Sandor Traier, Liceul "Teoretic Lucian Blaga", Oradea

Expozitie concurs de lectii, prezentari PowerPoint

Note acordate

Puteţi selecta 1 opţiune

 
 
Vezi rezultatele

Mesajde leu » 03 Ian 2009, 21:28

Sincere felicitari! Este o realizare superba, ca de altfel toate materialele postate de d-voastra pe didactic. Mult succes!
leu
 
Mesaje: 369
Membru din: 08 Oct 2006, 21:48

felicitari

Mesajde aurelaa » 03 Ian 2009, 22:31

va doresc succes pe masura frumusetii materialului dvs!
aurelaa
 
Mesaje: 2
Membru din: 10 Dec 2008, 00:27

Mesajde ochiul_noptii » 03 Ian 2009, 23:02

O lectie frumoasa !
ochiul_noptii
 
Mesaje: 65
Membru din: 03 Ian 2009, 10:08

Mesajde amiucs » 05 Ian 2009, 13:49

Cu adevarat frumos.
As putea intreba de o adresa de mail?
Sunt interesata de niste ponturi in domeniul ppt.
Multumesc.
amiucs
 
Mesaje: 6
Membru din: 03 Ian 2009, 23:10

Mesajde sandor_traier » 05 Ian 2009, 14:07

Pentru "amiucs":
Ultima oară modificat de sandor_traier pe 06 Ian 2009, 16:04, modificat de 2 ori în total.
sandor_traier
 
Mesaje: 32
Membru din: 13 Oct 2006, 22:44

Mesajde grigore_geta » 05 Ian 2009, 15:51

Nu pot sa cred! Sunt colegi care au notat lectia cu nota 1!
Acestia, din pacate, nu comenteaza. As fi foarte curioasa sa le cunosc rezultatele, poate chiar au ceva de aratat.
Oricum, lectia m-a lasat muta. Ca si notele de 1, probabil singurele merite ale celor care le-au dat.
grigore_geta
 
Mesaje: 118
Membru din: 02 Ian 2006, 22:31

Mesajde kristina_racoasa » 06 Ian 2009, 14:54

E posibil ca acei colegi sa nu stie sa noteze sau poate nu sunt colegi... :idea: Daca urmariti comentariile de la postul http://www.didactic.ro/forum/viewtopic.php?t=11521 unde cativa colegi au facut tam-tam pe baza unor propozitii dar nu s-au inscris in concurs, poate va dati seama de ce sunt astfel notate lucrarile. Nu vreau sa imi promovez lucrarea, dar sunt lucrari care nu au voie sa primeasca nota unu iar unele nota maxima. :evil:
Avatar utilizator
kristina_racoasa
 
Mesaje: 101
Membru din: 14 Mar 2007, 00:56
Localitate: Racoasa

Mesajde emil » 06 Ian 2009, 15:12

Va rog sa nu va necajiti! Asa e lumea noastra. Nu banuiti neaparat pe cei care vorbesc pe fata si comenteaza. Banuiti mai degraba sobolanii, moliile incapabile sa produca ceva bun si atunci singurul mod de a actiona este sa-i murdareasca pe ceilalti. Bucurati-va ca reusiti sa faceti mult mai mult decat ceilalti si ca aveti forta de a arata contributia dvs. la un invatamant mai bun, mai modern. Eu sunt mandru de toti cei care au expus aici si le multumesc.

Succese!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Mesajde amiucs » 06 Ian 2009, 15:33

Multumesc mult :)
amiucs
 
Mesaje: 6
Membru din: 03 Ian 2009, 23:10

Mesajde inteleapta » 06 Ian 2009, 15:44

Traiesc cu speranta ca numarul adevaratilor dascali se va inmulti caci, deocamdata, sunt din ce in ce mai putini... o spun cu mare durere... e trist sa vezi ca exista colegi care nu vor sa recunoasca valoarea! D-le Emil. eu cred ca acel noroi de care vorbiti nu poate sa-i murdareasca decat pe cei care vor sa improaste! Adevaratele valori sunt puse de noi, ceilalti, pe piedestal! Ne inspira si ne motiveaza sa mergem mai departe!
inteleapta
 
Mesaje: 23
Membru din: 23 Apr 2008, 11:27

Mesajde deuta_h » 08 Ian 2009, 10:09

Imi place materialul. Nu sunt nici educatoare, nici invatatoare, dar am salvat materialul ca sa-mi imbunatatesc cunostintele muzicale.
deuta_h
 
Mesaje: 13
Membru din: 02 Ian 2009, 22:51

Mesajde laurentziu_roshu » 09 Ian 2009, 21:09

felicitari !
O lectie cu adevarat reusita.
Foarte utile si bine realizate exercitiile de evaluare !
laurentziu_roshu
 
Mesaje: 360
Membru din: 25 Apr 2006, 10:31

Mesajde deuta_h » 11 Ian 2009, 10:35

Asa cum spunea o colega mai sus, unele materiale nu au voie sa primeasca nota 1 in timp ce altele nu au voie sa primeasca nota 5.
Unele materiale sunt notate aiurea. In regulamentul concursului sunt trecute o serie de criterii de jurizare, poate ar trebui sa tinem cont de ele, macar un pic. Le mentionez mai ales pentru cei care voteaza fara sa fi citit regulamentul:
- minim 15 slide-uri, cu un meniu de prezentare ( cuprins )
- indicarea surselor folosite
- numarul de slide-uri
- numarul de imagini, grafice si scheme foloiste ( originale sau prelucrate, dar nu trantite la nimereala, asa cum sunt multe dintre materialele postate de unii colegi pe acest site )
- designul original ( personal prefer o lectie utilla decat una care sa epateze prin design )
- optimizare fisier
- originalitatea continutului
- capacitatea de sinteza si originalitate a continutului
Sunt unele materiale care au primit multe note de 5 dar care, dupa parerea mea, au primit prea multe note de 5.
deuta_h
 
Mesaje: 13
Membru din: 02 Ian 2009, 22:51

Mesajde deuta_h » 11 Ian 2009, 10:40

Scuzati greseala de la ultima fraza, de abia m-am trezit si imi beau cafeaua, abia dupa ce o termin imi revin. Am vrut sa spun ca s-au dat multe note de 5 pentru lucrari care nu indeplineau multe dintre aceste criterii.
deuta_h
 
Mesaje: 13
Membru din: 02 Ian 2009, 22:51

Mesajde emil » 11 Ian 2009, 11:07

Aveti dreptate, in notare trebuie sa respectam criteriile date. Nu putem insa cere sa fie mai multe sau mai putine note de 5 pentru ca fiecare poate avea viziunea proprie. Nu uitati ca va exista o importanta judecata a unui juriu care va lucra dupa o grila de evaluare ce respecta criteriile. Nu mi-am permis sa fac judecati asupra materialelor propuse pentru a nu va influienta. Deocamdata, afirm asa cum am mai spus si inainte, ca lucrarile sunt serioase si fiecare dintre expozanti s-a straduit sa apara frumos in fata privitorilor si a judecatorilor.

Mult succes tuturor si asteptam noi competitori, care sa diversifice tablourile expozitiei noastre!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Expozitia Concurs "Lectia in PowerPoint"

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator