiu, cu obiectivele cele mai interesante.Au selectat informatiile care li s-au parut semnificative si au realizat un profil al acestui oras(Micul scriitor). Sibiul este unul din obiectivele pe care urmeaza sa-l vizitam in curand.
La sectiunea ,,Desene pe monitor" o parte dintre elevi au executat ilustratii ale textelor realizate de ceilalti.
donnna
 
Mesaje: 18
Membru din: 12 Iul 2007, 21:25

Scoala Generala ,,Tiberiu Morariu" Salva, Bistrita -Nasaud

Mesajde donnna » 28 Iul 2007, 18:09

Ieri am desfasurat o noua activitate, in cadrul careia copiii au realizat o prezentare ppt pe care urmeaza sa o definitivam si sa o trimitem scolilor cu care colaboram. Am facut deja schimburi de materiale realizate de copii.
Trebuie sa specificam ca admiram munca noilor nostri prieteni, de la care am invatat deja lucruri foarte utile si frumoase. Multumim!Colaborarile chiar dau roade!
donnna
 
Mesaje: 18
Membru din: 12 Iul 2007, 21:25

e-VACANTA

Mesajde rodica_c » 06 Aug 2007, 17:30

O prezentare deosebita a activitatilor copiilor din scoala voastra. Felicitari si succes pe mai departe!
Rodica, Luminita si Ghiulserin
rodica_c
 
Mesaje: 36
Membru din: 08 Apr 2007, 21:41

Scoala Generala "Tiberiu Morariu"Salva, Bistrita-Nasaud

Mesajde vio60 » 17 Aug 2007, 00:03

Multumesc pentru aprecieri, Doina.
Eu m-am intors astazi din tabara cu o parte din elevii participanti la proiect.Urmeaza sa regatim galeria foto. Intre timp, colegele mele au lucrat la scoala cu ceilalti elevi.Saptamana viitoare vom putea face schimb de materiale cu voi si cu ceilalti parteneri.
Sunt convinsa ca si unii si altii avem multe lucruri interesante de prezentat!
vio60
 
Mesaje: 10
Membru din: 02 Apr 2007, 23:44

Mesajde camy_csc » 18 Aug 2007, 19:00

Felicitări celor care şi-au pus şi în vacanţă timpul, energia şi răbdarea în slujba elevilor. Se pare că rezultatele obţinute vă răsplătesc pe deplin eforturile şi vă încarcă bateriile pentru anul şcolar ce îşi apropie începutul.
Spor la muncă în continuare.
camy_csc
 
Mesaje: 53
Membru din: 26 Mai 2005, 21:43

Mesajde berbec » 29 Aug 2007, 20:20

Multumim pentru materialele trimise. Sunt foarte frumoase. Felicitari copiilor si d-nelor inv./prof. care i-au sprijinit.
berbec
 
Mesaje: 71
Membru din: 22 Oct 2006, 16:30


Final de proiect

Mesajde donnna » 31 Aug 2007, 06:36

Multumim tuturor colegilor pentru colaborare si ii felicitam pentru lucrarile minunate pe care le-au realizat.Va dorim numai bine si un an scolar plin de bucurii.
Cred ca trebuie sa mai fac o precizare. Am dat mai sus link-urlie pentru materialele realizate, dar nu am precizat ca la pagina scolii, care constituie lucrarea noastra finala,de sinteza, se ajunge, urmand primul link.

http://pic3.piczo.com/broscutele2007/?g=1&vsrc=preview
Ultima oară modificat de donnna pe 01 Sep 2007, 18:18, modificat 1 dată în total.
donnna
 
Mesaje: 18
Membru din: 12 Iul 2007, 21:25

Felicitari!

Mesajde laurentziu_roshu » 01 Sep 2007, 16:50

v-am remarcat o parte din materiale. reusite. Felicitari!
laurentziu_roshu
 
Mesaje: 360
Membru din: 25 Apr 2006, 10:31

e-VACANTA

Mesajde rodica_c » 01 Sep 2007, 23:29

Felicitari pentru realizarile din cadrul acestui proiect ! Un an scolar plin de satisfactii !
Rodica, Luminita si Ghiulserin
rodica_c
 
Mesaje: 36
Membru din: 08 Apr 2007, 21:41


Înapoi la Proiecte de vacanta

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori