Sarbatori fericite!

Discutii off-topic, despre orice

Mesajde condurachi_i » 24 Dec 2004, 00:34

Cum v-au iesit cozonacii, sarmalele si racitura?....Eu abia acum le-am terminat iar fetita si sotul meu au impodobit bradutul..!!!
Acum pot sa va primesc cu masa plina de bunatati si cu bradul plin de cadouri...!!
SARBATORI FERICITE!!
Imagine
"Intelept este acela care traieste in fiecare zi ca si cum in fiecare zi si in fiecare ceas ar putea sa moara." (Quevedo)
Avatar utilizator
condurachi_i
 
Mesaje: 304
Membru din: 24 Feb 2004, 18:23
Localitate: Constanta

Mesajde mariro » 24 Dec 2004, 00:47

Eu pun imediat la cuptor acest purcelus de lapte sa va ospatez pe toti dar mai ales pe Marinela ca tare e slabuta! :P

Imagine
Avatar utilizator
mariro
 
Mesaje: 16653
Membru din: 16 Mai 2004, 20:40
Localitate: Galati

Mesajde stanuta_grigorica » 24 Dec 2004, 00:59

Gospodinelor!Ma faceti invidioasa! Eu mai am multe de pregatit si maine....Ma incurajez singura spunandu-mi ca mi-ati luat -o inainte doar cu preparatele virtuale pe care le-ati postat aici!
stanuta_grigorica
 
Mesaje: 1095
Membru din: 06 Noi 2004, 21:55

Mesajde mariro » 24 Dec 2004, 01:29

stanuta_grigorica scrie:Gospodinelor!Ma faceti invidioasa! Eu mai am multe de pregatit si maine....Ma incurajez singura spunandu-mi ca mi-ati luat -o inainte doar cu preparatele virtuale pe care le-ati postat aici!


In privinta mea, sa stii ca ai dreptate: in seara asta baiatul meu a plecat la Sinaia pentru vreo 5 zile si doar pentru el am pregatit ceva. Pentru noi cei ramasi acasa, abia maine!
Avatar utilizator
mariro
 
Mesaje: 16653
Membru din: 16 Mai 2004, 20:40
Localitate: Galati

Mesajde gina » 24 Dec 2004, 10:18

Am terminat totul inca de ieri asa ca acum vreau sa va spun inca o data "LA MULTI ANI!"Imagine
gina
 
Mesaje: 1040
Membru din: 24 Sep 2004, 17:20
Localitate: Bucuresti

Mesajde efodorean » 24 Dec 2004, 12:33

iace scrie:Va doresc la toti un Craciun Fericit! Tot de doriti sa vi se implineasca!
Si un cantecel vesel de Craciun aici:
http://www.myfunstart.com/index.cfm?act ... &type_id=1


:lol: Cu un astfel de colind sa tot astepti sosirea lui Mos Craciun.
efodorean
 
Mesaje: 2530
Membru din: 04 Aug 2004, 07:00
Localitate: Cluj-Napoca

Mesajde mariro » 24 Dec 2004, 12:51

efodorean scrie:
iace scrie:Va doresc la toti un Craciun Fericit! Tot de doriti sa vi se implineasca!
Si un cantecel vesel de Craciun aici:
http://www.myfunstart.com/index.cfm?act ... &type_id=1


:lol: Cu un astfel de colind sa tot astepti sosirea lui Mos Craciun.


Catia,
ce surpriza placuta ne faci! Mai mare dragul sa stam de vorba cu tine mai ales ca te si vedem! Un an mai bun! :P Imagine
Avatar utilizator
mariro
 
Mesaje: 16653
Membru din: 16 Mai 2004, 20:40
Localitate: Galati

Mesajde stanuta_grigorica » 24 Dec 2004, 16:49

Eu acum am terminat preparatele specifice acestei zile.Sunt obosita,dar tare multumita de tot ce am facut.
Catalina,sper ca ti-au iesit sarmalele.Oricum,sa stii ca primele sunt cele mai bune.
Catia,ma bucur sa te vad din nou printre noi.Sper sa te avem mai des aici in timpul vacantei.Sa ai sarbatori frumoase!
Tuturor prietenilor de pe www.didactic.ro le doresc Craciun fericit,


Stanuta.
stanuta_grigorica
 
Mesaje: 1095
Membru din: 06 Noi 2004, 21:55

Mesajde gina » 24 Dec 2004, 20:18

Fetelor nu mai afisati mancaruri ,ca-mi vine sa vomit!!!! Am gustat din piftie, salata, caltabos, cozonac...Sunt o necredincioasa, stiu, dar nu
m-am putut abtine.Am luat: colebil, papaverina scobutil, carbune medicinal, metocopramid si vreau neaparat sa-mi treaca fiindca am niste inghetata si as face un profiterol. Dar daca o dau si pe frisca....!!!!!!!! :lol: :lol: :oops: :oops: :oops:
gina
 
Mesaje: 1040
Membru din: 24 Sep 2004, 17:20
Localitate: Bucuresti

Mesajde efodorean » 24 Dec 2004, 20:29

:lol: In tot raul e si un bine.

Eu am sa ma ospatez numai cu fructe proaspete in seara asta.Poate ajuta si la minte...ce ziceti?

Pacat ca in Bucuresti nu este zapada.Aseara ,cand am plecat din Cluj fulguia usor,pe drum , de la Medias pana la Sinaia a fost zapada...poate ajunge si aici iarna.

Catia
efodorean
 
Mesaje: 2530
Membru din: 04 Aug 2004, 07:00
Localitate: Cluj-Napoca

Mesajde mariro » 24 Dec 2004, 21:18

gina scrie:Fetelor nu mai afisati mancaruri ,ca-mi vine sa vomit!!!! Am gustat din piftie, salata, caltabos, cozonac...Sunt o necredincioasa, stiu, dar nu
m-am putut abtine.Am luat: colebil, papaverina scobutil, carbune medicinal, metocopramid si vreau neaparat sa-mi treaca fiindca am niste inghetata si as face un profiterol. Dar daca o dau si pe frisca....!!!!!!!! :lol: :lol: :oops: :oops: :oops:


Gina,
mai bine serveste o inghetata virtuala; ai mila de stomacul tau! :!:


Imagine
Avatar utilizator
mariro
 
Mesaje: 16653
Membru din: 16 Mai 2004, 20:40
Localitate: Galati

Mesajde mariro » 27 Dec 2004, 10:48

babiuc_catalina scrie:Dupa imaginile pe care le-am vazut aici, mai ca imi vine sa las postul si sa ma reped la sorici si la carnati!!!
De cozonaci ce sa mai spun...
Si, pentru ca am citit aici cum va pregatiti de Craciun, m-ati convins sa prepar si eu sarmale si friptura in propria casa, sa miroasa a sarbatori, nu sa le iau de-a gata de la soacra mea :D !!!
:oops: De maine voi deveni gospodina, tineti-mi pumnii, ca nu am facut sarmale in viata mea!!! Sper sa iasa bune...
:wink: Pana la aceasta incercare mai am o noapte si o voi petrece ascultand colinde si discutand cu voi!!!


Ti-am tinut pumnii. Cum ti-au iesit mancarurile? :roll:
Avatar utilizator
mariro
 
Mesaje: 16653
Membru din: 16 Mai 2004, 20:40
Localitate: Galati

Mesajde stanuta_grigorica » 30 Dec 2004, 18:21

ANUL NOU CARE RASARE,SA VINA CU ZESTRE MARE!
Sa va dea Domnul TOT ce doriti,si sa fiti sanatosi!!!!!
P.S. Aveti grija ce va doriti ca s-ar putea sa vi se intample!
Stanuta
stanuta_grigorica
 
Mesaje: 1095
Membru din: 06 Noi 2004, 21:55

Mesajde marinela » 30 Dec 2004, 21:25

Acum am citit acest topic mai atenta. Multumesc pentru urari si pentru fotografii. Sunteti minunate. Este o mare fericire si o binecuvantare sa va cunosc. Sa va dea Domnul multa sanatate si fericire.
LA MULTI ANI!
Eu va transmit un timid sarut din toata inima.
Avatar utilizator
marinela
 
Mesaje: 263
Membru din: 20 Dec 2003, 19:49
Localitate: Bucuresti

Mesajde stanuta_grigorica » 31 Dec 2004, 21:53

Dragi forumisti,
in noaptea dintre ani se cuvine sa ne felicitam prietenii.Pentru ca va consider prietenii mei,vreu sa va multumesc ca v-am gasit aici,ca m-ati invatat lucruri noi,ca faceti acest forum sa traiasca.
Pentru toti,anul nou sa aduca bucurii,sanatate,pace si realizari.
LA MULTI ANI!
STANUTA
stanuta_grigorica
 
Mesaje: 1095
Membru din: 06 Noi 2004, 21:55

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Zona libera

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

cron