Reclamatie profesor

Discutii legate de invatamantul romanesc, cum este acum si cum ar trebui sa fie.

Reclamatie profesor

Mesajde gclico » 26 Mai 2015, 07:08

Daca acum o saptamana imi era frica ca nu intru in bacalaureat acum imi este frica sa nu repet anul (clasa a XII a). Sunt la un liceu din capitala cu profilul matematica-informatica, intensiv matematica. Profesorul de matematica se comporta intr-un mod repugnant fata de mine in prezenta colegilor ( mana pe picior, misoginism, alcoolista,"udrea","deschide subiecte in clasa legate de fundul meu) si nu mai stiu ce sa fac. Am depus o cerere de reevaluare si sanctionarea conform regulamentului la inspectorat , dar din ce am inteles domnul profesor este tinut in liceu de cineva din inspectorat si politica, mai multi colegi depunand reclamatii la inspectorat dar fara nici un raspuns. Am apelat la un avocat, la mass media pentru mediatizarea subiectului, directorul in loc sa ma ajute mai mult rau a facut. Tin sa precizez sunt clasa a XII- a deci mai am doar cateva zile de scoala. Imi dau seama ca sesiunea din iunie este exclusa in momentul de fata, dar macar sa dau in toamna. Am zis ca imi este frica sa nu raman repetenta deoarece am doua rubrici diferite matematica si matematica optional unde am probleme . In liceu se poarta coalitiile (un coleg a patit la fel anul trecut, el repetand a XII a) si la romana unde nu aveam probleme cu notele acum sunt in stare de corijenta. I-am explicat cum sta situatia cu matematica si a zis ca ea nu ma poate lasa sa intru in bac dar ma poate medita in particular pentru toamna. De ce sa ma mai mediteze cand eu repet anul? Nu stiu ce sa mai fac. Am incercat un transfer de la un liceu de 9.70 la un liceu de 3,40. Nu a mers. Solutii?
gclico
 
Mesaje: 1
Membru din: 26 Mai 2015, 06:43

Înapoi la Scoala in Romania

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator