Scoala cu clasele I-VIII Basca-Chiojdului

Forum dedicat exclusiv proiectelor de vacanta.

Scoala cu clasele I-VIII Basca-Chiojdului

Mesajde ccccc » 26 Iul 2007, 23:12

Scoala cu clasele I-VIII Basca- Chiojdului se inscrie in proiectul E- vacanta derulat in perioada 10 iulie-1 septembrie
Nume proiect: Ce mica e Vacanta mare!
Coordonator: prof. Ciuca Cristina
Echipa de proiect:
prof. Fofirca Sorin
instit. Dragomir Marilena
Echipa de proiect:15 elevi din clasele a V-a si a VIII-a
Elevii vor participa la urmatoarele sectiuni:
1.MICUL SCRIITOR- Povesti de vacanta, Tinere condeie , Povestea localitatii mele ; Prietenii mei din vacanta
2.DESENE PE MONITOR- Vacanta la munte si la mare, Peisaje deosebite; Jocurile copiilor ; Personajul preferat
3.ALBUMUL MEU FOTO- Lumea din jurul meu ; fotografii, instantanee
4.PARTENERIAT SCOLAR PENTRU VIITOR- Impreuna pentru o lume mai buna. Pentru aceasta sectiune dorim incheierea unor parteneriate cu scoli din tara alaturi de care sa participam la proiecte scolare on line si nu numai..
Veniti pe site-ul scolii noastre:

http://scoli.didactic.ro/scoala_general ... i_chiojdu/
Pentru contact: krisciuca@yahoo.com sau cornelciuca@clicknet.ro
Ultima oară modificat de ccccc pe 29 Iul 2007, 17:24, modificat de 3 ori în total.
ccccc
 
Mesaje: 108
Membru din: 04 Iul 2007, 18:51

Mesajde danavlad » 29 Iul 2007, 07:58

Asteptam cu nerabdare colaborarea cu copiii din scoala dvs, chiar de maine.
Avem foarte multe de povestit despre noi, si dorim sa aflam totul despre voi.
"Impotriva prostiei, zeii insisi lupta in zadar?"
(Isaac Asimov)
danavlad
 
Mesaje: 108
Membru din: 08 Dec 2005, 14:08
Localitate: IASI

Mesajde ccccc » 29 Iul 2007, 15:28

Astept sa ne cunoastem! :oops:
ccccc
 
Mesaje: 108
Membru din: 04 Iul 2007, 18:51

Mesajde ccccc » 30 Iul 2007, 15:51

Am trimis pe www.didactic.ro - discipline Informatica - Proiecte, doua materiale realizate de elevii nostri, la sectiunea Micul scriitor. Iertati-ne stangacia, dar suntem incepatori. Speram sa invatam mai multe de la colegii nostri din scolile partenere: Scoala Miroslava, jud. Iasi Scoala cu clasele I-VIII Ciocarlia, Constanta si Scoala cu clasele I-VIII Nr.3 Lugoj.
ccccc
 
Mesaje: 108
Membru din: 04 Iul 2007, 18:51

Mesajde fenesan » 18 Aug 2007, 02:49

Buna!
Ma numesc Fenesan Teodora, prof. la Scoala cu cls. I-VIII "Avram Iancu", Unirea, jud. Alba.
Mai doriti o scoala partenera? Eu inca nu am "parteneri". Am avut ceva incercari timide, dar se pare ca nu am fost suficient de convingatoare.
Daca nu v-am abordat prea tarziu si sunteti sunteti de acord, adresa mea de mail este fene_teo@yahoo.com
Cu respect,
Teodora
fenesan
 
Mesaje: 40
Membru din: 27 Ian 2007, 20:36

Mesajde ccccc » 18 Aug 2007, 17:47

Draga Teodora,
Ti-am raspuns pe adresa de mail. Mi-ar face placere sa colaboram.
Cristina
ccccc
 
Mesaje: 108
Membru din: 04 Iul 2007, 18:51

Mesajde camy_csc » 18 Aug 2007, 18:56

Felicitări celor care şi-au pus şi în vacanţă timpul, energia şi răbdarea în slujba elevilor. Se pare că rezultatele obţinute vă răsplătesc pe deplin eforturile şi vă încarcă bateriile pentru anul şcolar ce îşi apropie începutul.
Spor la muncă în continuare.
camy_csc
 
Mesaje: 53
Membru din: 26 Mai 2005, 21:43

Mesajde ccccc » 28 Aug 2007, 15:17

Materialele realizate de membrii echipei E-vacanta sunt postate pe didactic.ro, sectiunea proiecte. Desi incepatori, am reusit sa realizam lucruri frumoase. Elevii au descoperit, incepand abia din luna iulie (de cand scoala are acces la internet) o lume noua, care i-a captivat si i-a determinat sa lucreze cu pasiune. Pe pagina scolii noastre sunt indicate adresele la care se gasesc lucrarile elevilor nostri.
Le multumim pentru ajutor d-nelor prof. Daniele Vladut - Sc. C.Langa, Miroslava, Iasi si inst. Elena Rusu - Sc. Ciocarlia, Constanta.
Va invitam sa ne vizitati pe:
http://scoli.didactic.ro/scoala_general ... i_chiojdu/
ccccc
 
Mesaje: 108
Membru din: 04 Iul 2007, 18:51

Mesajde laurentziu_roshu » 31 Aug 2007, 16:41

Va felicit pentru ceea ce ati realizat in aceasta vara 8) . Din albumele foto rezulta atmosfera deosebita :P in care au lucrat copii, si au petrecut vacanta. Si, excelent indrumati :wink: , au realizat materiale de calitate, pentru care merita felicitati ! 8)
laurentziu_roshu
 
Mesaje: 360
Membru din: 25 Apr 2006, 10:31

Mesajde vio60 » 31 Aug 2007, 17:41

Am vizionat toate materialele de pe site-ul scolii Basca-Chiojdului si am ramas profund impresionata de profesionalismul de care ati dat dovada.
FELICITARI! :D
Vom avea multe de invatat de la asemenea "Parteneri pentru viitor". :)
Inca o data felicitari si mult spor in noul an scolar!
vio60
 
Mesaje: 10
Membru din: 02 Apr 2007, 23:44

Mesajde fenesan » 01 Sep 2007, 02:29

Felicitari pentru materialele realizate! Felicitari dascalilor, oameni deosebiti, care au preferat sa-si petreaca vacanta alaturi de minunile lumii, copiii. Va multumim pentru faptul ca ati acceptat sa fim parteneri in acest proiect!A fost o cinste!
fenesan
 
Mesaje: 40
Membru din: 27 Ian 2007, 20:36

Mesajde leu » 01 Sep 2007, 08:25

Felicitari pentru ce ati realizat!
Va rugam vizitati
http://scoli.didactic.ro/scoala_general ... ier_unirea pentru avedea realizarile noastre
leu
 
Mesaje: 369
Membru din: 08 Oct 2006, 21:48

Mesajde ccccc » 01 Sep 2007, 14:36

Un rezumat al proiectului scolii noastre poate fi accesat la:

http://scoalabasca.cabanova.ro/.

Le multumim tuturor celor care ne-au ajutat si incurajat, le cerem scuze pentru eventualele stangacii celor care sunt mai priceputi decat noi. Tuturor participantilor la acest proiect le dorim un an scolar plin de realizari profesionale!
ccccc
 
Mesaje: 108
Membru din: 04 Iul 2007, 18:51

Mesajde unicu » 01 Sep 2007, 17:15

Venim si noi cu felicitarile pentru materialele realizate si va spunem ca suntem onorati de faptul ca v-a placut sigla propusa de noi!
Apreciem efortul depus, seriozitatea si profesionalismul de care ati dat dovada!
Site-ul este deosebit si reuseste sa sintetizeze activitatea din cadrul proiectului.
Mult succes pe mai departe!
"Ce e adevarul?"
Avatar utilizator
unicu
 
Mesaje: 329
Membru din: 03 Noi 2006, 15:43
Localitate: Shambala

Mesajde ccccc » 01 Sep 2007, 20:23

Desi suntem inceptori, iar unii dintre membrii echipei au lucrat pentru intaia oara la calculator, ne-am straduit sa facem fata acestei provocari, care a fost proiectul e-Vacanta!
Un "raport de activitate" se poate accesa la :

http://sc-basca.piczo.com
ccccc
 
Mesaje: 108
Membru din: 04 Iul 2007, 18:51

Următorul

Înapoi la Proiecte de vacanta

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori