profesorul de religie

profesorul de religie

Mesajde ionna » 22 Ian 2009, 23:53

copilul meu este singurul din clasa care are caiet la religie, manual si invata de fiecare data. Noi intotdeauna i-am spus este o materie f interesanta. Iar daca cel de la catedra stie sa se faca placut si le povesteste frumos copiilor......ii atrage fara sa isi dea seama......Insa....ce se intampla la ora de religie ............este, zic eu ingrozitor.....intra in clasa la ora un profesor care isi bate joc de copii nostrii.....teste peste teste, si li se preda ingrozitor.....Azi la ora de religie profesorul .........dadea note.........a taxat copii f f f buni....numai cu note de zece.........iar pe cei mai slabi .......ce sa va spun????? a prins un baiat ca scria nu stiu ce prostie pe ultima foaie a caietuli ..i la luat si fluturandul prin clasa le spunea copiilor ca le da un zece daca ghicesc ce a scris baiatul respectiv........Ii nedreptateste si isi bate joc de copii, nici nu indraznesti sa te duci sa stai de vb cu el, am auzit ca vorbeste f f urat. Nu putem sa facem altceva decat sa ne rugam la dumnezeu sa nu il mai avem din semestrul viitor. Eu stiam ca profesorul de religie trebuie sa incerce sa apropie acesti copii de biserica si de Dumnezeu........Ce se intampla????? Si mai este si dascal la o biserica!!!!!!!!!!!!!!!??????????
A fost o perioada cand a lipsit ....si a fost inlocuit de o profesoara, care a stiut intotdeauna sa se faca placuta de copii. Bravo ei!!!!!
ionna
 
Mesaje: 1
Membru din: 22 Ian 2009, 23:35

profesorul de religie

Mesajde sportiv » 24 Ian 2009, 14:48

Este de neinteles ceea ce spuneti dv. ca face ,,dom ' profesor" ,mai ales ca este si cantaret la biserica.
Aveti,dupa parerea mea,posibilitatile:
1. Discutati cu preotul comportamentul profului-cantaret;
2.Aduceti la cunostinta conducerii scolii faptele,asa cum s-au intamplat,sau se intampla inca.
3 Discutati personal lucrurile.
Avatar utilizator
sportiv
 
Mesaje: 3121
Membru din: 19 Ian 2008, 19:02
Localitate: Răcăciuni-Bacău


Înapoi la Filosofie, Religie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator