pt.o lucrare de licenta Influienta relatiei de cuplu asupra

pt.o lucrare de licenta Influienta relatiei de cuplu asupra

Mesajde centru » 27 Feb 2008, 23:26

Buna am si eu o rugaminte ma poate ajuta cineva cu un chestionar sau un material despre relatia de cuplu si influienta acesteia asupra copiilor?imi realizez tema de licenta pe aceasta tema si nu detin surse bibliografice decat ffffffff putine.Multumesc anticipat.Atasez adresa mea de email:iuliamihaela86@yahoo.com
Ultima oară modificat de centru pe 12 Mar 2008, 09:23, modificat 1 dată în total.
centru
 
Mesaje: 5
Membru din: 27 Feb 2008, 22:18

pt o ...

Mesajde felixmunteanu » 10 Mar 2008, 23:21

Te pot ajuta cu un dictionar in care scrie INFLUENTA si nu ...ienta sau cu o gramatica din care sa citesti despre acord (PT O LUCRAREA???) si despre exprimare in general!!!
felixmunteanu
 
Mesaje: 756
Membru din: 15 Mai 2006, 10:29

pt.licenta

Mesajde centru » 10 Mar 2008, 23:33

Daca puteti sa imi trimiteti online dictionarul si ce mai aveti e foarte bine chiar m-as bucura va multumesc mult de tot :)
Ultima oară modificat de centru pe 12 Mar 2008, 09:30, modificat 1 dată în total.
centru
 
Mesaje: 5
Membru din: 27 Feb 2008, 22:18

Mesajde felixmunteanu » 10 Mar 2008, 23:55

Chiar nu pricepi ca te-am criticat pentru felul cum ai scris si pentru exprimare?
Si acum scrii cu alta greseala: TRIMITE-TI????
Invata draga sa scrii romaneste si lasa licenta pe mai tarziu!!!
felixmunteanu
 
Mesaje: 756
Membru din: 15 Mai 2006, 10:29

raspuns

Mesajde centru » 12 Mar 2008, 09:29

scuze
Ultima oară modificat de centru pe 12 Mar 2008, 21:36, modificat de 2 ori în total.
centru
 
Mesaje: 5
Membru din: 27 Feb 2008, 22:18

Mesajde felixmunteanu » 12 Mar 2008, 14:40

Asta e problema : nu vrei sa pricepi sau nu poti.
Draga, se scrie corect fara I la mijloc adica INFLUENTA si nu cum ai scris tu. Daca te uitai in dictionar vedeai cum e corect si taceai. In felul asta evitai si greseala nr 2 adica TRIMITE-TI pe care ai modificat-o dupa mesajul meu.

Te citez:"Am gasit si un ... care."
Un ce vrei sa zici? Iti spun eu: un dascal care se simte rusinat de astfel de absolventi care nu stiu sa scrie, dar au tupeu!

Cat despre ochelari: azi implinesc 45 de ani si inca nu port desi mi-au trecut pe sub ochi caietele a sute de copii. Si le-am corectat nu doar le-am privit.
Nu te mai obosi sa raspunzi ca iar faci vreo greseala si aici vede toata lumea, poate chiar invatatoarea ta.
felixmunteanu
 
Mesaje: 756
Membru din: 15 Mai 2006, 10:29

raspuns

Mesajde centru » 12 Mar 2008, 21:32

Imi cer mii de scuze ca v-am vorbit asa, nu stiam ca ma adresez unui profesor, am crezut ca este vorba de un(o) tanar(a), care poate nu are ce sa faca in timpul liber....Intr-adevar comit unele greseli mari , dar vina cea mai mare o are internetul/messeger-ul si poate si unii profesori care nu ne corecteaza, deoarece nu stiu nici ei de multe ori cum este corect.In ceea ce priveste titlul si aici ma refer la cuvantul INFLUENTA, chiar nu stiam ca asa se spune corect, pentru ca profesorul indrumator de licenta nu a identificat aceasta greseala, iar eu nu m-am gandit sa confrunt un dictionar, insa ma bucur ca m-ati corectat si va multumesc.Sper ca nu s-au mai strecurat greseli.
centru
 
Mesaje: 5
Membru din: 27 Feb 2008, 22:18

Mesajde felixmunteanu » 12 Mar 2008, 22:22

E in regula!
Poate am fost si eu prea aspra, dar...
Iata niste titluri care poate te ajuta:

CUM DEVENIM PARINTI MAI BUNI de Stanley Shapiro Editura Humanitas
GHIDUL FARA BATAIE DE CAP PENTRU CUPLURI Grupul editorial CORINT
GHIDUL FARA BATAIE DE CAP PENTRU PARINTI tot de la CORINT
MESERIA DE PARINTE de Ioan Dolean Ed ARAMIS

Oricum la aceasta tema se pot spune multe despre:
impartirea afectivitatii intre membrii familiei
unitatea in luarea deciziilor fata de recompense si pedepse
limbajul parintilor
preocuparile comune
implicarea copiilor in viata, activitatile si deciziile familiei
evitarea situatiilor conflictuale
copii cu parinti divortati
copii cu un singur parinte
copii cu parintii plecati la munca
Cam asta!
Succes!
felixmunteanu
 
Mesaje: 756
Membru din: 15 Mai 2006, 10:29

licenta

Mesajde centru » 17 Mar 2008, 01:16

Multumesc mult pentru sugestii, o sa ma ajute cu siguranta.Inca odata imi cer scuze pentru cum v-am vorbit.
centru
 
Mesaje: 5
Membru din: 27 Feb 2008, 22:18


Înapoi la Stiinte socio-umane

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator