Program de formare prin invatamant deschis si la distanta

Discutii despre examenele elevilor si examenele cadrelor didactice

Program de formare prin invatamant deschis si la distanta

Mesajde ciaciru » 27 Aug 2006, 19:17

Dragi colegi lucrez la o scoala din mediul rural si ma intereseaza acest program destinat cadrelor didactice care lucreaza in acest mediu. Concret este vorba despre un program cu finantare externa destinat pentru completarea studiilor (ex. modul pedagogic), sau conversie profesionala (ex. inginer- prof. matematica). Durata studiilor doi ani. Programul a inceput anul trecut in octombrie. Daca cineva dintre voi este inscris la aceste cursuri va rog sa- mi spuna si mie daca este ceva serios, conditiile de finantare se respecta, modul cum se dau examenele, etc.
[b] Haideti sa discutam despre acest program.
ciaciru
 
Mesaje: 19
Membru din: 23 Iun 2006, 22:21

Proiectul pentru Invatamant Rural

Mesajde mirela-barcan » 07 Sep 2006, 16:41

Daca va referiti la subcomponenta 1.2 – Oportunitati de pregatire profesionala pentru cadrele didactice din mediul rural - din cadrul Componentei 1 - Imbunatatirea activitatilor de predare-invatare in scolile din mediul rural a Proiectului pentru Invatamant Rural, puteti afla mai multe detalii accesand adresa http://www.rural.edu.ro/index.php/articles/2?page=2
Mult succes!
Avatar utilizator
mirela-barcan
 
Mesaje: 249
Membru din: 03 Ian 2005, 22:03

Mesajde Vizitator » 17 Sep 2006, 10:30

Sigur, componenta respectiva ne prezinta lucruri generale despre acest proiect. Eu as dori sa ma inscriu la Iasi, Fac. de Psihologie pentru modulul pedagogic. Nu gasesc nicaieri pe net date despre acest lucru. Ma intereseaza calendarul, acte necesare. Probabil ca ultima solutie este deplasarea la facultate. Apropo, reprezentantii PIR de la inspectorat nu stiu nici ei nimic.
Vizitator
 


Înapoi la Examene

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator