Programa si implicit manualul la cls a 3-a se schimba iar??

Limba straina studiata in scoala

Programa si implicit manualul la cls a 3-a se schimba iar??

Mesajde mattteo » 10 Feb 2016, 11:21

Intrucat cei din generatia urmatoare vor fi anul 4 de studiu al limbii engleze (incepand studiul limbii engleze din clasa pregatitoare), spre deosebire de anul 3 al celor care invata in clasa a 3-a anul acesta, se va schimba din nou programa (si implicit manualele)?
Din pacate nu am gasit raspunsul in nici o lege, iar dnele metodiste de prin partile mele dau din umeri. Colegii nu stiu sa-mi raspunda. Caut si eu un raspuns, dar avizat, nu aruncat aiurea.
Va multumesc si spor la treaba tuturor!
mattteo
 
Mesaje: 1
Membru din: 31 Aug 2015, 18:46

Re: Programa si implicit manualul la cls a 3-a se schimba ia

Mesajde sportiv » 10 Feb 2016, 15:43

mattteo scrie:Intrucat cei din generatia urmatoare vor fi anul 4 de studiu al limbii engleze (incepand studiul limbii engleze din clasa pregatitoare), spre deosebire de anul 3 al celor care invata in clasa a 3-a anul acesta, se va schimba din nou programa (si implicit manualele)?
Din pacate nu am gasit raspunsul in nici o lege, iar dnele metodiste de prin partile mele dau din umeri. Colegii nu stiu sa-mi raspunda. Caut si eu un raspuns, dar avizat, nu aruncat aiurea.
Va multumesc si spor la treaba tuturor!

N-are de ce ! Programa de limbă modernă (începând cu clasa pregătitoare) este în vigoare, cel puțin din 2o13-2014, așa că nu este nevoie a se schimba ceva (DEOCAMDATĂ) ! :lol:

http://programe.ise.ro/Portals/1/2013_C ... I_OMEN.pdf
Avatar utilizator
sportiv
 
Mesaje: 3121
Membru din: 19 Ian 2008, 19:02
Localitate: Răcăciuni-Bacău


Înapoi la Limba Engleza

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori