restructurarea site-ului

Anunturile administratorilor, regulament, sugestii, propuneri, intrebari despre functionarea site-ului

restructurarea site-ului

Mesajde stefaniadana » 06 Sep 2009, 12:35

Buna ziua,mi-e drag acest site pentru ca ma simt bine intre cei care practica meseria pe care o iubesc(si nu sunt o singuratica,nici nu am alte probleme psihice..),dar...cu tot regretul trebuie sa critic sau sa-mi exprim parerea ca nu sunt prea incintata de restructurarea site-ului sau poate nu este definitivata.Am navigat destul de mult incercind sa ma prind cum pot folosi noul site si cand m-am plictisit ca nu-i dadeam de cap am incercat sa caut un ghid nou care sa ma lumineze,n-am gasit si atunci am inceput sa-mi pun problema ca poate sunt eu grea de cap.Nu va suparati pe mine, pretuiesc munca dvs. dar noua formula nu mi se pare una mai buna,incercati va rog sa intelegeti ca site-ul este folosit de o gama larga de cadre didactice,nu numai de generatia nascuta pe calculator iar formula de acces tebuie sa fie una simpla,usor de inteles si accesat ,din acest punct de vedere vechea formula imi pare mai buna.De exemplu,intru la disciplina care ma intereseaza si vreau un test sau un plan de lectie,trebuie sa citesc toate mesajele ?Am incercat si cu motorul de cautare,n-am reusit!Si tot cautind sa ma luminez am mai constatat ceva ,ca nu prea mai sunt mesaje in 2009 la sectiunea la care am cautat, care spune ceva,cred eu,trageti dvs. concluzia :!:Va rog din suflet faceti ceva mai bun, mai usor de accesat pentru a fi intradevar folositor celor care cauta cu incredere ajutor :!: Sper ca nu va veti supara si veti intelege sensul real al mesajului meu.Va doresc succes :!:
stefaniadana
 
Mesaje: 15
Membru din: 23 Apr 2009, 07:28

Re: restructurarea site-ului

Mesajde betiana » 06 Sep 2009, 18:44

M-am lovit si eu de o problema. Am intrat pe mai multe topicuri in forum si pur si simplu sunt "bruiate", nu se pot citi. Este vreun cod ascuns ?
betiana
 
Mesaje: 240
Membru din: 22 Apr 2006, 18:37

Re: restructurarea site-ului

Mesajde marikaj » 06 Sep 2009, 19:47

betiana scrie:M-am lovit si eu de o problema. Am intrat pe mai multe topicuri in forum si pur si simplu sunt "bruiate", nu se pot citi. Este vreun cod ascuns ?

in unele mesaje nu se intelege textul scris cu diacritice

imi apare mesaj cand vreau sa trimit
Nu puteţi face alt mesaj atât de curând de la anteriorul.
Maria Stefan, profesor, Cicanesti, Arges

"Prietenul care ne ascunde defectele ne slujeste mai rău decât dusmanul care ni le reproseaza" - Pythagoras
Avatar utilizator
marikaj
 
Mesaje: 1590
Membru din: 12 Ian 2004, 14:32
Localitate: Curtea de Arges

Re: restructurarea site-ului

Mesajde parmy » 06 Sep 2009, 21:14

Si eu ieri am incercat sa trimit un mesaj pe acest topic dar vad ca nu s-a incarcat desi am apasat pe " trimite". Imi place interfata dar sunt multe neajunsuri: problema fonturilor nerecunoscute, lipsa subiectului pe prima pagina, langa utilizatorul care a scris ultimul mesaj ( asa era inainte si mi se parea mai usor de urmarit un subiect anume), imposibilitatea de a reveni pe prima pagina a site-ului. Speram ca administratorul didactic sa remedieze eceste probleme.
parmy
 
Mesaje: 7
Membru din: 26 Oct 2006, 14:38

Re: restructurarea site-ului

Mesajde vera2008 » 07 Sep 2009, 14:46

Imi place noul aspect al forum-ului.Ne vom obisnui incetul cu incetul, asa cum ne-am obisnuit cu vechiul format.As avea totusi o propunere:sa introduceti un buton de comanda prin care sa revenim de pe forum direct la prima pagina a sait-ului nu a forum-ului.Multumesc!
vera2008
 
Mesaje: 750
Membru din: 03 Ian 2008, 22:55

Re: restructurarea site-ului

Mesajde marikaj » 07 Sep 2009, 16:37

vera2008 scrie:Imi place noul aspect al forum-ului.Ne vom obisnui incetul cu incetul, asa cum ne-am obisnuit cu vechiul format.As avea totusi o propunere:sa introduceti un buton de comanda prin care sa revenim de pe forum direct la prima pagina a sait-ului nu a forum-ului.Multumesc!


problema este rezolvata
apasati in stanga sus, unde scrie www.didactic.ro
Maria Stefan, profesor, Cicanesti, Arges

"Prietenul care ne ascunde defectele ne slujeste mai rău decât dusmanul care ni le reproseaza" - Pythagoras
Avatar utilizator
marikaj
 
Mesaje: 1590
Membru din: 12 Ian 2004, 14:32
Localitate: Curtea de Arges

Re: restructurarea site-ului

Mesajde webmaster » 07 Sep 2009, 19:48

Multumim pentru intelegere (si doamnei Maria Stefan pentru explicatiile oferite). Va amintiti, cred, ca erau niste probleme pe forumul vechi, in special cu atasamentele, pentru a le remedia a fost necesara refacerea forumului, care are configurari mai particulare. Au aparut insa niste complicatii cand s-a mutat continutul din versiunea veche in cea noua, o parte din ele au fost rezolvate, la unele inca se mai lucreaza. Ne cerem scuze pentru inconvenient.
Avatar utilizator
webmaster
Site Admin
 
Mesaje: 316
Membru din: 17 Iul 2006, 17:24

Re: restructurarea site-ului

Mesajde marikaj » 07 Sep 2009, 19:59

persista problema cu trnsmiterea mesajelor
am intampinat la mesajul anterior
mai fac o incercare acum

[edit]
:D

a mesr din prima
Maria Stefan, profesor, Cicanesti, Arges

"Prietenul care ne ascunde defectele ne slujeste mai rău decât dusmanul care ni le reproseaza" - Pythagoras
Avatar utilizator
marikaj
 
Mesaje: 1590
Membru din: 12 Ian 2004, 14:32
Localitate: Curtea de Arges

Re: restructurarea site-ului

Mesajde stefaniadana » 08 Sep 2009, 12:29

Va multumesc pentru ajutor,intradevar nu puteam intra pe prima pagina,acum este OK.Dupa ce voi naviga mai mult voi avea si o parere.
stefaniadana
 
Mesaje: 15
Membru din: 23 Apr 2009, 07:28

Re: restructurarea site-ului

Mesajde scoalachier » 11 Sep 2009, 15:48

Cred ca ar fi bine daca pe prima pagina a forumului s-ar vedea titlul ultimului mesaj. Ne-ar scuti de a deschide toate topicurile ca sa vedem ce a aparut. Doar numele utilizatorului care a scris, nu ne ajuta cu mare lucru. Multumesc.
scoalachier
 
Mesaje: 31
Membru din: 24 Iul 2007, 13:01


Înapoi la Despre site

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori