PROIECTUL e - VACANTA - SCOALA NR. 7 PITESTI

Forum dedicat exclusiv proiectelor de vacanta.

Mesajde mihaela_j65 » 22 Aug 2007, 11:39

Va rugam sa intrati pe site-ul realizat de noi, partenerii dv. din Halaucesti. Acest site este dedicat in exclusivitate proiectului E-Vacanta.
Asteptam parerile si propunerile dumneavoastra.
"Singurul mod de a descoperi limitele posibilului este sa mergi dincolo de ele, catre imposibil"
mihaela_j65
 
Mesaje: 1159
Membru din: 03 Noi 2006, 15:46
Localitate: Halaucesti-Iasi

noutati

Mesajde elena_7pitesti » 26 Aug 2007, 22:05

Ultima oară modificat de elena_7pitesti pe 28 Aug 2007, 18:13, modificat 1 dată în total.
elena_7pitesti
 
Mesaje: 44
Membru din: 08 Dec 2006, 13:03

conferinta

Mesajde elena_7pitesti » 27 Aug 2007, 22:42

Şcoala Nr. 7 Piteşti a participat astăzi la conferinţa online care a avut loc între orele 10-12.
Tema conferinţei fiind desfăşurarea proiectului "E-Vacanţa". Copiii şi-au împărtăşit impresiile şi părerile asupra proiectului.
Coordonatorii proiectului au avut alături, conducerea şcolii şi a Inspectoratului Şcolar Argeş. Toată lumea a fost încărcată de emoţiile conferinţei. La sfârşit am fost răsplătiţi de entuziasmul şi buna dispoziţie a elevilor.
In desfăşurarea acestei activităţi am fost ajutaţi de profesorul Laurentiu Rosu de la Constanţa, care a făcut posibilă desfăşurarea cconferinţei online.
Îi mulţumim şi îi dorim succes în continuare.
elena_7pitesti
 
Mesaje: 44
Membru din: 08 Dec 2006, 13:03

Mesajde emil » 28 Aug 2007, 00:05

Va felicit pentru o astfel de initiativa! Personal, ma simt bine ca tonusul "e-vacanta" este atat de ridicat.
Mult succes coordonatorilor, dar mai ales copiilor!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Mesajde laurentziu_roshu » 28 Aug 2007, 09:29

Aveti o echipa exceptionala, Doamna Elena, si eu va multumesc pentru contributia esentiala pe care ati avut-o pentru succesul conferintei. Aveti niste elevi grozavi, si aveti si meritul ca i-ati format !
laurentziu_roshu
 
Mesaje: 360
Membru din: 25 Apr 2006, 10:31

Mesajde mihaela_j65 » 28 Aug 2007, 09:57

laurentziu_roshu scrie:Aveti o echipa exceptionala, Doamna Elena, si eu va multumesc pentru contributia esentiala pe care ati avut-o pentru succesul conferintei. Aveti niste elevi grozavi, si aveti si meritul ca i-ati format !

Este foarte adevarat! Aveti o echipa minunata! Si noi, cei din Halaucesti, va multumim, doamna Elena, pentru initierea si succesul conferintei de ieri.
"Singurul mod de a descoperi limitele posibilului este sa mergi dincolo de ele, catre imposibil"
mihaela_j65
 
Mesaje: 1159
Membru din: 03 Noi 2006, 15:46
Localitate: Halaucesti-Iasi

conferinta

Mesajde elena_7pitesti » 29 Aug 2007, 08:07

Aşa cum am spus, Şcoala Nr. 7 Piteşt a participat alături de şcolile partenere din ţară la conferinţa onlinei.
Imaginile de la desfăşurarea conferinţei online poate fi urmărită pe:
* http://www.didactic.ro/files/12/prezent ... erinta.ppt
elena_7pitesti
 
Mesaje: 44
Membru din: 08 Dec 2006, 13:03

Mesajde arcris » 29 Aug 2007, 12:06

Felicitari pentru tot ce ati facut!Pot spune ca a fost o vacanta placuta si educativa!
Chiar daca ne apropiem de finalul proiectului speram ca vom ramane parteneri si in cursul anului scolar !
arcris
 
Mesaje: 18
Membru din: 26 Iul 2007, 13:59

Mesajde balanta60 » 29 Aug 2007, 13:36

Am urmarit materialele voastre si va felicit .Sunteti copii talenteti si dascali inimosi.Va doresc un an scolar plin de succese.
balanta60
 
Mesaje: 13
Membru din: 22 Aug 2007, 09:57

Mesajde mihaela_j65 » 29 Aug 2007, 20:27

Si noi, partenerii dumneavoastra din Halaucesti, am vazut toate materialele postate pe site cat si cele trimise pe mail-uri. Ne-au placut tare mult!
Felicitari copiilor si mai ales cadrelor didactice care i-au indrumat si care si-au petrecut concediul alaturi de noi toti cei din familia DIDACTIC!
Ne gandim deja cu nostalgie la proiectul E-Vacanta care se va incheia curand. Speram insa ca parteneriatul va continua si pe perioada anului scolar.
Succes in noul an scolar si multa putere de munca tuturor!
"Singurul mod de a descoperi limitele posibilului este sa mergi dincolo de ele, catre imposibil"
mihaela_j65
 
Mesaje: 1159
Membru din: 03 Noi 2006, 15:46
Localitate: Halaucesti-Iasi

Mesajde nada » 29 Aug 2007, 21:44

Multumim tuturor pentru aprecieri si pentru urari. A fost o vacanta fierbinte, plina de activitati in care am invatat multe lucruri noi si am castigat multi PRIETENI.
Speram in continuarea colaborarii si pe parcursul anului scolar viitor.
Dorim tuturor participantilor la proiect mult succes in anul scolar care va incepe curand.
Echipa de proiect a Scolii Gimnaziale nr. 2 "Stefan cel Mare" Piscu - Galati
"Ca sa fii dascalul altora, trebuie sa fi fost tu insuti ucenic multa vreme" proverb latin

http://scoli.didactic.ro/scoala_gimnazi ... are_piscu/
Avatar utilizator
nada
 
Mesaje: 317
Membru din: 22 Ian 2006, 22:28
Localitate: Piscu - Galati

multumiri

Mesajde elena_7pitesti » 29 Aug 2007, 23:06

Adresez acest mesaj copiilor şi colegilor dascăli din ţară.
Dragi copii, participanţi la proiectul e-Vacanţă!
Dragi colegi, participanţi la proiectul e-Vacanţă!
Vreau să vă aduc mulţumirile mele pentru faptul că timp de aproape două luni am comunicat cu ajutorul internetului, am făcut schimb de lucrări, de idei, de păreri, am cerut sfaturi, am primit sfaturi. Vă invit să continuăm călătoria cu calculatorul. Dacă nu sunteţi obosiţi, călătoria nu trebuie să se termine repede. Ne vom odihni puţin, ne vom gîndi la tot ce am cules pe drumul nostru şi, cu forţe noi, ne vom pregăti pentru continuarea călătoriei şi în anul următor.
elena_7pitesti
 
Mesaje: 44
Membru din: 08 Dec 2006, 13:03

Mesajde sam_tatarusi » 30 Aug 2007, 05:01

Va multumim pentru intelegerea dv. fata de niste incepatori , pentru colaborare si sprijinul acordat, pentru modelele pe care le-am gasit pe site-ul dv. Am avut multe de invatat de la fiecare dintre parteneri. Deocamdata am primit si am asimilat. Speram ca in viitor parteneriatul sa dureze cat mai mult cu o contributie semnificativa si din partea noastra.
Scolile partenere sunt acum la Favorites.
Va dorim un an scolar cu multe impliniri.
Cu cele mai alese sentimente, vasile_amarie2004@yahoo.fr
sam_tatarusi
 
Mesaje: 26
Membru din: 07 Aug 2007, 17:14

ultimul material

Mesajde elena_7pitesti » 30 Aug 2007, 20:33

Ultimul material din cadrul proiectului "e-Vacanţă!" şi anume "Instantanee de vacanţă" realizat de elevul Oancea Cosmin Iulian, clasa a VI-a C, poate fi urmărit pe:
* http://www.didactic.ro/files/12/pozedin ... cosmin.zip
elena_7pitesti
 
Mesaje: 44
Membru din: 08 Dec 2006, 13:03

Mesajde leu » 30 Aug 2007, 23:39

Felicitari sincere tie si copiilor pentru toate materialele.Multumesc pentru colaborare.Sper ca parteneriatul va continua si pe parcursul anului scolar.
Va doresc un an scolar cu impliniri si satisfactii!
leu
 
Mesaje: 369
Membru din: 08 Oct 2006, 21:48

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Proiecte de vacanta

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori