Proiect adus de Google in Romania - activitate remunerata

Despre ce facem noi in scoala: proiecte, colaborari, activitati inedite

Proiect adus de Google in Romania - activitate remunerata

Mesajde victordin89 » 13 Iun 2014, 17:02

Buna seara, colegi!

Am descoperit un proiect care s-ar putea sa va intereseze si pe voi, mai ales ca activitatea desfasurata in cadrul sau este remunerate :shock: .
Se pare ca Google vine la noi in tara cu un proiect educational la moda in alte tari (SUA, India, Cehia, Australia). Este despre utilizarea tehnologiei in educatie. Cei care predau informatica poate ca il asteapta de multa vreme, si chiar si noi, ceilalti, care utilizam tehnologia la clasa.

Sper sa ne intalnim in comunitatea celor care schimba educatia prin tehnologie.
Mai multe detalii gasiti aici: http://www.jaromania.org/profesori/pagini/training-9
Colaborez cu Junior Achievement din 2010, de cand am intrat in invatamant si sunt foarte multumit de colaborare. Sunt si ei implicati in proiect, deci, personal, am de doua ori mai multa incredere.

Victor
Colegiul Economic Costin C. Kiritescu
victordin89
 
Mesaje: 1
Membru din: 28 Mai 2013, 13:41

Re: Proiect adus de Google in Romania - activitate remunerat

Mesajde lia » 04 Iul 2014, 16:44

Mulțumesc, Victor! sper că nu "am prins" informația prea târziu :roll:
lia
 
Mesaje: 11
Membru din: 02 Mai 2004, 23:32
Localitate: Bucuresti

Re: Proiect adus de Google in Romania - activitate remunerat

Mesajde rodicahritac » 04 Iul 2014, 22:57

30 iunie 2014 a fost ultima zi de inscriere.
rodicahritac
 
Mesaje: 81
Membru din: 10 Feb 2008, 14:13

Re: Proiect adus de Google in Romania - activitate remunerat

Mesajde anaboiciuc » 06 Iul 2014, 21:43

M-a interesat si pe mine acest proiect, dar vad ca e prea tarziu si totusi e chiar prea tarziu? Nu se mai fac inscrieri? Daca se afla ceva va rog sa ma anuntati!
anaboiciuc
 
Mesaje: 1
Membru din: 01 Noi 2009, 17:32

Re: Proiect adus de Google in Romania - activitate remunerat

Mesajde manuelanicorescu » 09 Iul 2014, 13:39

victordin89 scrie:Buna seara, colegi!


Colaborez cu Junior Achievement din 2010, de cand am intrat in invatamant si sunt foarte multumit de colaborare. Sunt si ei implicati in proiect, deci, personal, am de doua ori mai multa incredere.

Victor
Colegiul Economic Costin C. Kiritescu

Am vazut pe site-ul lor ca au o serie de programe pentru diferite niv. de invatamant. Puteti sa ne spuneti daca ati aplicat la clasa asa ceva, in ce constau materialele trimise de ei, ce activitati trebuie sa facem noi cu elevii daca ne inscriem,etc. Multumesc!
manuelanicorescu
 
Mesaje: 152
Membru din: 28 Oct 2007, 11:13


Înapoi la Activitati scolare

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator