probleme cu conectarea

Probleme pe care le intampina profesorii in utilizarea calculatorului. Sfaturi, solutii, pareri.

probleme cu conectarea

Mesajde alinafr » 08 Dec 2006, 17:53

incerc sa adaug un comentariu la un proiect de lectie si ori de cate ori incerc sa accesez "adauga un comentariu" mi se cere sa ma autentific, desi acest lucru l-am facut si asa ajung din nou la pagina principala. ma loghez si o iau de la capat .e o problema pe care nu o pot rezolva, e ca intr-un cerc vicios.unde e problema?
alinafr
 
Mesaje: 1
Membru din: 05 Dec 2006, 22:57

Mesajde popadaniel72 » 18 Dec 2006, 11:26

Cel mai probabil aveti o problema legata de cookies. Pentru a scapa de problema, deconectati-va, iar apoi curatati cookies-urile (in firefox: Tools->Clear Private Data ..., in IE: Tools->Internet Options)
Avatar utilizator
popadaniel72
 
Mesaje: 36
Membru din: 06 Noi 2003, 21:56

Mesajde laurentziu_roshu » 08 Iun 2007, 22:16

O alta solutie....pe care am verificat-o : adaugarea de comentarii si /sau note se poate face DOAR daca deschideti situl www.didactic.ro intr-o fereastra a unui browser de internet (adica in unul din programele INTERNET EXPLORER, OPERA, MOZILA, FAST BROWSER, sau AVANT BROWSER) dar, ATENTIE, NU merge daca deschideti situl www.didactic.ro in programul WINDOWS EXPLORER !!!!!!!!!!!!!!!!
....Stiu, totzi mai avem tendinta sa deschidem situri de net direct din WINDOWS EXPLORER fiindca e mai comod......dar daca doriti sa va logati cu USER si PAROLA pe www.didactic.ro e necesar sa deschideti BROWSERul: INTERNET EXPLORER(sau echivalent )
laurentziu_roshu
 
Mesaje: 360
Membru din: 25 Apr 2006, 10:31


Înapoi la Probleme IT&C

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori