PROIECTUL e - VACANTA - SCOALA NR. 7 PITESTI

Forum dedicat exclusiv proiectelor de vacanta.

PROIECTUL e - VACANTA - SCOALA NR. 7 PITESTI

Mesajde elena_7pitesti » 10 Iul 2007, 13:42

SCOALA NR. 7 PITESTI, Localitatea Pitesti, Judetul Arges,
Vrem sa participam la Proiectul e - VACANTA, care se desfasoara in perioada 10 Iulie - 1 Septembrie 2007.
Coordonatorii activitatii in cadrul scolii sunt: prof. Elena Vilvoiu alaturi de echipa de lucru alcatuita din 11 elevi din clasele a VI - a ; a VII-a si a VIII-a si Institutor Luminita Dascalu, alaturi de cei 10 elevi din clasa a IV-a A.
Materialele le vom posta pe pagina scolii noastre: www.scoala7pitesti.piczo.com si pe pagina scolii creata de mine pe:
www.didactic.ro
elena_7pitesti
 
Mesaje: 44
Membru din: 08 Dec 2006, 13:03

Mesajde elena_7pitesti » 16 Iul 2007, 18:18

Proiectul lansat E-Vacanta, in scoala noastra a fost primit cu foarte mare interes, atat de cadrele didactice cat si de elevi si parintii acestora. Am primit invitatia de a participa la proiect si din partea Inspectoratului Scolar Judetean Arges. Suntem sprijinite in acest demers de doamna dir. Georgeta Petre precum si de doamna dir. adj. Ioana Enache, care s-au alaturat echipei noastre. De aceea ne-am gandit sa ne oprim asupra urmatoarelor activitati:
1. "Internet de vacanta"
2. "Micul scriitor" - descrierea zonei de munte, folosind calculatorul.
3. "Desene pe monitor" - Cum sa protejam natura?
4. "Comunicarea prin Internet" - scrisori electronice.
5. "Albumul meu foto" - Barajul Vidraru vazut de elevii scolii noastre.
6. "Parteneriate" - asteptam noi contacte pentru a incheia parteneriate pe diferite teme.
elena_7pitesti
 
Mesaje: 44
Membru din: 08 Dec 2006, 13:03

implicare

Mesajde elena_7pitesti » 17 Iul 2007, 20:56

Cu ocazia desfasurarii Proiectului, E- Vacanta, in Scoala Nr.7 Pitesti, elevii echipei de lucru au cautat o serie de materiale si in sala de lectura a Biblioteci din scoala. Doamna bibliotecara Elena Stan le sta la dispozitie cu o serie de carti de lectura pentru a le usura munca in ceea ce priveste realizarea de referatele.
elena_7pitesti
 
Mesaje: 44
Membru din: 08 Dec 2006, 13:03

Mesajde elena_7pitesti » 18 Iul 2007, 15:19

Am transmis catre cele cinci scoli - parteneriatul semnat si stampilat de conducerea scolii mele.
elena_7pitesti
 
Mesaje: 44
Membru din: 08 Dec 2006, 13:03

Mesajde elena_7pitesti » 22 Iul 2007, 19:27

Am incheiat contract de parteneriat interscolar cu alte 5 scoli :
Scoala "Gh. Maier" Unirea jud Alba
Liceul "Bogdan Voda " Halaucesti Jud. Iasi
Scoala "Nicolae Titulescu"Constanţa
Scoala cu clasele I_VIII nr 2 Lugoj
Scoala nr.2 " Stefan cel MAre ' Piscu Galati
Am avut deja colaborare.
Scoala Nr. 7 Pitesti si celelalte 5 scoli avem un foarte util parteneriat intre 6 scoli. suntem buni parteneri , si am realizat un foarte util schimb de materiale.
elena_7pitesti
 
Mesaje: 44
Membru din: 08 Dec 2006, 13:03

E- VACANTA

Mesajde elena_7pitesti » 23 Iul 2007, 10:35

Am trimis pe www.didactic.ro - discipline Informatica - Proiecte, un material intitulat:DESIGN VESTIMENTAR. Lucrarea este realizată de eleva Stanescu Catalina din clasa a VIII-a C, din Scoala Nr. 7 Pitesti.
Materialul se adreseaza tuturor elevilor din clasele a I-a pana la a XII-a.
elena_7pitesti
 
Mesaje: 44
Membru din: 08 Dec 2006, 13:03

E-vacanta

Mesajde nada » 24 Iul 2007, 11:26

Felicitari Elena. Materialul realizat de voi ste deosebit. Copiii sunt foarte talentati. Mult succes!
Avatar utilizator
nada
 
Mesaje: 317
Membru din: 22 Ian 2006, 22:28
Localitate: Piscu - Galati

Mesajde leu » 24 Iul 2007, 12:15

Tocmai am vizionat Povestea orasului Pitesti - un material bine realizat,interesant si instructiv.
Aveti copii talentati ! Felicitari !
leu
 
Mesaje: 369
Membru din: 08 Oct 2006, 21:48

raspuns

Mesajde elena_7pitesti » 26 Iul 2007, 09:18

Draga Danuta, Draga Iordanita, va multumesc pentru aprecierile voastre sincere la adresa elevilor mei din Scoala Nr. 7 Pitesti. Si eu, impreuna cu elevii mei am urmarit cu mare interes, materialele realizate de elevii vostrii.
Sunt numai lucrari de nota 10. Succes deplin in continuare.
elena_7pitesti
 
Mesaje: 44
Membru din: 08 Dec 2006, 13:03

Mesajde laurentziu_roshu » 26 Iul 2007, 14:00

chiar daca ma repet (fiidca am scris un comenteriu si la materialul publicat pe didactic), va felicit pentru materialele create si publicate ! :!:
laurentziu_roshu
 
Mesaje: 360
Membru din: 25 Apr 2006, 10:31

raspuns

Mesajde elena_7pitesti » 26 Iul 2007, 14:32

Domnule profesor Laurentiu Rosu, va multumesc pentru ajutorul pe care mi-l oferiti de fiecare data cand am nevoie, va multumesc pentru comentariu si va multumesc pentru faptul ca ati trimis parteneriatul. Astept si ultima semnatura.
elena_7pitesti
 
Mesaje: 44
Membru din: 08 Dec 2006, 13:03

adrese

Mesajde elena_7pitesti » 30 Iul 2007, 14:32

Dragilor colegi, din cadrul parteneriatului, sa stiti ca astazi v-am trimis adresele de e-mail la o parte dintre elevii Scolii Nr. 7 Pitesti inscrisi in proiectul E-Vacanta. Asteptam mesajele voastre.
elena_7pitesti
 
Mesaje: 44
Membru din: 08 Dec 2006, 13:03

parteneriat

Mesajde elena_7pitesti » 31 Iul 2007, 12:38

Multumesc colegilor din judetul Iasi pentru ca au trimis parteneriatul.
De acum parteneriatul este semnat si stampilat de toate cele sase scoli.
elena_7pitesti
 
Mesaje: 44
Membru din: 08 Dec 2006, 13:03

Re: adrese

Mesajde unicu » 04 Aug 2007, 13:46

elena_7pitesti scrie:Dragilor colegi, din cadrul parteneriatului, sa stiti ca astazi v-am trimis adresele de e-mail la o parte dintre elevii Scolii Nr. 7 Pitesti inscrisi in proiectul E-Vacanta. Asteptam mesajele voastre.


Imi pare rau ca la noi, la Halaucesti-Iasi, abia se trage internet in sat si nu au multi copii inca ID-uri de mess.
Va vom trimite macar cateva saptamana viitoare.
Numai bine!
"Ce e adevarul?"
Avatar utilizator
unicu
 
Mesaje: 329
Membru din: 03 Noi 2006, 15:43
Localitate: Shambala

Re: parteneriat

Mesajde mihaela_j65 » 04 Aug 2007, 13:49

elena_7pitesti scrie:Multumesc colegilor din judetul Iasi pentru ca au trimis parteneriatul.
De acum parteneriatul este semnat si stampilat de toate cele sase scoli.

Am fi rezolvat mai repede problema, insa am fost plecati in concediu. Insa... niciodata nu e prea tarziu, nu-i asa?

Ne-au incantat materialele trimise de voi. Multumim!
"Singurul mod de a descoperi limitele posibilului este sa mergi dincolo de ele, catre imposibil"
mihaela_j65
 
Mesaje: 1159
Membru din: 03 Noi 2006, 15:46
Localitate: Halaucesti-Iasi

Următorul

Înapoi la Proiecte de vacanta

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori