Propunere de parteneriat

Propunere de parteneriat

Mesajde delcea_mihaela » 28 Apr 2006, 19:24

Sunt invatatoare la o scoala din jud. Dolj (la 10 Km de Craiova) si m-ar interesa derularea unui proiect de parteneriat cu scoli din alte judete. Astept cu nerabdare propunerile d-voastra!
[/b]
delcea_mihaela
 
Mesaje: 1
Membru din: 04 Apr 2006, 15:21

Parteneriat

Mesajde camilio » 22 Mai 2006, 17:20

Ma gandesc de mult la acest lucru.Sunt invatator la o sc. cu cls.I-IV din jud. Buzau.Daca iti convine hai sa realizam un parteneriat.Mai vorbim.
camilio
 
Mesaje: 22
Membru din: 17 Apr 2006, 19:01

Mesajde angelina » 23 Mai 2006, 21:47

La ce fel de parteneriat te-ai gandit? O corespondenta intre copii, schimburi de materiale, activitati in comun? Ce te-at interesa ? Suntem la Galati si am mai facut proiecte in comun cu scoli din judet, corespondam si cu copii din alte tari . Daca vrei ceva anume anunta-ma
Numai bine,
Angelina
angelina
 
Mesaje: 72
Membru din: 08 Dec 2005, 15:18

Mesajde mariro » 23 Mai 2006, 21:53

Bine-ai venit angelina pe site-ul didacticilor! La scoala la care esti, eu am invatat cand eram in clasa I! :lol: O sa-ti placa aici! Iti doresc numai bine!
Mari :P
Avatar utilizator
mariro
 
Mesaje: 16653
Membru din: 16 Mai 2004, 20:40
Localitate: Galati

Mesajde carmen-lorena » 25 Mai 2006, 13:32

Sunt invatatatoare in Sacueni-Bihor,am clasa I,si as dori si eu un parteneriat-corespondenta intre copii,schimburi de materiale,activitati in comun,orice.
Predau intr-o scoala dintr-o localitate -Sacueni,care a devenit acum un an oras,dar nu avem decat trei clase I,III si IV
Anul trecut am pierdut o clasa pentru ca nu am avut copii.
Daca se poate sa ma anuntati si pe mine daca hotarati initierea unui parteneriat.
Ce ziceti pentru inceput un schimb de poze cu clasa insotite de o scrisoare din partea copiilor?-pentru a ne cunoaste
carmen-lorena
 
Mesaje: 54
Membru din: 14 Oct 2004, 17:02
Localitate: Sacueni

Parteneriat

Mesajde camilio » 25 Mai 2006, 14:25

Salut ! Va multumesc ca ati raspuns.Putem incepe cu o corespondenta intre copii , un schimb de fotografii cu elevii,scoala, zona etc.Apoi ne gandim si la alte activitati.Inca o data va spun ca ma bucur chiar cu riscul de a va plictisi.CRAIOVA , GALATI, SACUENI BIHOR impreuna cu BUZAU si poate si cu altii vor putea crea o echipa.
camilio
 
Mesaje: 22
Membru din: 17 Apr 2006, 19:01

raspuns

Mesajde angelina » 25 Mai 2006, 14:49

Puteti sa scrieti si pe e-mail ciochinaangela@yahoo.com ca sa lamurim si alte detalii.Demaram proiectul asa cum vreti. Stiu ca sunt multe de facut si,de ce sa nu o spun ,peste tot invatatorii iau fraiele in mana cam pe la toate activitatile. Avem atatea sa ne spunem.
angelina
 
Mesaje: 72
Membru din: 08 Dec 2005, 15:18

Mesajde lady » 25 Mai 2006, 22:05

Salutare!!! Sunt invatatoare intr-o frumoasa zona de deal si anume in localitatea BATRANI, la 15 km de VALENII DE MUNTE(PH). Mi-am dorit sa fac parteneriate cu alte scoli. Am clasa a IV-a, formata din elevi inimosi , dornici de munca si de cunoastere. daca doriti parteneriat ma ofer deschis. Adresa mea este mihaelajws@yahoo.com
lady
 
Mesaje: 12
Membru din: 02 Oct 2004, 17:43

Parteneriat

Mesajde camilio » 26 Mai 2006, 14:26

Cei care doresc sa faca parte din acest parteneriat sa-si afiseze adresele astfel incat sa comunicam.Adresa mea este buionut@yahoo.com
camilio
 
Mesaje: 22
Membru din: 17 Apr 2006, 19:01

Mesajde adrianab » 26 Mai 2006, 22:16

Ma incanta ideea si as dori sa particip. Sunt din jud. Timis. Am clasa I. E-mail meu este adria00ro@yahoo.com
Astept propuneri
adrianab
 
Mesaje: 292
Membru din: 05 Mar 2006, 15:10

Mesajde min » 27 Mai 2006, 10:08

Propun ca tema a parteneriatului "Meleagul natal".Fiecare participant sa prezinte celorlalti locul unde s-a nascut , traditii si obiceiuri,vazute prin ochii copiilor, prin lucrarile lor , pagini de istorie locala.N-ati vrea sa facem acest proiect online , ca sa poata participa colegi din toate colturile tarii?Sa realizam un site pe care sa ne prezentam proiectul si toate materialele? Mai discutam daca sunteti de acord.
Nu merge unde te duce drumul, mergi pe unde nu exista un drum si lasa o urma.
Avatar utilizator
min
 
Mesaje: 3124
Membru din: 18 Dec 2005, 15:15

Mesajde tonica » 27 Mai 2006, 18:37

Bine v-am gasit! Ma numesc Antoneta Stoica. Sunt din Vaslui, lucrez la Sc. ,,Vasile Alecsandri'' si am o grupa de 20 de copii inimosi - clasa aIV-a. Tema propusa este interesanta si dorim sa ne inscriem si noi. stoica_antoneta@yahoo.com
tonica
 
Mesaje: 20
Membru din: 11 Apr 2005, 23:00

Mesajde gg » 28 Mai 2006, 00:04

Si eu as vrea sa particip la un asemenea eventual proiect..Sunt din Galati si anul acesta cu clasa a patra am realizat un scurt proiect interdisciplinar despre orasul in care locuim.. Tema a fost foarte pe placul elevilor si ....de ce nu??!! E o idee de parteneriat foarte potrivita!!!
O singură rugăciune am : Doamne, să nu mă laşi niciodată să fiu mulţumit cu mine însumi!!
Lucian Blaga
Avatar utilizator
gg
 
Mesaje: 123
Membru din: 24 Oct 2004, 12:34
Localitate: Galati

Mesajde min » 28 Mai 2006, 14:25

Pentru ca se apropie sfarsitul de an scolar , propun sa lasam acest proiect pentru luna septembrie. Ce ziceti??Pana atunci facem planul de actiune si ne pregatim. Ebine???Astept parerile voastre.
Nu merge unde te duce drumul, mergi pe unde nu exista un drum si lasa o urma.
Avatar utilizator
min
 
Mesaje: 3124
Membru din: 18 Dec 2005, 15:15

propunere

Mesajde angelina » 28 Mai 2006, 16:58

Vad ca sunt amatori privind parteneriatele intre scoli ,desi am putea sa-i dam o alta denumire. Nu e rau daca incepem cu ceva simplu pentru comunicare si cunoastere. Am primit mesaje in acest sens. E adevarat ca e cam tarziu,se apropie sfarsitul de an si suntem aglomerati cu tot felul de activitati finale. Incercam si sper ca pe parcursul verii sa tinem legatura si sa perfectam un proiect bun si eficient . Ce ziceti?
angelina
 
Mesaje: 72
Membru din: 08 Dec 2005, 15:18

Următorul

Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori