recomandati-mi o scoala, va rog

Sectiune dedicata dialogului parinti-educatori

recomandati-mi o scoala, va rog

Mesajde mamamalinei » 15 Iul 2006, 22:03

Salut toti membrii acestui forum!
In toamna ne vom muta in Pipera, intr-un mic complex de case care se construiesc de zor acolo. Ca locatie, undeva pe strada Erou Chivu Dumitru. Toate bune si frumoase, dar nu am nici cea mai mica idee ce scoala putem gasi ptr. fetita noastra, Malina, care tocmai a intrat in clasa a patra. Nu putem sa o lasam la scoala la care e acum, ptr. ca e mult prea departe. Scoala in Pipera nu am vazut decat una singura, Scoala nr. 3, sau asa ceva... si Mark Twain. La Mark Twain, tot din cautari de pe net am aflat ca ar fi taxe de 400 euro pe luna, ceea ce ne-ar strange considerabil cureaua, cu multe gauri (pe langa celelalte rate de credit ptr. casa, mobile si ce s-o mai aduna...).
Acum v-am descoperit pe voi si sper ca aici cineva va putea sa ma ajute recomandandu-mi o scoala buna, cat mai aproape de zona, si, daca nu cer prea mult, eventual o invatoare la care sa incerc sa o inscriu pe Malina in clasa a patra.
Imi doresc sa nu trebuiasca sa o trezesc pe Malina la 6 dimineata ca sa pot ajunge cu ea la scoala la ora 8, si mai mult imi doresc ca mutarea intr-un nou colectiv sa ii fie cat mai usoara si cat mai placuta.
Va multumesc din tot sufletul ptr. orice sugestie,
Cu drag,
Carmen, mama Malinei.
mamamalinei
 
Mesaje: 1
Membru din: 15 Iul 2006, 21:40

Mesajde stanuta_grigorica » 15 Iul 2006, 22:12

Bine ai venit pe Didactic,mamamalinei!
Sper sa primesti raspunsuri de la colegele din Bucuresti si Malina sa aiba noroc si de scoala buna si de acomodare usoara!
stanuta_grigorica
 
Mesaje: 1095
Membru din: 06 Noi 2004, 21:55


Înapoi la Parintii intreaba, educatorii raspund

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori