Profesor în era digitală

Intrebari si raspunsuri despre concursurile organizate de didactic.ro.

Profesor în era digitală

Mesajde nae_c » 21 Dec 2012, 21:08

Aș dori să știu și eu care sunt rezultatele la concursul ”Profesor în era digitală”.
Parcă azi 21.dec., cel mai târziu, trebuia să se comunice rezultatul, sau încă nu s-a încheiat ziua:).
nae_c
 
Mesaje: 5
Membru din: 15 Noi 2007, 13:52

Re: Profesor în era digitală

Mesajde emil » 22 Dec 2012, 09:50

nae_c scrie:Aș dori să știu și eu care sunt rezultatele la concursul ”Profesor în era digitală”.
Parcă azi 21.dec., cel mai târziu, trebuia să se comunice rezultatul, sau încă nu s-a încheiat ziua:).


Deoarece o parte din membrii juriului au fost angajati in at noile proiecte de pe didactic.ro am amanat publicarea rezultatelor pentru 10 ianuarie. Ne cerem scuze pentru nerespectarea termenului.
Va multumim pentru participarea cu un proiect de calitate.

Multumim pentru intelegere,

La multi ani!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: Profesor în era digitală

Mesajde aniav » 22 Dec 2012, 10:11

Anunţarea rezultatelor este amânată cam mult (deh, a venit vacanţa pentru toată lumea...).
Când a fost scris regulamentul, ar fi trebuit să fie luate în calcul eventualele abateri de la program.
Pe viitor este indicat să se ţină seama de toate problemele care pot să apară şi regulamentele să fie emise în acest sens (cu precizarea unor eventuale abateri de la calendar).
Nu de alta, dar vă dezamăgiţi colaboratorii, care au încredere în profesionalismul dumneavoastră.

Sărbători fericite şi un An Nou cât mai bun şi pentru dumneavoastră!

La mulţi ani!
aniav
 
Mesaje: 6
Membru din: 19 Feb 2006, 12:25

Re: Profesor în era digitală

Mesajde emil » 22 Dec 2012, 17:46

Ca doar nu stati in apa... spune o vorba romaneasca, e drept, cam dura... sau...Este timp pentru toate pe acest pamant(Ecleziastul)
Apoi, nu-i graba ... zice ardeleanul...Nu trebuie sa va impacientati!
Pot sa va felicit pentru o lucrare foarte buna!

Va multumim pentru intelegere si pentru urarile sincere.

La multi ani!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: Profesor în era digitală

Mesajde sportiv » 22 Dec 2012, 20:35

Dumnezeu să ne dea totul după cum ,gândim ” fiecare! :oops:

Sper ca toți gândim bine,mai ales după 21 dec
Dle Emil!
Neformal : toate cele bune pentru familie si pentru dumneavoastra!Chiar nu (mai) am nicio problema vizavi de intervențiile noastre! Am o rugaminte! Lăsați mai multe emoticoane! MULȚUMESC :oops:
Avatar utilizator
sportiv
 
Mesaje: 3121
Membru din: 19 Ian 2008, 19:02
Localitate: Răcăciuni-Bacău

Re: Profesor în era digitală

Mesajde sportiv » 22 Dec 2012, 20:42

De ce n-am vorbi pe MP, dle emil?_)(Apropo de ce cu e -mic- atâta timp cât vreti ortogagrafie în limba română”! :oops:
Avatar utilizator
sportiv
 
Mesaje: 3121
Membru din: 19 Ian 2008, 19:02
Localitate: Răcăciuni-Bacău

Re: Profesor în era digitală

Mesajde andreiaura64 » 07 Ian 2013, 18:45

O să avem rezultatele pe 10 ianuarie sau se amână din nou?
andreiaura64
 
Mesaje: 6
Membru din: 04 Mar 2009, 19:33

Re: Profesor în era digitală

Mesajde emil » 08 Ian 2013, 00:53

andreiaura64 scrie:O să avem rezultatele pe 10 ianuarie sau se amână din nou?


Veti avea rezultatele.
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: Profesor în era digitală

Mesajde mihail126 » 10 Ian 2013, 18:18

se pare ca ne-am ratacit in era digitla :lol:
toata ziua am asteptat cu sufletul la gura clasamentul :evil:
, lipsa de profesionalism ...........
mihail126
 
Mesaje: 17
Membru din: 26 Mai 2012, 18:44

Re: Profesor în era digitală

Mesajde mihail126 » 10 Ian 2013, 19:00

totusi aveti de gand sa publicati rezultatele concursului sau nu????????????
sau le amanati iarasi 30 de zile????
mihail126
 
Mesaje: 17
Membru din: 26 Mai 2012, 18:44

Re: Profesor în era digitală

Mesajde ag_dana » 10 Ian 2013, 20:20

E foarte greu sa faci o repartizare poate de aceea intarzie rezultatul la concurs ....Numai noi profesorii trebuie sa fim punctuali cu orice document ce se cere ....
ag_dana
 
Mesaje: 1
Membru din: 09 Noi 2008, 19:02

Re: Profesor în era digitală

Mesajde emil » 10 Ian 2013, 22:31

Eu va rog sa fiti corecti si decenti. Clasamentele sunt facute, stim pe cine premiem, dar nu stiu din ce motive tehnice nu s-a publicat. Probabil ca maine le veti vedea si tot de maine veti face alte comentarii rautacioase, legate de ierarhizare si de premii...

Va doresc ganduri bune, fapte bune!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: Profesor în era digitală

Mesajde mihail126 » 10 Ian 2013, 23:00

emil scrie:Eu va rog sa fiti corecti si decenti. Clasamentele sunt facute, stim pe cine premiem, dar nu stiu din ce motive tehnice nu s-a publicat. Probabil ca maine le veti vedea si tot de maine veti face alte comentarii rautacioase, legate de ierarhizare si de premii...

Va doresc ganduri bune, fapte bune!



Ar fi bine sa ne spuneti si noua primele 3 locuri atunci intr-un comentariu....
mihail126
 
Mesaje: 17
Membru din: 26 Mai 2012, 18:44

Re: Profesor în era digitală

Mesajde dana69 » 11 Ian 2013, 00:41

Buna seara! Am participat la acest concurs mai mult din dorinta de a impartasi o ,,frantura din experienta mea la catedra", mai ales, ca de ani buni incerc sa introduc acolo unde este cazul si mijloacele mass-media. M-a deranjat insa, afirmatia d-voastra d-le prof. Emil, cum ca se vor face remarci rautacioase. Poate ca da, unii vor face astfel de remarci, dar cei mai multi dintre noi stim ca din acest concurs ,,castigam" schimb de experienta. Cred ca site-ul www.didactic.ro promoveaza educatia. Cu siguranta nu ar mai exista ,,remarci rautacioase" (in opinia dumneavoastra) daca ar fi aparut o nota de informare la termenul limita cu motivele clare si obiective ale intarzierii.
dana69
 
Mesaje: 2
Membru din: 29 Aug 2007, 16:33

Re: Profesor în era digitală

Mesajde emil » 11 Ian 2013, 02:06

dana69 scrie:Buna seara! Am participat la acest concurs mai mult din dorinta de a impartasi o ,,frantura din experienta mea la catedra", mai ales, ca de ani buni incerc sa introduc acolo unde este cazul si mijloacele mass-media. M-a deranjat insa, afirmatia d-voastra d-le prof. Emil, cum ca se vor face remarci rautacioase. Poate ca da, unii vor face astfel de remarci, dar cei mai multi dintre noi stim ca din acest concurs ,,castigam" schimb de experienta. Cred ca site-ul http://www.didactic.ro promoveaza educatia. Cu siguranta nu ar mai exista ,,remarci rautacioase" (in opinia dumneavoastra) daca ar fi aparut o nota de informare la termenul limita cu motivele clare si obiective ale intarzierii.

Tot ce este scris mai sus sunt remarci rautacioase, prin urmare, nu ma astept la lucruri placute de la un grup de oameni dintre care unii nu au reusit sa inteleaga deschiderea noastra si dorinta de a scoate in evidenta tot ceea ce fac oamenii valoros, fara stressuri oficiale, fara competitii acerbe pentru puncte si ierarhii sociale.
Ideea concursului imi apartine, el este apoi lucrat de un grup de oameni care nu stau ci se gandesc si lucreaza mai departe ca sa faca mai util didactic.ro care implineste deja 10 ani. Nu este prima data cand se intarzie publicarea rezultatelor, dar este prima data cand vad atata furie de parca unora le este esential pentru existenta ....Vi s-au dat si explicatii, dupa cum se vede mai sus, dar reactiile "elegante" nu au incetat. M-am simtit jignit si am reactionat ca atare, desi era mai bine sa va las sa vorbiti si sa ne injurati....pentru ca nicio fapta buna nu ramane nepedepsita...
Nu mai am alte comentarii de facut, nu mai am explicatii. Veti primi clasamentul maine, pentru cele doua sectiuni. Criteriile de apreciere le aveti in regulament. Multi nu au inteles si au publicat pur si simplu niste proiecte didactice. Altii au copiat de pe internet ceva care da bine, cu metode sofisticate si sablonizate. Lucrarile cele mai bune se vad usor pentru ca se vad metodele interesante folosite si mai ales efectele lor.
Va doresc succes mai departe!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Următorul

Înapoi la Concursurile Didactic.ro

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori