Profii din zilele noastre

Un forum dedicat discutiilor intre elevi si profesori. Ai ceva de spus? Te asteptam aici.

Profii din zilele noastre

Mesajde yanna_dayana » 06 Mai 2010, 14:01

dati cu parerea despre acesti profi si spuneti ce va deranjeaza
a X-a C.E.V.M. "Singura anomalie este incapacitatea de a iubi."
Avatar utilizator
yanna_dayana
 
Mesaje: 916
Membru din: 04 Mar 2010, 21:35
Localitate: Galati

Re: Profii din zilele noastre

Mesajde rofi3 » 06 Mai 2010, 14:07

Care profi?Te referi la profesori in general?
rofi3
Site Admin
 
Mesaje: 1176
Membru din: 18 Dec 2008, 20:16

Re: Profii din zilele noastre

Mesajde alexandre » 07 Mai 2010, 20:12

^Exact. Si orisicum, chiar si o ultima plapanda picatura a sensului acestui topic poate fi cu greu zarita, noi deja discutand in celalalte topicuri disponibile din aceasta sectiune si despre un criteriu relationat mai degraba comportamentului corespunzator a fiecarui cadru didactic in mod particular, chiar daca acesta este sau nu aplicat in toate cazurile desigur. Apoi, fantasmagoric ar fi termenul care ar face lumina in aparent imposibilitatea generalizarii situatiei intr-un asemenea mod in cat a ii descrie/opinia despre toate cadrele didactice la fel a tuturor timpurilor sau a perioadei actuale daca ai insistat cu o mare precizie asupra acestui aspect (irelevant desigur?).

PS: De ce neaparat nu ai formulat ultima elaboratiune astfel: "spuneti ceea ce va deranjeaza in egala masura cu ceea ce apreciati la un profesor in mod particular" ?
alexandre
 
Mesaje: 664
Membru din: 21 Aug 2007, 15:35

Re: Profii din zilele noastre

Mesajde yanna_dayana » 09 Mai 2010, 19:41

[
a X-a C.E.V.M. "Singura anomalie este incapacitatea de a iubi."
Avatar utilizator
yanna_dayana
 
Mesaje: 916
Membru din: 04 Mar 2010, 21:35
Localitate: Galati

Re: Profii din zilele noastre

Mesajde yanna_dayana » 09 Mai 2010, 19:42

desigur ca la profesori in general ca doar nu despre profesorii de la mine din clasa
a X-a C.E.V.M. "Singura anomalie este incapacitatea de a iubi."
Avatar utilizator
yanna_dayana
 
Mesaje: 916
Membru din: 04 Mar 2010, 21:35
Localitate: Galati

Re: Profii din zilele noastre

Mesajde yanna_dayana » 12 Mai 2010, 15:30

:|
a X-a C.E.V.M. "Singura anomalie este incapacitatea de a iubi."
Avatar utilizator
yanna_dayana
 
Mesaje: 916
Membru din: 04 Mar 2010, 21:35
Localitate: Galati

Re: Profii din zilele noastre

Mesajde ianchis » 14 Mai 2010, 22:38

Nu cred ca mi se pare faptul ca acest topic a fost deschis cu intentie de "razboi" declarat "profilor din zilele noastre"......
Avatar utilizator
ianchis
 
Mesaje: 1450
Membru din: 09 Noi 2009, 16:56

Re: Profii din zilele noastre

Mesajde alexandre » 15 Mai 2010, 10:53

+

alexandre scrie:
PS: De ce neaparat nu ai formulat ultima elaboratiune astfel: "spuneti ceea ce va deranjeaza in egala masura cu ceea ce apreciati la un profesor in mod particular ci numai ceea ce va deranjeaza" ?


Lucrurile sunt clare acum.
alexandre
 
Mesaje: 664
Membru din: 21 Aug 2007, 15:35

Re: Profii din zilele noastre

Mesajde valimatiuta » 16 Mai 2010, 12:47

Te-ntelegi bine cu profesorul de limba si literatura romana, alexandre?
Avatar utilizator
valimatiuta
 
Mesaje: 2535
Membru din: 15 Mar 2007, 15:19
Localitate: Bihor

Re: Profii din zilele noastre

Mesajde ianchis » 24 Mai 2010, 18:40

Eu as intreba-o pe yanna_dayana daca se intelege bine cu scoala, de vreme ce a deschis acest topic.
Avatar utilizator
ianchis
 
Mesaje: 1450
Membru din: 09 Noi 2009, 16:56

Re: Profii din zilele noastre

Mesajde carmencreanga » 24 Mai 2010, 23:16

ianchis scrie:Eu as intreba-o pe yanna_dayana daca se intelege bine cu scoala, de vreme ce a deschis acest topic.

SUBSCRIU. :roll:
Avatar utilizator
carmencreanga
 
Mesaje: 8598
Membru din: 01 Apr 2009, 17:05

:) Profii din zilele noastre

Mesajde yanna_dayana » 25 Mai 2010, 14:23

Da ma inteleg bine cu scoala....cu colectivul din scoala...nu as zice ca nu-mi place la scoala.....acuma depinde si cum te integrezi in colectiv....daca nu te intelegi cu cei din clasa ta poti sa spui ca nu-ti place la scoala....dar daca te ai pe bune cu colegii poti spune ca iti place sa mergi la scoala; nu poti sa spui ca nu-ti palce la scoala daca unul din profesorii tai de la clasa nu te agreeaza sau ii displace sa vine la ora, fiindca prezenta ta ii aduce fel -de-fel de stari
a X-a C.E.V.M. "Singura anomalie este incapacitatea de a iubi."
Avatar utilizator
yanna_dayana
 
Mesaje: 916
Membru din: 04 Mar 2010, 21:35
Localitate: Galati

Re: Profii din zilele noastre

Mesajde alexandre » 05 Iun 2010, 14:54

acuma depinde si cum te integrezi in colectiv....daca nu te intelegi cu cei din clasa ta poti sa spui ca nu-ti place la scoala


Dar ce legatura are felul in care relationezi cu colegii si atmosfera generala prezenta in viata de zi cu zi la scoala? :lol: La urma urmei, scopul principal pentru care un elev frecventeaza regulat scoala este foarte bine definit (cel putin teoretic...) de un cu totul alt element decat cel initial prezicat indirect prin acest randuri - care, de altfel, ar trebui sa contureze multumirea elevului fata de sine si implicit activitatiile eficiente pe care acesta le exercita.

Dar imi repet intrebarea inca si inca odata deoarece vad ca nu pot spera sa primesc un raspuns (sigur, constientizez ca ar fi imposibil sa primesc un raspuns explicativ dar mai degraba unul care...sa imi confirme numai convingerea acestei elaboratiuni adaugate explicarii existentei / deschiderii topic-ului insine "spuneti ce va deranjeaza" cand intrebarea/descrierea din prima postare era aparent generala.
alexandre
 
Mesaje: 664
Membru din: 21 Aug 2007, 15:35

Re: Profii din zilele noastre

Mesajde ianchis » 05 Iun 2010, 18:09

Eu cred ca topicul nu are nici un sens. E ca si cum as fi deschis eu un topic: "Elevii din zilele noastre". Practic este o invitatie la razboi: instigare la revolta, acuze si insulte. Nu vad rostul. Nu stiu ce a dorit cea care l-a deschis, dar in mod cert, nu e "de bine". Parerea mea.......
Avatar utilizator
ianchis
 
Mesaje: 1450
Membru din: 09 Noi 2009, 16:56

Re: Profii din zilele noastre

Mesajde oana1964 » 05 Iun 2010, 20:05

ianchis scrie:Eu cred ca topicul nu are nici un sens. E ca si cum as fi deschis eu un topic: "Elevii din zilele noastre". Practic este o invitatie la razboi: instigare la revolta, acuze si insulte. Nu vad rostul. Nu stiu ce a dorit cea care l-a deschis, dar in mod cert, nu e "de bine". Parerea mea.......


:D poate a crezut ca forumul asta e plin de pustani? la fel ca alte forumuri de pe net? :))))))))))))
vad ca si-a cam editat postarile... :?
oana1964
 
Mesaje: 850
Membru din: 20 Feb 2005, 15:30
Localitate: Piatra Neamt

Următorul

Înapoi la Dialog cu elevii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori