Regulamentul Didactic.ro

Anunturile administratorilor, regulament, sugestii, propuneri, intrebari despre functionarea site-ului

Re: Regulamentul Didactic.ro

Mesajde emil » 14 Apr 2010, 23:42

Astazi didactic a functionat, intradevar, defectuos, ne cerem scuze
Profilul nu vi l-a sters nimeni, nu intervine nimeni in datele dvs. personale.
V-am rugat sa va respectati colegii lucrand pe fata, fara sa apreti ca un anonim....

numai bine
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: Regulamentul Didactic.ro

Mesajde cony32 » 15 Apr 2010, 14:11

emil scrie:Astazi didactic a functionat, intradevar, defectuos, ne cerem scuze
Profilul nu vi l-a sters nimeni, nu intervine nimeni in datele dvs. personale.
V-am rugat sa va respectati colegii lucrand pe fata, fara sa apreti ca un anonim....

numai bine

Vreau sa va asigur de realul respect pe care il am fata de colectivul acestui site, fata de munca depusa de dvs. si colegii dvs. pentru a asigura buna lui functionare. Cand am devenit membru didactic m-am inscris cu toate datele mele reale si am adeverinta eliberata de dvs. inca de anul trecut, care poate demonstra faptul ca nu am mintit. Chiar nu stiu cum am ajuns brusc anonima.
cony32
 
Mesaje: 7
Membru din: 13 Ian 2009, 19:56

Re: Regulamentul Didactic.ro

Mesajde iradian » 15 Apr 2010, 14:53

Ne cerem scuze, nu s-au putut vizualiza unele date din profil tocmai din cauza acelor probleme pe care le-a mentionat si domnul Onea. Echipa tehnica a remediat problemele, daca mai intampinati dificultati va rog sa ni le semnalati pe adresa webmaster@didactic sau prin formularul de contact de pe pagina Ajutor. Multumim!
Blog personal: http://teamadetrepte.wordpress.com/
Resurse pentru optimizarea site-urilor: http://halte.ro/
iradian
Site Admin
 
Mesaje: 50
Membru din: 23 Noi 2008, 23:36

Re: Regulamentul Didactic.ro

Mesajde 1957 » 29 Aug 2010, 13:26

Aveti postat un concurs pe didactic OMUL BUN DUPA FAPTE SE CUNOASTE . Eu nu vad unde pot vota !!!!!!! Multumesc
"Fa-ti timp s-asculti la toate, din toate sa inveti,
Fa-ti timp sa dai vietii si mortii tale un pret."
Avatar utilizator
1957
 
Mesaje: 273
Membru din: 28 Noi 2005, 09:12

Re: Regulamentul Didactic.ro

Mesajde rofi3 » 29 Aug 2010, 16:40

In cadrul topicului urmator veti gasi mai multe informatii in legatura cu concursul de proiecte "Omul bun dupa fapte se cunoaste" : viewtopic.php?f=23&t=16151
rofi3
Site Admin
 
Mesaje: 1176
Membru din: 18 Dec 2008, 20:16

Re: Regulamentul Didactic.ro

Mesajde julianmuscalu » 01 Mar 2011, 20:57

Bonjour !

Sunt Iulian Muscalu, prof. de Mate-Info, programator independent.
Am citit cu atenție Regulamentul forumului și citez :
Se acceptă linkurile către site-uri non-comerciale şi către site-urile organizatorilor de evenimente recomandate de utilizatori (în cazul unui concurs, de exemplu). Abuzul va fi considerat spam şi tratat ca atare. Administratorii Didactic.ro pot eventual edita linkurile din mesaje şi semnături.


Având conexiuni în Franța de 21 de ani am creat relativ recent un Portal și un Forum francofon (site-uri non-comerciale).
Am inclus în semnătură link-ul către site-ul respectiv (către "page d'accueil").

Sper să fie totul OK, nu vreau să creez probleme, așa că pentru siguranță am postat primul mesaj aici.

Nu prea am avut timp să dezvolt site-ul așa cum aș fi vrut. Dar asta se face în timp...
--------------------

Sunt un fost olimpic (în lotul olimpic lărgit, de Matematică, anii de liceu fiind 1983-1987) și m-ar interesa aici în primul rând zona olimpiadelor, apoi zona Informaticii. Vorbesc franceza practic la fel de bine ca și româna - pentru asta am site-ul meu, neavând suficientă pregătire pentru a fi și profesor.
Deasemenea cunosc foarte bine limba engleză și bine limba italiană (de ultima însă nu mă mai ocup de multă vreme, îmi e arhisuficient că pot urmări canalele TV italiene fără probleme ... dacă am timp de asta ...).

Alte detalii se pot găsi pe pagina lăsată la Profil (care e pagina mea Facebook - bănuiesc că acolo se pot posta asemenea link-uri).
Încă o dată sper ca totul să fie în regulă cu aceste link-uri. Dacă Administrația îmi va zice să schimb atunci voi schimba.

--------------------

Site-ul catedrei de Matematică a Colegiului Național „Vasile Alecsandri” Galați mi-a furnizat de cele mai multe ori materiale necesare. Nemulțumirea mea persistă în zona problemelor de la Baraje.
Am "Romanian Mathematical Competition" din anii 1996-2008 (dar fără 2005) - pt cei interesați pot spune link-ul către un site destul de cunoscut unde trebuie doar să fii înscris ca să poți descărca gratuit foarte multe cărți (e-books) ... Dar am observat recent că nu mai erau "Romanian Mathematical Competition" (sau am dat un "Search" cam superficial ... nu sunt sigur).

Totuși pentru barajele din 1978 până în 1995 nu sunt publicate decât câteva în Gazeta Matematică. Aş fi vrut să am rezolvările unor probleme, neavând totuși atâta timp să stau să le rezolv pe toate (în plus îmi lipsesc mai multe numere din GM, deci nu am nici enunțurile ...)
Voi vedea asta pe Topicele dedicate, postarea asta o fac și ca Prezentare ...

Merci !
Iulian M
Avatar utilizator
julianmuscalu
 
Mesaje: 10
Membru din: 14 Aug 2007, 17:20
Localitate: România

Re: Regulamentul Didactic.ro

Mesajde emil » 01 Mar 2011, 22:11

julianmuscalu scrie:Bonjour !
Totuși pentru barajele din 1978 până în 1995 nu sunt publicate decât câteva în Gazeta Matematică. Aş fi vrut să am rezolvările unor probleme, neavând totuși atâta timp să stau să le rezolv pe toate (în plus îmi lipsesc mai multe numere din GM, deci nu am nici enunțurile ...)
Voi vedea asta pe Topicele dedicate, postarea asta o fac și ca Prezentare ...

Merci !


Intrebarea dvs. nu este tocmai in concordanta cu sectiunea in care ati scris dar va raspund:
1. Puteti sa accesati http://www.olimpiade.ropentru a gasi nenumarate probleme de matematica rezolvate.
2. Puteti schizitiona Gazeta Matematica in format electronic si veti avea toate problemele rezolvate pe care nu le-ati gasit inca. Puteti vedea http://www.gazetamatematica.net/

Mult succes!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: Regulamentul Didactic.ro

Mesajde antoneta2 » 02 Apr 2013, 20:47

am incercat sa descarc fisiere cu citeva lectiisi nu s-a putut ,ce se intimpla?
antoneta2
 
Mesaje: 1
Membru din: 22 Feb 2013, 19:18

Re: Regulamentul Didactic.ro

Mesajde rofi3 » 02 Apr 2013, 22:10

Ce s-a intamplat cand ati dat click pe link-ul Descarcati fisierul? Va rog sa reveniti cu mai multe informatii intr-un email pe formularul de contact din pagina Ajutor.
rofi3
Site Admin
 
Mesaje: 1176
Membru din: 18 Dec 2008, 20:16

Re: Regulamentul Didactic.ro

Mesajde kaela » 03 Apr 2013, 13:03

azi, dorind sa descarc fisierul meu, am avut surpriza sa gasesc altceva, nu proiectul didactic postat de mine. fac referire la documentul: "proiect de activitate integrata DS+DLC" aprobat si afisat pe site la data de 14.11.2010.
imi puteti spune, va rog, ce s-a intamplat cu documentul postat de mine? de ce a fost inlocuit de un altul al altcuiva?
kaela
 
Mesaje: 26
Membru din: 19 Sep 2010, 08:24

Re: Regulamentul Didactic.ro

Mesajde rofi3 » 03 Apr 2013, 15:00

Acest fisier este un proiect didactic cu acelasi subiect "Aleea meseriilor" ca si in descriere , iar autorul este Inst Oana Damian. Materialul dvs. ce trebuia sa contina ? Va rog sa reveniti cu mai multe informatii printr-un email pe formularul de contact.
rofi3
Site Admin
 
Mesaje: 1176
Membru din: 18 Dec 2008, 20:16

Re: Regulamentul Didactic.ro

Mesajde luminitahinta » 12 Mai 2013, 17:26

Buna ziua.Va rog imi puteti spune dece nu mai pot publica pe Didactic?Nu reusesc sa incarc materialul...
luminitahinta
 
Mesaje: 3
Membru din: 04 Mai 2012, 11:17

Re: Regulamentul Didactic.ro

Mesajde rofi3 » 12 Mai 2013, 23:29

Fisierul dvs. are o dimensiune mai mica de 5 Mb? Ce mesaj va apare cand propuneti materialul?
rofi3
Site Admin
 
Mesaje: 1176
Membru din: 18 Dec 2008, 20:16

Re: Regulamentul Didactic.ro

Mesajde iuiu_flori » 20 Mai 2013, 20:28

De trei zile incerc sa salvez ceva pe pagina institutiei si nu pot, ce se intampla? Cand va merge? Poate primim si noi un raspuns...
iuiu_flori
 
Mesaje: 208
Membru din: 18 Iun 2007, 16:30

Re: Regulamentul Didactic.ro

Mesajde emil » 21 Mai 2013, 08:12

iuiu_flori scrie:De trei zile incerc sa salvez ceva pe pagina institutiei si nu pot, ce se intampla? Cand va merge? Poate primim si noi un raspuns...

Nu inteleg mesajul dvs. De pe pagina carei institutii vreti sa salvati? Ce anume vreti sa salvati? Unde vreti sa salvati?
Pentru salvarea unui fisier, cel mai bine click dreapta pe el si apoi "save as".


Succes!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Despre site

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator