Revistele scolare

Anunturile administratorilor, regulament, sugestii, propuneri, intrebari despre functionarea site-ului

Re: Revistele scolare

Mesajde rofi3 » 04 Sep 2012, 15:07

Imi pare rau , insa fisierele de dimensiuni mai mari de 5 Mb nu sunt acceptate pe didactic.ro . Va trebui sa incercati sa comprimati fisierul dvs., prin optimizarea pozelor sau prin salvarea in alt format . Aveti sfaturi in acest topic sau in Cafenea in Probleme It&C.
rofi3
Site Admin
 
Mesaje: 1176
Membru din: 18 Dec 2008, 20:16

Re: Revistele scolare

Mesajde maiapavelescu » 29 Sep 2012, 05:18

Stimate domnule administrator,

Am publicat, acum doi ani primul număr al revistei Constelații ( Școala „Mihai Viteazul” Târgoviște). De atunci nu am reușit să mai postez niciun număr,: mi se spunea că mai există o revistă cu acest nume.( firesc, era aceeași revistă, dar un alt număr) În urma unor încercări repetat eșuate, am renunțat. Am reluat anul acesta tentativa de postare,cu un număr din anul trecut și mi s-a refuzat și acesta. Aveți vă rog amabilitatea să mă ajutați. Multumesc.
maiapavelescu
 
Mesaje: 85
Membru din: 02 Iul 2007, 09:44

Re: Revistele scolare

Mesajde emil » 29 Sep 2012, 18:20

maiapavelescu scrie:Stimate domnule administrator,

Am publicat, acum doi ani primul număr al revistei Constelații ( Școala „Mihai Viteazul” Târgoviște). De atunci nu am reușit să mai postez niciun număr,: mi se spunea că mai există o revistă cu acest nume.( firesc, era aceeași revistă, dar un alt număr) În urma unor încercări repetat eșuate, am renunțat. Am reluat anul acesta tentativa de postare,cu un număr din anul trecut și mi s-a refuzat și acesta. Aveți vă rog amabilitatea să mă ajutați. Multumesc.

Buna ziua,
Nu trebuie sa publicati "cover" sau titlu nou de revista, de cate ori adaugati un numar. Trebuie sa intrati pe pagina dvs, personala , pe "revista mea" si acolo sa folositi butonul "adaugare numar"
Dvs. incercati sa publicati de fiecare data un titlu nou, pentru un numar nou. De aceea sunteti respins.
Structura arata asa:
"Titlul revistei"
Nr.1
Nr.2
etc.
Vedeti si desenul
Fişiere ataşate
revista.PNG
Model revista
revista.PNG (23.5 KiB) Vizualizat de 1181 ori
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Anterior

Înapoi la Despre site

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori