salarizare

Aceasta sectiune poate fi folosita de catre colegii care simt lipsa activitatii pe forumul Ministerului Educatiei, inchis temporar. Va rugam sa va exprimati opinii, sa ne dati sugestii, sa puneti intrebari, pastrand, evident, un ton civilizat.

Moderator: costi_52

Reguli forum
Va rugam sa respectati neticheta, sa scrieti corect romaneste, sa aveti un ton civilizat. In cazul in care criticati, va rugam sa argumentati.

salarizare

Mesajde AdinutzaMariutza » 15 Oct 2014, 14:30

Buna ziua!
Sunt profesoara gradul II predau la 3 scoli unde unele clase au predare simultana . As dori sa stiu daca orele pe care le fac simultan se platesc conform salarizarii pentru clase simultan ( predau 6 ore simultan in fiecare saptamana ) .Mentionez ca orele respective fac parte din catedra de 18 ore saptamanal. As dori sa stiu cum se calculeaza daca se platesc altfel decat o ora la o singura clasa .
Multumesc anticipat pentru raspuns .
AdinutzaMariutza
 
Mesaje: 1
Membru din: 02 Aug 2012, 19:27

Re: salarizare

Mesajde sportiv » 16 Oct 2014, 22:07

Din câte știu eu numai învățătorii care lucrează la simultan primesc sporul! (L 63/2011-salarizarea).
Avatar utilizator
sportiv
 
Mesaje: 3123
Membru din: 19 Ian 2008, 19:02
Localitate: Răcăciuni-Bacău

salarizare - spor de fidelitate

Mesajde ioanagabriela » 19 Oct 2014, 13:17

Buna ziua,
Sporul de fidelitate se pierde daca, ulterior acordarii acestuia (ex. in anul 15 de munca), se intrerupe activitatea pentru cateva luni prin concediu fara plata?
Eu cred ca nu, dat fiind ca
„ Sporul de stabilitate se acordă personalului didactic de predare, indiferent de perioada în care a fost acumulată vechimea celor 10 ani neîntrerupţi în învăţământ.„
Dar in institutia in care lucrez sunt si pareri contrarii.
Multumesc anticipat pentru raspuns.
ioanagabriela
 
Mesaje: 4
Membru din: 02 Apr 2008, 23:47

Re: salarizare

Mesajde nae_stoian » 05 Noi 2014, 09:52

Bună ziua!. Mă numesc Stoian Ionuţ Gabriel şi sunt profesor debutant de educaţie fizică şi sport la Şcoala Gimnazială Nr. 2 Stancea.Menţionez că anul acesta am terminat facultatea, am luat titularizarea şi sunt încadrat de pe 1 septembrie 2014 la şcoala mai sus menţionata.Vreau să ştiu ce salariu' de încadrare trebuie să am dacă pe luna septembrie am fost încadrat ca antrenor categoria debutant, sub 2 ani şi salariul grilă a fost de 1200 şi pe luna octombrie am fost încadrat cred eu că aşa-i corect ca profesor, studii superioare, sub 2 ani şi salariul grilă este 1139- adică mai mic ca cel de antrenor?. Aştept răspunsul dumneavoastră!.Mulţumesc anticipat, Stoian Ionuţ Gabriel.
nae_stoian
 
Mesaje: 2
Membru din: 19 Sep 2012, 18:51

Re: salarizare

Mesajde nae_stoian » 05 Noi 2014, 09:52

Bună ziua!. Mă numesc Stoian Ionuţ Gabriel şi sunt profesor debutant de educaţie fizică şi sport la Şcoala Gimnazială Nr. 2 Stancea.Menţionez că anul acesta am terminat facultatea, am luat titularizarea şi sunt încadrat de pe 1 septembrie 2014 la şcoala mai sus menţionata.Vreau să ştiu ce salariu' de încadrare trebuie să am dacă pe luna septembrie am fost încadrat ca antrenor categoria debutant, sub 2 ani şi salariul grilă a fost de 1200 şi pe luna octombrie am fost încadrat cred eu că aşa-i corect ca profesor, studii superioare, sub 2 ani şi salariul grilă este 1139- adică mai mic ca cel de antrenor?. Aştept răspunsul dumneavoastră!.Mulţumesc anticipat, Stoian Ionuţ Gabriel.
nae_stoian
 
Mesaje: 2
Membru din: 19 Sep 2012, 18:51


Înapoi la Forum EDU

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori