proiectul de acord intre sindicate si guvern?

Discutii legate de invatamantul romanesc, cum este acum si cum ar trebui sa fie.

proiectul de acord intre sindicate si guvern?

Mesajde anne_marie » 27 Noi 2005, 21:36

[b]Guvernul României

I. Se angajează să asigure în 2006 finanţarea proiectelor şi investiţiilor aferente din domeniul educaţiei asigurând resurse suplimentare de 1,1% din PIB la poziţia „cheltuieli de capitalâ€
anne_marie
 
Mesaje: 421
Membru din: 26 Noi 2005, 23:20
Localitate: Germania

Mesajde marikaj » 28 Noi 2005, 10:44

anne_marie scrie:bani pt perfectionare? as vrea sa o vad si pe asta....sa nu se mai uite toti contabili de la ISJ sau sefii de plan la noi de parca am merge in croaziera cand cerem decontarea cheluielilor survenite la cursuri


si eu am ramas surprinsa cand aflam de cursuri gratuite la care au fost x si y de-abia cand si-au luat diplomele.... si in rest cursuri de perfectionare pe bani, sau la distante foarte mari si bineinteles fara decontare... ca primaria nu are bani

ane_marie scrie:si , asa cum imi pace mie sa spun '35 de rate" pt diferentele salariale....o sa ia in calcul rata inflatiei? si...atunci cand imprumutam bani de la banca , ni se percepe dobana , o sa ne palteasca ei dobanda pt cei 3 ani?


banii acestia sunt praf in ochi, munca de "cenusareasa" (o alta expresie celebra referitor la invatamantul romanesc :( ) Pai , ne imprastie o manuta de boabe intr-un maldar de gunoi... si luam cate o bobita.... :cry:

dana_t a spus ca la noi in arges a castigat procesul (la care se face referire in acord) FSLI , si atunci trag sperante sa iau banii deodata...

dobanda pe banii acestia nu va da nimeni, dimpotriva, va fi impozitat!!! ca doar la banca daca intarzi cu o rata imediat primesti raport.... si data viitoare nu mai obtii asa usor imprumutul , nu este numai pb. cu dobanda
Maria Stefan, profesor, Cicanesti, Arges

"Prietenul care ne ascunde defectele ne slujeste mai rău decât dusmanul care ni le reproseaza" - Pythagoras
Avatar utilizator
marikaj
 
Mesaje: 1590
Membru din: 12 Ian 2004, 14:32
Localitate: Curtea de Arges


Înapoi la Scoala in Romania

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

cron