programa literatura

programa literatura

Mesajde eka-20 » 12 Noi 2017, 21:17

Buna seara! Dragi utilizatori, am o problema si va cer ajutorul. Unde as putea gasi programa scolara, care se refera la povestile si poeziile, pe care trebuie sa le parcurga copiii de-a lungul anului scolar? Am gasit ceva, dar din 2013 si as fi vrut o lista actualizata. Va multumesc anticipat!
eka-20
 
Mesaje: 1
Membru din: 12 Noi 2017, 20:49

Re: programa literatura

Mesajde sportiv » 15 Noi 2017, 22:19

Dar programa școlară, după știința mea, nu prevede strict un text ( de oricare fel ar fi acesta). Prevede genul și specia lăsând la latitudinea propunătorului să aleagă! Toate sunt suporturi pe care le utilizăm în realizarea obiectivelor propuse. Programele școlare ,,mai vechi” :oops: cuprindeau și o listă de lecturi suplimentare, ca și unele manuale, de altfel!
Avatar utilizator
sportiv
 
Mesaje: 3121
Membru din: 19 Ian 2008, 19:02
Localitate: Răcăciuni-Bacău

Re: programa literatura

Mesajde v_adriana » 17 Noi 2017, 18:23

Nu stiu pentru ce clasa intrebati, dar eu va spun cum am procedat eu la limba si literatura romana, clasa a V-a, avand in vedere ca programa s-a schimbat anul acesta. Pe site-ul programe.ise.ro am gasit noua programa, la sfarsitul programei, la capitolul Sugestii metodologice sunt niste link-uri utile ; al treilea link duce la siteul literayframework , iar acolo, in functie de nivel, gasiti la capitolul carti cateva trimiteri bibliografice. Sper sa va fie de folos raspunsul meu.
v_adriana
 
Mesaje: 1
Membru din: 03 Sep 2013, 09:13


Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

cron