Reducere de activitate

Discutii despre modificarile legii invatamantului si a statutului personalului didactic. Opinii, idei, solutii.

Reducere de activitate

Mesajde nicki55 » 06 Noi 2013, 19:40

In anul scolar 2014-2015 in unitatea scolara unde imi desfasor activitatea se va reduce un post de invatator.In prezent suntem 3 invatatori.Ma intereseaza care sunt criteriile care stau la baza stabilirii persoanei care va beneficia de reducere.Eu sunt absolvent de liceu pedagogic,gr.I,25 ani vechime in invatamant.Stiam ca se face un punctaj care va departaja cadrele didactice .Unde pot gasi acest punctaj?Din punctul meu de vedere, nu vreau sa beneficiez de reducere de activitate deoarece as pierde sporul de rural.Cine ma poate ajuta cu informatiile necesare ?Va multumesc anticipat!
nicki55
 
Mesaje: 6
Membru din: 01 Feb 2011, 16:03

Re: Reducere de activitate

Mesajde sportiv » 07 Noi 2013, 08:59

Toate cadrele didactice -de aceeași specialitate- din școala cu PJ-toți învățătorii în cazul acesta- întocmesc fișa de evaluare - de punctaj- (nu știu exact unde o găsiți-dar este aceeași pentru toată lumea -). Cel cu punctajul cel mai mic ,,pleacă”! :oops:
Avatar utilizator
sportiv
 
Mesaje: 3121
Membru din: 19 Ian 2008, 19:02
Localitate: Răcăciuni-Bacău


Înapoi la Legislatia privind invatamantul

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator