Scoala cu clasele I-VIII Nr. 2 Lugoj, jud. Timis

Forum dedicat exclusiv proiectelor de vacanta.

Mesajde mihaela_j65 » 06 Aug 2007, 13:00

Felicitari!
Ne-a placut tuturor materialele dv., dar, mai ales prezentarea Lugojului. Aveti un oras foarte frumos. Ne-ar placea ca vreodata sa-l vedem si noi.
Partenerii din Halaucesti-Iasi va ureaza numai bine si succese pe mai departe!
"Singurul mod de a descoperi limitele posibilului este sa mergi dincolo de ele, catre imposibil"
mihaela_j65
 
Mesaje: 1159
Membru din: 03 Noi 2006, 15:46
Localitate: Halaucesti-Iasi

Mesajde gabisirbu » 06 Aug 2007, 21:27

Multumim foarte mult pentru aprecieri, mai ales ca e prima data cand realizam PPT si PPS.
Cand am inscris scoala in proiect, eram tare sceptici in ceea ce priveste utilitatea acestei actiuni. Insa, pe parcursul derularii activitatilor, am descoperit o lume fascinanta, cea a calculatorului, dar si a oamenilor care il folosesc.

Felicitari organizatorilor! Felicitari participantilor!
gabisirbu
 
Mesaje: 45
Membru din: 24 Feb 2006, 19:44

Mesajde gabisirbu » 16 Aug 2007, 12:21

O parte din copiii care participa la proiectul e-Vacanta au fost plecati in tabara. Astazi au sosit in tara si de maine se vor apuca de lucru: vor face un PPT cu instantanee din tabara.
gabisirbu
 
Mesaje: 45
Membru din: 24 Feb 2006, 19:44

Mesajde camy_csc » 18 Aug 2007, 19:03

Felicitări celor care şi-au pus şi în vacanţă timpul, energia şi răbdarea în slujba elevilor. Se pare că rezultatele obţinute vă răsplătesc pe deplin eforturile şi vă încarcă bateriile pentru anul şcolar ce îşi apropie începutul.
Spor la muncă în continuare.
camy_csc
 
Mesaje: 53
Membru din: 26 Mai 2005, 21:43

Mesajde unicu » 21 Aug 2007, 23:42

Multumim mult pentru materialele primite.
Foarte interesante.
Succes in continuare si multe bucurii in putina vacanta cata ne-a mai ramas!
Cu prietenie, Nicu si Mihaela
"Ce e adevarul?"
Avatar utilizator
unicu
 
Mesaje: 329
Membru din: 03 Noi 2006, 15:43
Localitate: Shambala

Mesajde mihaela_j65 » 22 Aug 2007, 11:38

Va rugam sa intrati pe site-ul realizat de noi, partenerii dv. din Halaucesti. Acest site este dedicat in exclusivitate proiectului E-Vacanta.
Asteptam parerile si propunerile dumneavoastra.
"Singurul mod de a descoperi limitele posibilului este sa mergi dincolo de ele, catre imposibil"
mihaela_j65
 
Mesaje: 1159
Membru din: 03 Noi 2006, 15:46
Localitate: Halaucesti-Iasi

Mesajde gabisirbu » 22 Aug 2007, 22:07

Am mai postat doua materiale , pentru sectiunea Micul scriitor si Desene pe monitor, pe:
http://www.didactic.ro/index.php?cid=pr ... ela_dragan
gabisirbu
 
Mesaje: 45
Membru din: 24 Feb 2006, 19:44

Mesajde gabisirbu » 24 Aug 2007, 23:32

Suntem foarte dezamagiti, dar de cateva zile nu mai avem internet la scoala. Speram sa se remedieze cat mai repede.
gabisirbu
 
Mesaje: 45
Membru din: 24 Feb 2006, 19:44

Mesajde gabisirbu » 28 Aug 2007, 18:26

Sunt convinsa ca elevii si nu numai ei , au fost deosebit de incantati de conferinta on line. Va felicit pe toti pentru participare si in special pe dl. Laurentiu Rosu, pentru ideea de a organiza o astfel de conferinta. Sincer, imi pare foarte rau ca nu am putut participa .
gabisirbu
 
Mesaje: 45
Membru din: 24 Feb 2006, 19:44

Mesajde leu » 29 Aug 2007, 12:34

Va felicitam pentru materialele postate pe didactic si regretam ca n-ati reusit sa participati la conferinta.A fost interesant .Va dorim un an scolar cu satisfatii si impliniri!
leu
 
Mesaje: 369
Membru din: 08 Oct 2006, 21:48

Mesajde balanta60 » 29 Aug 2007, 13:29

Va felicit pe voi dascalii echipei si pe minunatii elevi pentru toata activitatea desfasurata in cadrul proiectului e-vacanta si va doresc un an scolar numai cu realizari.
balanta60
 
Mesaje: 13
Membru din: 22 Aug 2007, 09:57

Mesajde mihaela_j65 » 29 Aug 2007, 20:29

Si noi, partenerii dumneavoastra din Halaucesti, am vazut toate materialele postate pe site cat si cele trimise pe mail-uri. Ne-au placut tare mult!
Felicitari copiilor si mai ales cadrelor didactice care i-au indrumat si care si-au petrecut concediul alaturi de noi toti cei din familia DIDACTIC!
Ne gandim deja cu nostalgie la proiectul E-Vacanta care se va incheia curand. Speram insa ca parteneriatul va continua si pe perioada anului scolar.
Succes in noul an scolar si multa putere de munca tuturor!
"Singurul mod de a descoperi limitele posibilului este sa mergi dincolo de ele, catre imposibil"
mihaela_j65
 
Mesaje: 1159
Membru din: 03 Noi 2006, 15:46
Localitate: Halaucesti-Iasi

Mesajde nada » 29 Aug 2007, 21:45

Multumim tuturor pentru aprecieri si pentru urari. A fost o vacanta fierbinte, plina de activitati in care am invatat multe lucruri noi si am castigat multi PRIETENI.
Speram in continuarea colaborarii si pe parcursul anului scolar viitor.
Dorim tuturor participantilor la proiect mult succes in anul scolar care va incepe curand.
Echipa de proiect a Scolii Gimnaziale nr. 2 "Stefan cel Mare" Piscu - Galati
"Ca sa fii dascalul altora, trebuie sa fi fost tu insuti ucenic multa vreme" proverb latin

http://scoli.didactic.ro/scoala_gimnazi ... are_piscu/
Avatar utilizator
nada
 
Mesaje: 317
Membru din: 22 Ian 2006, 22:28
Localitate: Piscu - Galati

Mesajde emil » 29 Aug 2007, 23:26

Frumoasa scoala, frumosi copii, minunati educatori!

numai bine si frumos!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

mesaj

Mesajde elena_7pitesti » 30 Aug 2007, 09:18

Dragi copii, participanţi la proiectul e-Vacanţă!
Dragi colegi, participanţi la proiectul e-Vacanţă!
Vreau să vă aduc mulţumirile mele pentru faptul că timp de aproape două luni am comunicat cu ajutorul internetului, am făcut schimb de lucrări, de idei, de păreri, am cerut sfaturi, am primit sfaturi. Vă invit să continuăm călătoria cu calculatorul. Dacă nu sunteţi obosiţi, călătoria nu trebuie să se termine repede. Ne vom odihni puţin, ne vom gîndi la tot ce am cules pe drumul nostru şi, cu forţe noi, ne vom pregăti pentru continuarea călătoriei şi în anul următor.
elena_7pitesti
 
Mesaje: 44
Membru din: 08 Dec 2006, 13:03

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Proiecte de vacanta

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori