Rezultatele concursului naţional "Copilăria- cea mai fericit

Sectiune dedicata evenimentelor scolare, stiri de interes pentru educatori

Rezultatele concursului naţional "Copilăria- cea mai fericit

Mesajde afro77 » 08 Iun 2009, 12:45

CLASA I

Premiul Numele coordonatorului Şcoala de provenienţă Numele elevului Secţiune

II Gavriloaia Daniela Clubul copiilor şi elevilor- Târgul Neamţ Filimon Maria Pictură „Copiii şi planeta”
II Radu Cristina Şc. „Nicolae Titulescu” Călăraşi Petrovici Casiana Miruna Poezie „Gândul meu”
I Felicia Terean Palatul Copiilor, Ploieşti, Prahova Alexandru Daniel Colaj „Clovnul meu jucăuşâ€
I Felicia Terean Palatul Copiilor, Ploieşti Moise Andreea Pictură „În aşteptarea părinţilor plecaţi”
III Rudoiu Eliza Şc. „Diaconu Coresi”, Fieni, Dâmboviţa Tătulescu Mihnea Colaj „Cântăm copilăria”
II Asimine Carmen Şc. Nr. 11 Piatra Neamţ Lăcătuşu Vasile Pictură „Parcul de distracţie”
II Pantea Ana Centrul Şcolar pentru educaţie incluzivă nr. 2 Oradea Lucrare colectivă Colaj „Copilărie fericită”
IV Cernat Oana Elena Şc. Nr. 2 Sărata, Bacău Bobârnac Iulia Pictură „Planeta copiilor fericiţi”
I Mitroi G. Mihaela Şc. „Mircea cel Bătrân” Turnu Măgurele, Teleorman Stângă Valentin Pictură „Ziua copiilor”
III Sterie Violeta Şc. „Constantin Brâncoveanu” Slatina Olt Preduţ Nicoleta Pictură „1 Iunie, ziua copilului”
I Popînză-reanu Ioana Şc. „Constantin Brâncoveanu” Slatina Olt Triţescu Diana Maria Pictură „În parc”
II Galea Sorina Chişineu Criş, Arad Otlăcan Monica Desen „Dialog între copii”
I Răducioiu Emilia C.N.I. „Matei Basarab” Râmnicu Vâlcea Ioana Marinescu Poezie „Sunt…”
III Boboc Domnica Şc. Nr. 149 Bucureşti Groşanu Maria Poezie „Copilăria”



CLASA a-II-a
III Corduneanu Marius Lucian Şc. Siliştea Nouă, Dolhasca, Suceava Rusu Ramona Copal „Lumea copiilor”
III Andrei Emilia Şc. Nr. 3 Videle, Teleorman Necula Denisa Pictură „În parc”
IV Burciu Mariana Şc. Nr. 11 Piatra Neamţ Bărbuţ Anda Pictură „Hai la joc”
I Padină Elena Şc. „Petru Dumitriu” Orşova, Mehedinţi Lungu Eduard Pictură „Copilărie fericită”
I Anca Otilia Apachiţei Şc. Specială „C. Păunescu” Iaşi Lazăr Alina Pictură „Lumea de lângă mine”
IV Brâncoveanu Gabriela Şc. Nr. 6 Alexandria Macaneata Valentina Pictură „De ziua noastră”
II Brâncoveanu Gabriela Şc. Nr. 6 Alexandria Ştefan Geany Pictură „1 Iunie”
II Stăvărache Zmaranda Şc. Nr. 1 Peşteana Jiu, Gorj Linoiu Lavinia Pictură „Copilărie fericită”
II Pop Anca Ioana Şc. „Mihai Vodă” Mihai Vitezu, Cluj Cirebea Mara Alexandra Poezie, desen „Iepuraşii din livadă”
III Roşca Nicoleta Şc. „Constantin Brâncoveanu” Slatina Olt Oprea Ilie Daniel Eseu „Căţeluşul meu”
I Lungu Dorina Şc. „Vasile Conta” Iaşi Tudose Denisa Pictură „1 Iunie”
II Lungu Dorina Şc. „Vasile Conta” Iaşi Opincă Cristina Pictură „Prinţesa copilăriei”
II Lungu Dorina Şc. „Vasile Conta” Iaşi Zaharia Ştefan Pictură „Ziua de 1 Iunie”
III Ulmămei Ioana Şc. Alexandru Colfescu” Drăgostin Sebastian Colaj „Florile copilăriei”
I Ulmămei Ioana Şc. „Alexandru Colfescu” Botorogeanu Alina Colaj „Copilărie fericită”
I Tăutu Olimpia Şc. Nr. 11 Oradea, Bihor Morar Sergiu Poezie „Copilăria, o primăvară”
II Tăutu Olimpia Şc. Nr. 11 Oradea, Bihor Junc Alexandru Pictură „Şotron- jocul meu preferat”
IV Ştefănescu Gabriela Liceul Pedagogic „C. D. Loga” Caransebeş Pîrvu Mihaela Florina Pictură „Hora-n bătătură”
IV Paga Doina Şc. Lunca Vânători Neamţ Chistol Casiana Poezie „Poemul copilăriei”
III Crauciuc Veronica Iaşi Beatrice Gavrilescu Pictură
IV Crauciuc Veronica Iaşi Roberta Beşleagă Pictură
IV Herţa Gabriela Elena Şc. Romuli Bistriţa Năsăud Hornaru Giorgiana Colaj „Copiii înveselesc pământul”
II Herţa Gabriela Elena Şc. Romuli Bistriţa Năsăud Scuturici Claudia Colaj „Copiii, florile păm’nturlui”
I Herţa Gabriela Elena Şc. Romuli Bistriţa Năsăud Hornaru Giorgiana Colaj „Zâmbet de copil”
II Roşca Nicoleta Şc. "Constantin Brâncoveanu" Slatina
Guţan Marina Iuliana Eseu "Puiul de rândunică"



CLASA a-III-a


I Ionescu Angelica Şc. „Nicolae Titulescu „ Călăraşi Belu Bianca Poezie „Sunt copil…
II Dumitru Marieta Şc. „Eugen Ionescu” Slatina, Olt Popovici Adriana Colaj „Sunt fericită când plouă”
IV Dumitru Marieta Şc. „Eugen Ionescu” Slatina, Olt Filip Cristina Colaj „În lumea mea de copil”
II Gale Tamara Şc. Gimnazială „Silvania” Şimleul-Silvaniei, Zalău
Varga Roxana Pictură „Primăvare copilăriei”
I Ionuţă Mirela Doina Şc. Vicşani, Muşeniţa, Suceava Paraniac Adrian Pictură „Satul meu- lumea cea mai apropiată”
IV Popa Carmen Cristina Şc. „Avram Stanca” Petroşani Surd Mihaela Poezie „Să rămân copil”
III Niţescu Monica Şc. Nr. 160 „Sfânta treime”
Bucureşti Chitoroafă Vanesa Alexandra Poezie „Dulcea mea copilărie”
II Niţescu Monica Şc. Nr. 160 „Sfânta treime”
Bucureşti Schipor Robert Marian Poezie „Copilăria”
II Rusu Simona Şc. Nr. 2 „George Voievidca” Cămlulung Moldovenesc, Suceava Gânscă Magdalena pictură
III Jucan Maria Şc. „Ioan Oprişâ€ Turda Cluj Gheob Antonia Pictură „Pace în lume”
II Mihalache Elvira Şc. Salcea Suceava Rusu Andrei Colaj „Copilul african”
I Mihalache Elvira Şc. Salcea Suceava Standolariu Ciprian Vasile Colaj „Copilul chinez”
III Mihalache Elvira Şc. Salcea Suceava Stănescu Florin Colaj „Băiatul cu pielea roz”
I Bugalete Felicia Şc. „Vasile Conta” Iaşi Jicman Alina Pictură „Cartea copilăriei”
I Bugalete Felicia Şc. „Vasile Conta” Iaşi Panainte Beatrice Pictură „Minnata lume a copiilor”
II Suciu Petronela S08 Ineu Bihor Roşca Iulia Poezie „Balonaşe de primăvară”




CLASA a-IV-a
I

I Rusu Irina Şc. Cu cls. I-VIII „N. Grigorescu” Agapia jud Neamţ Nastasă Anca Maria Eseu „Lumea basmelor”
III Caranda Gheorghiţa Şc. Primară „Învăţător Nicolae Caranda” Glogova, jud Gorj Caranda Florin Poezie „Vis de copil”
IV Andrei Niculina Şc. „Ion Preotu” Troianu, Teleorman Troncea Mihai Poezie „De ziua mea”
II Manolache Veronica Şc. Nr. 139 „M. Sântimbreanu” Bucureşti Tăureci Mihaela Cristina Pictură „Copiii- viitorul planetei”
IV Lili Creţu Şc. Nr. 11 Piatra Neamţ Gorea Bianca Desen „Copiii soarelui”
IV Sprîncenatu Felicia Şc. Potlogeni, Tia- Mare, Olt Oprean Sorina Pictură „Copilăria”
I Ionuţă Mirela Doina Şc. Vicşani, Muşeniţa, Suceava Marocico Alina Pictură „În excursie”
IV Epure Amalia Şc. Nr. 14 Piteşti Boţoghină Matei Poezie
I Roşu Elena Cristina Şc. Malu Vânăt, Izvoarele, Prahova Salchievici Andreea Irina Poezie „Copilăria”
III Cătrună Liliana Şc. „Ştefan cel Mare” Alexandria, Teleorman Mişu Luciana Pictură „Soarele din sufletul meu”
I Posa Susana Şc. Nr. 191 Bucureşti Pocol Georgia Desen „Înfrăţire”
II Armangic Maria Şc. Alexandru Colfescu” Stemate Ciprian Colaj „La munte”
III Armangic Maria Şc. Alexandru Colfescu” Ungureanu Bianca Colaj „Albăstrele”
I Sotirescu Iana, Tucu Valentina Şc. Alexandru Colfescu” Iana Violeta Colaj „Primăvara din inima mea”
III Sotirescu Iana, Tucu Valentina Şc. Alexandru Colfescu” Cristian Diana Colaj „Aş vrea să fiu o garofiţă”



CLASA a-V-a

I Horn Mihaela Şc. Cu cls. I-VIII nr. 12 „Decebal” Craiova Jud. Dolj Ciuciu Silviu Poezie „Lacrimi de copil”
II Safta Alina „Tudor Vladimirescu Târgovişte Dâmboviţa Vizitiu Andrei Poezie „Ascultă!”
IV Sandu Carmen Palatul Copiilor Iaşi Apostol Monica Desen „Floare de poveste”
I Reu Constanţa Şc. Nr. 81 Bucureşti Bărîcă Anastasie Colaj „Universul copilăriei”
II Cristina Chise Şc. Nr. 81 Bucureşti Năstase Elena Colaj „Copilăria medievală”
II Cristina Chişe Şc. Nr. 81 Bucureşti Oltenaş Andreea Colaj „Copilăria în antichitate”
I Costîn Margareta SAM Rîşca, Suceava Radu Anastasia Pictură „Copiii soarelui”
III Băsu Mihaela Liceul Teoretic „Miron Costin” Iaşi Konig Amanda Desen „Primăvara în grădină”
III Băsu Mihaela Liceul Teoretic „Miron Costin” Iaşi Leleu Alexandrina Desen „Pagini de poveste”
III Pop Ioana Laura Şc. Nr. 11 Oradea Bihor Pisek Martina Eseu „Copilăria”
IV Hoaghea Adriana Şc. „G: Topârceanu” Mioveni, Argeş Mihai Luana Eseu „Vis de copil”
II Pănoiu Mariana Jenica Şc. Specială Brăila
Rădulescu Marian Pictură "La bunici"


CLASA a-VI-a
I Picioc Simona SAM „Iraclie Porumbescu” Frătăuţii Noi, jud Suceava Olar Mihaela Colaj „Floarea copilăriei”
II Popescu Tatiana Şc. Cu cls. I-VIII „Zaharia Stancu”Roşiorii de Vede Teleorman Micu Iulia Poezie „O mamă”
IV Ciucă Cristina Şc. Cu cls. I-VIII Bâsca Chiojdului ,Buzău Ciucă Olga Maria Poezie „Spune-mi copilărie
III Ciucă Cristina Şc. Cu cls. I-VIII Bâsca Chiojdului ,Buzău Tronaru Mona-Lisa Poezie „Mi-e dor de tine copilăîrie”
I Ene Nicoleta Liceul cu program spotriv, Slatina Olt Sandu Alexandra Poezie „Dulce Copilărie”
II Reu Constanţa Şc. Nr. 81 Bucureşti Dobrin Ana-Maria simona Colaj „Poveştile copilăriei”
III Grigore Simona Şc. Nr. 81 Bucureşti Argeşeanu Andrei Colaj „Visele copilăriei”
IV Grigore Simona
Cristina Ichim Şc. Nr. 81 Bucureşti Ichim Marina Teodora Colaj „Visurile copilăriei mele”
II Sârbu Simona Şc. Nr. 6 Buzău Costescu Maria Monica Pictură „Fără griji”
I Anca Otilia Apachiţei Şc. Specială „C. Păunescu” Iaşi Mărgean Adelina Pictură
IV Ioan Gheorghişor Şc. Nr. 1 Chitila, Ilfov Sibian Mihaela Poezie „Mama, leagăn de vise”




CLASA a-VII-a

II Vasilica Popescu Şc. Cu cls. I-VIII „Tudor Vladimirescu” Călăraşi, jud. Călăraşi Dragomir Raluca Elena Eseu „Un strop de poveste într-o lume reală”
III Apostol Iuliana Andreea Şc. Cu cls. I-VIII „Dimitrie Pompeiu” Broscăuţi, jud. Botoşani Pascariu Gianina Eseu „Realitatea văzută de un copil”
I Sandu Carmen Palatul Copiilor Iaşi Ilaşcu Georgiana Pictură „la bunici”
III Popescu Mirela Şc. Nr. 81 Bucureşti Cocu Andrei Colaj „Amintiri din copilărie”
I Popescu Mirela Şc. Nr. 81 Bucureşti Sima Irina Colaj „Vacanţa…”
III Simona Sîrbu Şc. Nr. 24 Timişoara Buşoi Alexandra Poezie „Farmec”
IV Simona Sîrbu Şc. Nr. 24 Timişoara Buruntia Andrei Eseu „Cea mai frumoasa metaforă: coilăria…”
I Ioniţă Lucian Şc. „Ioan Băncescu” Adâncata, Suceava Ungureanu Irene Maria Eseu „Copilăria… un joc în care nu pierzi niciodată”
I Ioniţă Lucian Şc. „Ioan Băncescu” Adâncata, Suceava Ungureanu Irene Maria Poezie „Ca un zeu de nisip”
II Sârbu Simona Şc. Nr. 6 Buzău Mocanu Ioana Poezie „Copilăria”
IV Costîn Margareta SAM Rîşca, Suceava Petrache Daria Pictură „În lumea poveştilor”
I Vladu Tina Şc Fărcaşul de jos, Olt Barbu Diana Marina Desen
II Vladu Tina Şc Fărcaşul de jos, Olt Barbu Diana Marina Desen
IV Pop Lucia Şc. Nr. 1 Negreşti Oaş, Satu Mare Hotcă Răzvan Eseu „anii copilăriei”



CLASA a-VIII-a


I Gavriloaia Daniela Clubul copiilor şi elevilor Târgul Neamţ Gheorghiu Daniela Pictură
„Natura şi copii”
IV Mihaela Şandru Şc. Cu cls. I-VIII „Dumitru I. Ionescu” Calvini. Buzău Bâtu Ioana Eseu „Minunea de a fi copil”
IV Grigore Simona Şc. Nr. 81 Bucureşti Mocanu Diana
Iacob Andreea Colaj
II Grigore Simona Şc. Nr. 81 Bucureşti Dunose Robert Pictură „Copilăria nobilimii
II Grecu Elena Alina Şc. Recea, Argeş Jugănaru Elena Liliana Eseu „Fericirea”
I Costîn Margareta SAM Rîşca, Suceava Ifrim Andreea Pictură „Fetiţa şi lebedele”
I Pop Lucia Şc. Nr. 1 Negreşti Oaş, Satu Mare Mociran Ştefan Eseu „Lumea din ochi de copil”
IV Gherghe Mihaela Şc. Specială Brăila Tăbăcaru Adriana Colaj „Joc cu mingea”
III Aurelia Morar Şc. Nr. 2 Cugir Alba Câmpean Lidia Eseu „Doar amintiri…”
III Balica Claudia Corina Grup şc. Agricol”Alex. Borza” Ciumbrud Alba Szanto Andreea Adela Pictură „Aici s-a născut o poveste…”
IV Filimon Dana Grup şc. Agricol”Alex. Borza” Ciumbrud Alba Otvos Iolanda Andreea Pictură „Soarele copilăriei mele"
III Filimon Dana Grup şc. Agricol”Alex. Borza” Ciumbrud Alba Şimon Gabriela Pictură „Unde sunt bunicii
mei?”


afro77
 
Mesaje: 3
Membru din: 11 Apr 2009, 11:20

diplome

Mesajde ileacristinaradu » 22 Iun 2009, 13:23

Cand vom primi diplomele la acest concurs?
ileacristinaradu
 
Mesaje: 27
Membru din: 25 Feb 2006, 00:34

Mesajde afro77 » 22 Iun 2009, 18:20

Diplomele se vor trimite începând cu 1 septembrie 2009 pentru că majoritatea colegilor noştrii sunt deja în vacanţă şi nu am dori ca plicurile răspuns să se piardă. Menţionez că unii dintre colegii noştrii şi-au trecut pe plic adresa şcolii. Vă mulţumim pentru înţelegere.
afro77
 
Mesaje: 3
Membru din: 11 Apr 2009, 11:20


Înapoi la Stiri si evenimente

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori