Profesor sau nu?

Discutii legate de invatamant, dar care nu intra la celelalte categorii

Profesor sau nu?

Mesajde calliope » 14 Sep 2010, 09:45

Buna ziua!
Am terminat facultatea de psihologie la Spiru Haret.Am fost incadrata ca profesor in invatamant prescolar iar acum ne anunta ca vor sa ne ia banii dati pana acum si in plus sa se renunte la aceasta titulatura....a mai patit cineva asa ceva??!!
calliope
 
Mesaje: 52
Membru din: 18 Oct 2006, 08:43

Re: Profesor sau nu?

Mesajde carmencreanga » 14 Sep 2010, 18:47

In ce an ati terminat? Si in ce perioada ati fost incadrata ca profesor in invatamant prescolar?
"Un om adevarat face binele fara a se gandi la urmari." (G. Calinescu)
Avatar utilizator
carmencreanga
 
Mesaje: 8598
Membru din: 01 Apr 2009, 17:05

Re: Profesor sau nu?

Mesajde pucheadorel » 15 Sep 2010, 00:18

calliope scrie:Buna ziua!
Am terminat facultatea de psihologie la Spiru Haret.Am fost incadrata ca profesor in invatamant prescolar iar acum ne anunta ca vor sa ne ia banii dati pana acum si in plus sa se renunte la aceasta titulatura....a mai patit cineva asa ceva??!!

Eu am terminat la CREDIS în 2008 și sunt încadrat ca profesor la învățământul primar. Ceea ce vi se întâmplă dumneavoastră mi se pare o atitudine de discriminare și nu-i corect! :!:
pucheadorel
 
Mesaje: 291
Membru din: 05 Aug 2010, 17:43
Localitate: Gurbănești

Re: Profesor sau nu?

Mesajde turcanu83 » 13 Ian 2011, 16:14

buna ziua! as vrea si eu o parere de la cineva, daca se poate. Sunt ing agronom, predau la un liceu agricol, sunt profesor titular. intre timp m-am inscris la Spiru Haret la romana engleza , dar nu am optat pentru modulul pedagogic , pentru ca am facut la prima facultate. Pot sa predau romana?calificat. multumesc
turcanu83
 
Mesaje: 2
Membru din: 13 Ian 2011, 15:59

Re: Profesor sau nu?

Mesajde lilianaarta » 10 Iun 2011, 22:22

pucheadorel scrie:
calliope scrie:Buna ziua!
Am terminat facultatea de psihologie la Spiru Haret.Am fost incadrata ca profesor in invatamant prescolar iar acum ne anunta ca vor sa ne ia banii dati pana acum si in plus sa se renunte la aceasta titulatura....a mai patit cineva asa ceva??!!

Eu am terminat la CREDIS în 2008 și sunt încadrat ca profesor la învățământul primar. Ceea ce vi se întâmplă dumneavoastră mi se pare o atitudine de discriminare și nu-i corect! :!:

Si eu am facut doi ani la Spiru si cred ca e discriminatoriu sa se faca asa ceva
lilianaarta
 
Mesaje: 4
Membru din: 06 Iun 2011, 22:34
Localitate: constanta


Înapoi la Cafenea

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori